Odkazy a linky HTML - POMOC!

Kdo mi poradí? Moc bych potřeboval vědět jak na to?
V těchto fórech uvést link na konkrétní adresu tak, aby stačilo ne něj kliknout myší a otevřelo se příslušná stránka v novém okně. Např. KLIKNĚTE ZDE (a otevře se třeba http://geovachig.com, nebo ftp://222.33.44.555), a třeba taky aby se otevřel poštovní klient na MUJ E-MAIL.([email protected]). Barvy, tučně, naklonění, velikost atd… už zvládám, odkazy všek NEee. [:(] Dík předem.

toto je pokus na link

Zdá se, že funguje... takže: je nutné text po napsání (nebo během psaní) doplnit o linky přes tlačítko HTML (Edit HTML Source) v toobaru psaní příspěvku je vpravo druhé zprava. Vyskočí editační okénko pro HTML zápis, kde již zle používat klasické <a href="...">link</a> a další HTML tagy.

V tomto i podobných fórech se místo HTML používá tzv. BBCode, které je dost podobné příkazům HTML ale používá hranaté závorky. Jeho popis je například tady

Jestli jsem to pochopil, tak: <a href=“ftp://217.31.55.174”>LINK</a> a <a href=“mailto:[email protected]”>EML</a>

Hmmmm, a nic. Asi sem natroublej - prosím znova - GDE JE CHIBA!
A teď: www.geocaching.com
Další pokus: GC.COM
A eml: [mail][email protected][/mail]

Furt mi nejde nastavit EML a FTP
nebo snad takhle

FTP EML

BB code zde neni nutne pouzivat, staci se prepnout do HTML editace (tim tlacitkem HTML v toolbaru psani/editace prispevku) a tam psat stejne jako ve starem foru. funguje jakykoliv link zadany pres tag A HREF, takze nejen http, ale i mailto a ftp

FTP EML

Pošta se už zadařila ale proč mi furt nejde FTP? FTP

Díky za pomoc

Podle všeho jsou odkazy na FTP servery ve formátu ftp://aaa.cz zakázané. Takže to nepůjde… Leda využít tiny URL nebo nějaké jiné služby…

[quote] xpj: Podle všeho jsou odkazy na FTP servery ve formátu ftp://aaa.cz zakázané. Takže to nepůjde... Leda využít tiny URL nebo nějaké jiné služby...
[/quote]

link na FTP stejně nepoužívám, přepisuji ručně adresu a připojení do total commanderu. s FTP klientem c Windows exploreru mám dlouhodobě negativní zkušenosti. Takže vždy dávám přednost jinému ftp klientovi Myslím, že an FTP stačí oznámit jen adresu a přihlašovací údaje

Já to někdy používám… Ale o tom tu diskuse není, ta je o tom, že tento systém (na kterém běží fóra), neumožňuje vytvořit odkaz na FTP server.