Je to jen zoficiálněná verze 2.71, nic nového, fungovat to bude stejně. Nechápu, proč to má číslo 2.90 a ne 2.80, asi aby to vypadalo jako velký pokrok
Není to pravda. Já zase nechápu, proč tvrdíš něco, co jsi ani neověřil. Přibyla minimálně jedna kritizovaná chybějící funkce navíc (u USB mass storage). Na to jsem přišel ihned při prvním testu.
A debatovat o tom, proč byla přeskočena verze 2.80, to mi přijde už opravdu jako úplná xxxxxx.
Co se rozčiluješ? Oproti 2.71 beta přibyla možná podpora pro USB pro Mac, nevím,jak to bylo dříve, ale jinak nic. Soudím z toho, co je psáno neb gps u sebe nemaje. Nebo jsem něco přehlédl? Pokud je tam něco, co v seznamu není, tak to uveď. A úplně stejný názor jako já mají i lidé na zahraničních fórech, oproti 2.71 dobrých věcí nepřibylo a těch chyb neubylo.
Přibyla “jedna dobrá věc” při potřebě bezpečného odpojení USB mass storage pro PC.
Jinak tvůj názor nemá žádnou vypovídací hodnotu. Mám moc rád tyhle teoretické debaty od lidí, kteří ten firmware ani nezkusili, ale musejí okamžitě napsat mnoho řádků o tom, že nová verze je vlastně k ničemu
Ty ses asi špatně vyspal, člověče. Nikde jsem nepsal, že je to k ničemu, je to přinejmenším oficiální verze, ale funkčně to opravdu nijak neobohacuje, odpojit mass storage šlo i předtím, třebaže jinak, třeba na pc či odpojením kabelu či vypnutím gps. Takže žádný velký pokrok se opravdu nekoná, zvláště s přihlédnutím k velmi zásadním chybám, které tam pořád přetrvávají.
Samozřejmě si to taky nahraji, ale kdyby takovéto změny přišly až za půl roku nebo třeba nikdy, tak mi chybět nebudou. To jsem chtěl říci.
Take musim rict, ze ta nova verze SW prinasi oproti 2.71beta jen minimalni zmeny (poladili USB rozhrani) a proto take nechapu proc udelali ve verzovani takovy skok. Doufam, ze stejne tak jako tomu bylo drive se brzy objevi nejaka dalsi betaverze ktera uz bude skutecne neco resit.
Obavam se (alespon to tak vypada), ze Garmin ma s resenim tech zjevnych SW problemu vetsi potize nez ocekaval a tak se snazi alespon pridat tu a tam nejakou tu novou funkcicku. :-/
Mimochodem, co by mela ta vysnena verze FW resit ? Je neco skutecne fatalniho (krome absence budiku na sledovani manzelek :o)), co se neda obejit jinak ?
Zatuhávání při zapnutém waas (tunelový efekt), nezobrazí se název POI při najetí kurzorem, ani při enter jej nenalezne, občas problémy s nezobrazením některé z natažených map (řeší restart), teď si rychle nevzpomenu na další, asi jich už moc není.
Jo, ještě bych uvítal, kdyby se v nastavení mapy dala nastavit úroveň zoomu, od které mají být vidět POI tak jako u jiných objektů. To není chyba, ale dost nepříjemná vlastnost kterou by bylo dobré změnit. Psal jsem jim to. Můžete napsat taky ať je nás více.
Jinak si myslím, že je tato verze velmi dobře použitelná a jakž takž stabilní, protože waas nemá cenu používat. Ale zlepšovat je co pořád.
Je otazka, zdali sam o sobe vubec spravne funguje (zrovna dvakrat to tak nevypada).
Pri zapnute jeho podpore a vypadku signalu se vetsinou uz GPSka znovu nechytne kdyz se prijem signalu obnovi.
Uzivatelske POI
podivna vazba funkcnosti jejich zakladniho vyhledavani na aktivni barevne schema. Jak tohle dokazali, to by mne opravdu zajimalo.
V “zakladnim” nastaveni nelze k uzivatelskym POI pristupovat pres mapu. Lze to jen pri vypnuti zobrazeni waypointu a ani tak to stale neni uplne ono (pokud je aktivni navigace, stejne to nefunguje)
Rychle microSD karty
Nici Ultra II karty od SanDisku. Ne, ze by zrovna bylo nutne pouzivat zde tyto pametove karty, ale lide takove karty se prodavaji, vyhovuji prislusnemu standardu pro microSD karty, ale kdyz je zacnou pouzivat v techto pristrojich, tyto pam. karty se jim znici.
Bohužel to pro mne není obejití, já mám maximální detail zapnutý pořád, a při něm se zobrazí až při zoom 200m což je pořád zatraceně málo, třeba právě pro zobrazení keší v okolí třeba na dovolené v cizině.
Ale pochybuji, že tuto funkci přidají, museli by změnit design příslušné stránky nastavovaní a mám pocit, že další řádek se tam už nevejde. A taky mají asi jiné starosti než zrovna tohle
Asi se tu nepsalo, že je i nový Mapsource, tam jsou pokud se pamatuji nejzásadnější změnou změny ve formátu gpx souborů a ještě něco dalšího, ale taky žádné zázraky.
Je pravda, ze tech 200m je porad nedostatecna uroven pri ktere se ty POI zobrazi na mape, ale nejake zlepseni oproti zakladnim 80m to je. Vazme si toho. :))
Jinak novy MapSource jsem zatim neinstaloval a to hlavne proto,ze jsem zachytil informace o potizich s “odchytavanim” MDR souboru behem vytvareni routovaci MetroGuide mapy. Ikdyz nainstalovat lze vice verzi MapSource najednou, takze pokud prekonam prirozenou lenost, mozna na to mrknu.
Nevím, jak ostatní, ale já se asi vrátím zpět k 2.71 beta, je mnohem stabilnější. U 2.90 mi to začalo neskutečným způsobem blbnout při zobrazování map, jednou to přestalo brát v úvahu custom barvy apod., mnohokrát se některé mapy odmítaly zobrazit, v obou případech pomohl restart. No a první zobrazení map po restartu trvá velmi dlouho, obecně mám pocit, že i pak vykreslování je pomalejší. Takže nejen že nic nepřidali, ale nějakými neznámými změnami funkčnost zhoršili. Asi v tom začínají mít chaos.
2.71 beta je momentálně nejlepší a nejstabilnější verze.
Po nekolikadennim provozu se mi nic z vyse zmineneho zatim neprojevilo. Ale to muze byt dano odlisnym zpusobem pouzivani, jinych pouzitych map atd. Ja jsem zatim spokojen s touto verzi stejne jako s predchozi betou.
U te predchozi bety jsem si vsiml jedne zavady - obcas nesnasela odmazavani ulozenych tracku na karte pres USB storage. Dokonce natolik, ze dochazelo k resetu GPS a musel jsem pak celou GPS konfigurovat znovu. Verze 2.90 uz odmazavani pres USB snasi dobre (taky zatim :-)).
Především se to asi projeví při větším množství map, já jich tam mám 2020 (950MB, 18 mapsetů) a opravdu se to chová jinak. U bety se mi jednou nezobrazila jedna mapka, jinak měsíc žádný problém, až včera když jsem si s tím hrál tak několikrát. Navíc jsem si vzpomněl, že začaly i problémy s vyhledáváním, jednou seznam nejbližších našel, pak už ne, hledání jakoby se často dělo ne tam kde je kurzor, ale kde je momentální pozice, mám pocit, že to předtím nedělalo, ale to bude chtít vyzkoušet. Většinou se to dělo při prohledávání ve vzdálenějších končinách, v místě pozice jen to ignorování custom barev, a pomalé vykreslování. Bojoval jsem stím asi hodinu s několika restarty. Teď to zkouším znova a momentálně to zase šlape. Ale pokud hned po startu přepnu na mapu, trvá to min.8 s než se začne vykreslovat. Toho jsem si u bety nevšiml, myslím, že to bylo hned. nějaký problém tam je, ale asi se neprojeví při malém množství map.
S umazáváním tracků problém nemám neb je neumazávám, teda jednou jsem to udělal a nebyl v tom problém.
A ještě jsem si vzpomněl, jedna průhledná česká mapka se stabilně zobrazovala nad Islandem a nemohl jsem se toho zbavit. Teď ji tam nevidím. Možná to byla momentální indispozice, ale přetrvala několik restartů a špatné je už to, že vůbec nastala. Před tím se to prostě nestalo nikdy, takže někde problém bude. A asi by ta situace byla nepříjemná v terénu.
Bohuzel ac nerad, musim se k Nilgirimu pridat s kritikou SW 2.90. Vcera jsem poprve vyrazil s timto novym SW. Chtel jsem si dokoncit nejake geocacherske resty v Praze na Letne, tak jsem vyrazil tramvaji s prestupem na Hradcanske. A tam kdyz jsem vystoupil a zapl GPSku, ihned pote co se chytla, zatuhla. Inu, tu a tam se to muze stat, tak jsem ji vypnul a zapnul znovu se stejnym vysledkem. Totez se opakovalo asi 8x. Vytahl jsem i baterie na cca minutu, udelal reset, ale stale to kratce po zapnuti zatuhavalo. Jeste jsem to nevzdal a vydal se k blize k Letne kde to konecne prestalo tuhnout, ale cekala mne tam zase jina nemila vec.
Ja vsechny geocache nahravam POI Loaderem, ktery jsem soubezne s updatem SW GPSky take updatoval na novou verzi (2.3.1) a to se ukazalo byt jako dalsi problem. Upne vsechny POI se mi totiz nahraly jako Proximity Alarmy diky cemuz jsem u nich nevycetl poznamky k nim (popisy typu cache) protoze je nahradila informace o mezni vzdalenosti a rychlosti proximity alarmu. Takze mi to nejen neustale “kricelo” ze jsem blizko vseho mozneho (nenahravam tam jen geocache ale i dalsi POI), ale ani jsem nevedel ktere cache jsou tradicni a ma tedy smysl k nim jen tak bez pripravy jit. Tak mne to znechutilo, ze jsem se radeji vratil. Na Hradcanske mne pri ceste zpet opet potkalo ono tuhnuti (ze by nejake proklete misto?) ktere “opadlo” asi tak o 400-500m dale.
Ted jsem prave vyzkousel, ze ten novy POI Loader 2.3.1 mi proste vsechny POI nahraje jako Proximity Alarmy at delam co delam a at mam v GPS i SW 2.71Beta. Vracim se tedy nejen k onomu SW 2.71Beta, ale take k POI Loaderu 2.2.1 se kterym funguje vse jak ma.
Docela by mne zajimalo, proc prave na Hradcanske to tak urputne tuhlo. Ze by to zpusobovala nejaka mapa, nebo skutecnost ze v okoli bylo velke mnozstvi Proximity Alarmu? Dnes to tam mozna jeste zkusim s 2.71Beta.