Objekty ROP

Trochu jsem si hrál a vyšel z toho soubor .gpx v kterém je databáze řopíků I.sboru z http://www.ropiky.net/.
Nevíte jestli někdo neudělal něco podobného s jinými sbory? Zvlášť by mi zajímal II. sbor

Ahoj, sice II. sbor nemam, ale po necem podobnem jsem se uz take shanel (a to cos vytvoril vypada vazne zajimave). Nebyl bys ochoten se o to GPXko podelit? Diky moc

Byl, časem bych to rád i umístil na netu. Jen právě by se mi nakonec líbilo, aby to bylo komplet. Možná by stačilo, kdyby je měl někdo v tabulce třeba .xls, pak už by se s tím nechalo něco udělat. Ale stahovat to po 30 kouscích bylo šílenost.:smiley:

Zkusim testnout cloveka, ktery do ROPiku pomerne intenzivne dela. Kdyby se mi povedl sehnat nejaky seznam, tak se ozvu (ale nejspis az po vikendu)

Také bych se připojil s prosbou o upload. Až budu bohatý, bohatě se odměním.

Na ropiky.net maji vsechny ropiky v databazi. Zkousel je nekdy nekdo kontaktovat, jestli by ty informace nechteli sami v tom GPX (ci necem jinem) zverejnit?

Ono vybagrovat jim databazi se zcela jiste da, ale porad je to de-facto nepravost.

Doporučuju kontaktovat Honzu Lakosila ([email protected]),nebo Tomáše Kamenskýho ([email protected]),což jsou duchovní vůdci serveru ropiky.net a všeználkové přes LO.Tedy doufám,já už tak dva roky "nebunkrologuju",nebo maximálně od stolu :expressionless:

Psal jsem jim zatím email a popsal co dělám a co bych potřeboval. Zatím jsem použil normálně veřejnou cestu na získání dat. Budou-li mít zájem vzniklé soubory použít na serveru o ropikach, budu jen rád. Podle mne by to tam mělo přijít. I jsem psal dotaz na jejich forum.
Sem bych pak dal jen odkaz, že něco takového je.
Jinak toto vlákno spíš vzniklo protože k souřadnicím a úkrytum máme blízko. Není důvod se stranit tohoto tématu.

Díky za kontakty, nedostanu-li odpověď z emailu [email protected], určitě je použiji.

Já myslím,že i mezi bunkrology se najde nějaký kačer :wink:

Vsak ja to nepsal kvuli nejakemu straneni. Samotneho mne toto tema zajima a zajima mne prave, jaky k tomu zaujali postoj tvurci toho webu.

Uz jen proto, ze sam pro sebe vsechny ty bunkry v GPSce mam. :wink:

To je přesn ono. Vím i o kačerech co se díky ROPíkům dostali ke kešování. Použitelné databáze si sulcujeme pro sebe, Kdo s tím začne, děl to znova, místo aby stávající databázi rozvijel a zastavíme se na dostatečné verzi a k perfektní je ještě kus cesty.

Tak jsem dnes zkusil poslat Email i na tyto adresy. Zkrácený text:
"Včera jsem psal dotaz ohledně možnosti získání souboru dat se souřadnicemi ROPíků. Posílám když tak na ukázku co vzniklo ze stažení I.sboru. Po dohodě na foru geocaching.cz jsem získal i další adresy a tak tento email, posílám i konkrétněji.
V přiloženém zipu jsou 4 soubory:
…následuje stručný popis xls, txt, kml a gpx souborů + zmíňka o GSAKu…
Odkaz na forum na geocaching.cz:
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=25&thread_id=9326&pid=103712#post_103712
Posuďte sami, zda to je utopie, nebo to má význam."
Uvidíme dál. Tady dám ještě odkaz na www.ropiky.net na Fóru "Diskuse k fotografiím a souřadnicím" vlákno "Export z databáze do formánu .gpx pro GPS". Tak a je to provázané. A protože jsem Plzeňák je to i na www.gc-plzen.net, ale tam zatím moc podstatného nevyběhlo.:smiley:

Na tom něco je :wink:

Ale zásluhy o rozvoj řopíků (ropiky.net) máš. Každá fotka dobrá :slight_smile:

A nenašel by se mezi kačery bunkrolog?

Pár poznámek.
Není třeba příliš zdůrazňovat, že bunkráci tu byli dříve než kačeři. V době, kdy se první bunkry začaly díky Billu Clintonovi zaměřovat, tak celá řada kačerů ještě tahala kačery (možná, že i doslova).
Podotýkám, že si taky občas něco odlovím, ale prozíravě lovím pod jiným nickem než jsem tady (to jen pro případ, kdyby chtěl někdo hledat nějaké souvislosti) :wink: Český geocaching monitoruji od jeho začátku. Těch kešek u bunkrů zase není už tak málo.

Řopíky, při vší úctě, o soubory zájem příliš nemají. Jednak je už dávno mají a jednak je mají v lepší kvalitě. Více snad na http://forum.ropiky.net/ Viz Diskuse k fotografiím a souřadnicím

Na tom, zda by měly být data volně přístupná (zatím k nim měli přístup na požádání zasloužilí řopíkáři, zejména ti, co už něco zaměřili) se pracuje.

Tak tahle myšlenka mi připoměla takzvané "Bafuňáře" v jiných odvětvích. Zatím co jsem prohlédl fora, kdo co píše, tak jsem se dočetl jen, že někdo schání nějaké data. To co píšeš právě ty tady, čtu prvně. Bohužel pár dobrých věcí právě na "Bafuňářích" zkončilo a jak tak sleduji asi tě poslechnu a nebudu se do toho vrtat. Svých starostí mám dost na co se plácat, když pak usliším jen "Jo to už je dávno hotový a v mnohem lepší kvalitě. Mám to někde schovaný v šuplíku."
V turistice byla kdysi "sekta značkařů". V 80 letech mi bylo kolem 15 ideální čas pro výchovu nových, tehdy jsem dělal turistiku 9 let a známej jsem byl dost a maximálně jsem slyšel " ty se nám do toho nepleť, to je pro starší". A tak jsem raději začal chodit s usárnou kam jsem chtěl. Když bylo třeba tak jsem pomohl s organizací, ale to už bylo vše. Po 90 roce začali schánět značkaře kde se dalo, stará generace odcházela a bylo hodně málo té co po nich měla nastoupit a byla vyškolená. Teď už to raději nesleduji, dělám pro ně mapy navrhuji různé odznaky, občas pomůžu s organizací. Ale jinak už dění sleduji z povzdálí.

Nevím co je na to prozíravé. Já bych to spíš nazval pokrytecké. Já si za svým nickem stojím. Spousta lidí mi pod tímto nickem zná ještě dříve než vznikl geocaching a nevým proč bych se měl schovávat za jiný. Jaký bych měl důvod?

Podotýkám, že se řopíky nebrání data poskytnout. Pokud někdo slušně požádá … I na www.opevneni.cz si asi hrají na "Bafuňáře".

Ty jsi hned svým historicky prvním příspěvkem na řopíkách naznačil, že śe nebráníš slovy HaLuMy databázi vybagrovat a vyzýváš v podstatě v jámě lvové k tomu i ostatní. Aniž by si slušně požádal. Ať už na fóru nebo mailem.
Biješ se v prsa, kterak jsi se rozhoupal a tu otrockou práci udělal. Stačilo málo, napsat na fórum (nebo mailem) o co máš zájem.
Jenom na okraj, nositele usáren jsem v drtivé většině považoval za slušné lidi a nejenom v letech osmdesátých, ale i sedmdesátých. Možná jsme se někde potkali ;), s usárnou :wink:

P.S. Prosím ty, kteří by po této publicitě řopíky zahltili žádostmi o data, buďte trpěliví "vsjo budět".

Píšeš slušně požádal. Pokud bych měl přesně koho, určitě bych to udělal. Požádat anonymní forum, se mi nezdá nejvhodnější řešení. Tam pošlu dotaz, jestli se někdo chytí. O vybagrování, nevím jestli vybagrování je vytáhnout si přístupná data a upravit je k použití. O vybagrování bych mluvyl až tehdy, pokud bych se k datům dostal až po přihlášení a v tom případě bych to zde ani nezveřejňoval.
Nejsem člověk,který se moc byje v prsa, protože bych se asi zakuckal. Je možné že jsme se opravdu setkali, já se pohyboval nejvíc na Šumavě, přezdívku jsem měl jinou a bohužel ji na IT systém nevzal, byla již vybraná. Tak jsem našel jinou - knižní. A pokud si potkal dlouhána s pár dětma kolem sebe (většinou jsem bral pár dětí z oddílu co jsem vedl sebou) je to i pravděpodobné.

P.S. Omlouvám se že jsem udělal takovou publicitu. Respektivě dostal jsem od kamaráda jen kousíček I.sboru a když jsem si udělal chvíli a trochu pátral jestli něco je k mání nepochodil jsem. Pátral jsem špatně. Tak jsem si udělal větší chvíli a něco se pokusil udělat a teď se dovídám že největší tupec vývrhel jsem já. :frowning: A stud mi nedovolí požádat sám a stáhnu se zase do pozadí…

Jednak v zápatí káždé stránky na řopíkách je adresa na admina :wink:
Připouštím, že reakce nemusí být zrovna pohotová.
Druhak, není myslím problém na řopíkách odpozorovat, kdo co má jaké činění s administrací a se souřadnicemi obzvlášť.

Měl jsem asi déle čekat. Máš pravdu. Vlastně o databázi a ropiky.net jsem se dověděl 10.11.08. Možná jsem ji kdysi okem shlédl ale nezachytil. V prvotním nadšení jsem oťuknul okojí a když byli jen kousky, zkusil jsem udělat jeden větší. Na zápatí kouká stále, ale zkušenost s emailem admin@ jsou bídné. Když je tam třeba libor@ tak ten problém není. Takže na admin@ jsem psal až po založení tohoto vlákna. Moje chyba.