Jo, presne takhle nejak jsem uvazoval, ze to radeji udelam sam a nejak obtizneji, nez aby tam z toho byla casem dalnice. Takze dik za utvrzeni v myslenkovem pochodu.
Ještě si uvědom, že mnozí kačeři vůbec nečtou listingy, na lov se vydávají bez nich a mnody i bez hintů, o fotohintech ani nemluvě.
Ten nápad se zalaminovaným hintem a fotohintem je dobrý. Ale fotohint se může stratit a pak budou kačeři místo rozorávat. Napiš tedy souřadnice finálky jen na stejnou kartičku, kde je fotohint a napiš tam i slovní pokyny k hledání. Když se ztratí fotohint, nebudou vědět, kde hledat a nerozorají hezké místo. A napiš tam přímo souřadnice, žádné výpočty. Někdo by se mohl o několik desítek metrů spléct, tam by mu bylo podobné místo fotohintu a rozvrtali by to tam.
Dobrej postreh dik. Uz na tom pracuju … ![]()
No a co ono místo X dat jako předposlední stage a kešu na místo k rytí určenému. Znám případy kdy se loví bez GPS a bývá otočené, rozházené vše v okolí snad 50 metrů.
V tomto případě bych to nedoporučoval. Autor chce zabránit ničení okolí keše. Je tedy potřeba zkomplikovat získání souřadnic finálky, ale naopak usnadnit získání hintu. Když bude hint rozprostředn v jednotlivých stagích, může ho někdo neposbírat nebo ztratit a pak bude přírodu rozrývat.
k té ptačí budce nebo klidně krmítku, technicky se to dá udělat tak , že ptáci mají své místo a keš taky - třeba dvojitá střecha.Ovšem budka , která je pro ptáky taky potřebuje kontrolu a vyčitit třeba od hmyzu nebo starého hnízda.
To je blbosť, Tome, žádnej pták nebude bydlet v budce, do který se třikrát do týdne dobývá člověk. Některá vejce zabiješ jen tím - buďto hlukem, pohybem, nebo přerušením sezení.
U krmítka by to snad tak nevadilo.
Ony se ty budky už probíraly - a je to jednoznačné NE. Jakmile se kačeři naučí, že v budce může být keška, prohrabou kdejakou budku, která bude v blízkosti souřadnic… Naopak by bylo dobře naučit se něco jako "v budce krabka nebývá!!!".
No občas ptáci bydlí i tam kde jsou každou hodinu obtěžování člověkem , jooo příroda je mocná. Ale jinak je to asi blbost, protože ne všichni se chováme v přírodě a k přírodě ohleduplně.
No kdysi, v době, kdy mne soudruzi umístili na jeřáb, nám na betonovým závaží vyseděly mladý červenky
V tom sloupu nepraskalo, při otáčení to přímo střílelo… zato aby se tam dostala nějaká kočka, musela by mít místo drábků magnety. Mysleli jsme, že ten randál musí ty vejce zabít, a houby. Měly se tam jak prasat v žitě, ty červenky; byl to sklad železa a mezi traverzama se dařilo vosám. My dycky při vykládce nějaký ty hnízda roztrhali a červenky měly hody.
Ale něco jinýho je městskej pták, kterej si tam udělá hnízdo sám a "za provozu", a něco jinýho lesní obyvatel, kterýho sem tam vyžene ruka šátralka. Na to si nezvykne. Nene, do takovýchle - a podobných - míst krabky nedávat. Ani poblíž (lidi pak hledaj všude…)
No nevim,podle mne v meste a micro bez rozumneho hintu neni ideal. Mudlove si hledace snaze vsimnou a misto se muze nicit mnohem vic pokusy hledacu.