Pokud je to stále ta stejná, tj se stejným jménem a kódem, samozřejmě ji můžeš lovit pořád dokola, jen log napíšeš jako Write note, nikoli Found it. Dalo by se říct, že jedna jedinečná keška = jeden bod do statistiky.
Jsou ale vyjímky,kdy owner změní keš např. z tradicionálky na multinu a obvykle to zmíní v listingu,že je možné kešku znovu najít i zalogovat Found it.
No, spíš záleží na přístupu majitele, jestli po změně umístění povolí nálezcům logovat podruhé found it i po opětovném nalezení keše. IMHO je to ale hloupost. Vidím to spíš tak, že jestli majitel tuto možnost chce poskytnout, napíše to například do listingu nebo do logu při obnově/přemístění.
Já jsem jednu keš po její ztrátě přemístil na lépe skryté místo a najednou koukám, jeden kačer, co už ji měl nalezenou šel kolem s jiným, co ji ještě neměl. A když zjistil, že je jinde tak šup, a logoval ji znovu
Ale mazat logy a dohadovat se s ním, za to mi to nestojí. Je to každého věc, jak moc jsou pro něj ta čísílka důležitá.
Taky jsem si logoval dvakrát found u jedné multikeše, kde se mezitím změnilo finální uložení. Připadalo mi to logické, stejně jako mi připadalo logické to, že se mi druhé found nebude počítat do celkového počtu nálezů. Chyba!
Když jsem pak začal používat Geoget a GGstat, tak mi stále o jedničku neseděl počet nálezů z Geogetu a na gc.com. Po dlouhém bádání jsem zjistil, že mi gc.com druhý found na té kši počítal jako další bodík. Změnil jsem proto druhý found na note a už mi rozdíl nevadí, neboť zmizel. Popravdě mně víc znepokojoval právě ten rozdíl, než to, že mám po téhle změně mít o bod míň
Keš "S.O.S Tribute" změnila své umístění o několik kilometrů. Melmen (owner) její opětovné zalogování výslovně povolil, takže jí mám zalogovanou 2x i když mě to v GSAKu dělá neplechu. Rozhodně si ten druhý log zasloužím, každý kdo má druhou verzi odlovenou asi ví o čem mluvím.
Na druhou stanu jsem u jedné keše (šlo o Chvalský lom) která byla přesunuta o několik desítek metrů logoval dvakrát, protože jsem jí podruhé opravdu pracně hledal. Nicméně, ten druhý log se mě rozležel v hlavě a tak jsem ho po čase změnil na note.
Ale jestli má někdo pocit, že si keš, kterou navštíví podruhé také podruhé zaloguje, je jen jeho boj a podvádí jen sám sebe.
U jedné mojí ztracené keše, si někdo dokonce zalogoval prázdnou igelitovou tašku, kterou našel na místě.
Setkal jsem se s keškou ([cache]GC1RC7B[/cache]), kde autor povolil druhé "found it" v případě, že připojíme fotku kešky s kvetoucím akátem. Fotku jsem udělal, říkal jsem si, že to je fajn mít rovnou dva bodíky za jednu keš. Jenže pak se mi to rozleželo v hlavě a přišlo mi to divné. Tak jsem si to zalogoval jen jednou. A koukal jsem, že jsem nebyl sám.
Nedávno jsem našel lepší místo pro jednu svoji mysterku. Původně jsem uvažoval o přesunu a povolení druhého "found it". Ale pak jsem právě kvůli nejasnostem radši přistoupil k tomu, že jsem položil úplně novou krabku a oznámil, že ta původní bude během několika týdnů úplně zrušena. Neudělal jsem to hned, ale ponechal jsem nějakou lhůtu pro ty, kteří mají vyluštěno a stojí jim za to pro ten jeden bodík si dojet.
A co z toho budeš mít ? Body ? Jeden WP = jeden log, tak to beru já. Neloguji keš podruhé ani tehdy, umožňuje -li to autor např. po záslání odpovědi / fotky apod. Jestli to ale někomu dělá dobře, tak proti gustu…
Je otázka, co je to změní místo… Pokud je to o pár metrů vedle, pak bych se styděl jít na ni znovu. Pokud nezměnil typ keše, zadání atd. styděl bych se jít taky znovu… Prostě, je to o soudnosti kačera a chtíči dalšího bodu.
Tvrdě zastává pravidlo, že každý tuhle hru hraje dobrovolně a je jen na něm, proč a jak. Jestli si chce nahnat statistiky za dvojí logování, proč ne. Když se s tím vyrovná on sám, je to jeho věc.