Na sve stranky http://nilgiri.sweb.cz jsem pridal moznost podporit TYPky pres system PayPal, ktery uz lze pouzivat i v CR.
Tak kdyby se nasel nekdo, kdo je rad, ze se s temi typky seznamil, muze svou radost dokonce dat velice jednoduse najevo ![]()
Na sve stranky http://nilgiri.sweb.cz jsem pridal moznost podporit TYPky pres system PayPal, ktery uz lze pouzivat i v CR.
Tak kdyby se nasel nekdo, kdo je rad, ze se s temi typky seznamil, muze svou radost dokonce dat velice jednoduse najevo ![]()
No teda nepotěšils mě, myslel jsem, že ti pošlu symbolický jeden dolar, ale protožes jako minimální platbu zadal 30 Kč tak jsem musel povýšit dar na jedno pade české. Přesto ale díky za TYP, bez něj je originální Topo Czech vcelku špatná, skoro až nepoužitelná.
P.S.: Jo a věřím, žes ten TYP vytvořil zcela sám a neupravovals/nedistribuoval žádný cizí - a pokud ano, tak mi to radši ani neříkej a nech mě dál žít v bezstarostných iluzích ![]()
Poplatek za transakci je tak 15 Kč, proto moc nemá smysl posilat málo ![]()
Co se týče autorství, tak kromě jediného jsem všechny objekty dělal sám a ručně, nějaký reverse engeneering není ani dělat z čeho, jediné TYPy, které existují a o kterých vím jsou z Picodasu, z Malsingmaps, oba dost podobné a mi se nelíbí, navíc jsou jen málo obsáhlé množstvím objektů, pak si je dělá Polák gpsmaniak pro své turistické mapy a pokusilo se o to ještě pár Poláků, ale opravdu to byly jen takové hodně jednoduché pokusy v rámci soutěže, viz stránky cgpsmapperu.
Pouze jediný nápad jsem převzal odjinut, a to vizáž železnice z příkladu k cgpsmapperu, a tu jsem si tejně upravil, protože se mi zcela nelíbila. A to udělal i Picodas. Všech ostatních 70 objeků je mnou definovaných.
Troufám si tvrdit, žádný dosud definovaný typ není tak obsáhlý a propracovaný, jednak obsahuje definice největšího množství objektů, dokonce i těch, o kterých ani u Garminů nevědí, že je v mapách mají :-), jednak je v nich propacováno lépe pořadí vykreslování jednotlivých objektů, lépe, než je v originálním příkladu z cgpsmapperu.
Typ pro topo Czech je jiný než pro ostatní mapy, protože v Picodasu používají jednotlivé objekty v mapě trochu jinak než je zvykem jinde.
Navíc mám od typů zdrojáky, a typy byly hotové už v červnu, kdy ještě kromě insiderů moc lidí nevědělo, že něco takového vůbec existuje.
Děkuji za finanční příspěvek. Budeli jich víc, bude motivace k pár drobným úpravám, které mám v hlavě. Budeli mít někdo nějaký nápad, jak změnit vizáž nějakého objektu, tak pokud to bude kompatibilní s ostatními objekty, mohu to změnit.
Jinak dále se bude upravovat jen ten mustr pro klonování a typ pro TC. MG lze vyrobit clonerem.
Co jsou to ty TYPci?
TYPci bejvaj takovy ty rusky mluvici frajeri, co ti vysvetlej ze jim muze darovat svoji GPSku i s mobilem.
TYPky je zpusob jak jsou na mape zobrazeny jednotlive body, cesty, vrstevnice, cyklotrasy atd. V mape od Picodasu jsou si vsechny tyhle “cary” dost podobne a nejenom na cernobilem displeji dost tezce odlisitelne. Pokud si nahrajes a zaregistrujes data podle postupu ktery je v prilozenem baliku a posles znovu mapy do GPS uvidis, ze tvoje mapa bude na displeji nahle lepe citelnejsi.
Super typky, největší divy to udělalo s TOPO 50 v3.1, je teď k nepoznání lepší. U TOPO czech nevím, včera jsem jí dostal k 60CSx, tudíž jí tak neznám a nevím, jak se podívat jak vypadala před typkem bez přeinstalace, ale věřím, že došlo ke zlepšení. Obě mapy teď vypadají v mapsource stejně, TOPO czech má navíc zobrazení elektrického vedení a u TOPO 50 v3.1 zobrazuje mapource hustší vrstevnice, jiných rozdílů jsem si mezi těmi mapami nevšiml. Body zájmů, které jsou chybně zaměřené, jsou špatně na obou mapách, takže obě mapy jsou asi takřka identické. Jinak bez typků vypadala TOPO czech daleko líp než TOPO 50 v 3.1 a před upgrade na verzi 3:1 mě dost v legendu rušily cyklotrasy.
Tak díky moc, nevím co je paypal a jak přez něj poslat poděkování, ale když mi na mail pošleš číslo účtu tak tě rád podpořím.
Diky, poslal jsem mail pres GC.COM, snad to dojde.
Taky nevím co je paypal a jak přes něj poslat poděkování, ale když mi na mail pošleš číslo účtu tak tě rád podpořím.
Došlo, poděkováno, naklonovat typka do atlas10Rv6 jsem zatim nedokázal.
Asi je to tím, že nejsem žádnej hi-tech týpek --))
Vím, že se smajlík dělá jinak, ale natekla mi do notesa polívka a nejde mi dvojtečka --))
zkusim ukázat, předpokládám, že mapsource je na disku C:, jinak je třeba zadat příslušný disk
Všechny programy/Příslušenství/Příkazový řádek
c:
cd c:\garmin
mkdir TYP --jen pokud ten adresář ještě není vytvořený
cd TYP
do tohoto adresáře rozbalit klonuj_typka.zip a nakopírovat i typka z Topo Czech 1031B.TYP
klonuj_typka 10000.TYP 579 1 --klonuj typ pro MG a jiné mapy
nebo
klonuj_typka 1031B.TYP 579 1 --klonuj typ pro TC
zatím jsem nezkoumal, která verze je pro A10R lepší, ale tipuji, že ta z TC
Vytvoří se další 3 soubory : 05790001.TYP, 05790001.reg, 05790001_delete.reg
V průzkumníku poklepu na 05790001.reg a nechám nainstalovat.
Spustím Mapsource. Pokud jede, OK, pokud ne, poklepu na 05790001_delete.reg, MS se zase rozjede, a je treba zacit premyslet, co jsem udělal špatně, nebo je třeba opravit oba soubory reg a zadat tam správné adresáře, např. klik pravým tlačítkem, Upravit.
Chybička se vloudila, má být
klonuj_typka -r 10000.TYP 579 1 --klonuj typ pro MG a jiné mapy
nebo
klonuj_typka -r 1031B.TYP 579 1 --klonuj typ pro TC
bez toho -r by se nevyrobily ty reg soubory.
Zatím nebyl čas to zkusit, díky za rychlou odpověď, pokusím se o to o víkendu, atlas 10R určitě vylepší.
Jo a už mi jde dvojtečka
![]()
Trochu off topic, nemate nekdo tuseni, odkud stahnout ten premiovy Atlas 10R jinak nez od Picodasu, z jejich webu nejde navazat prerusene stahovani a moje pripojeni mi nedovoli stahnout tak velky balik dat v jednom kuse :o( Diky
Moc se mi to líbí, mapy vypadají mnohem lépe než předtím. Zasílám kilíčko vážené ![]()
Nikde jinde na vebu jsem to nenašel, jestli jsi ještě nevyřdešil ten problém, napiš na jak velký části to mám rozdělit a já to dám na www.uschovna.cz, kde si to stáhneš. Má to 80 MB a nejnovější Český mapsource, co je u toho něco přes 40MB.
Áááá, vidím že tady máme fanouška skupiny Bow Wave [;)]
No jasně [;)] Po tom, co jim Radio1 udělalo takovou masírku…
Jako brněnské plotňák poslóchám Radio1 jen na netu, spíš čekám na novou desku, která má být na jaře.
Podarilo se nekomu udelat toho klona na atlas10Rv6? diky za info…
Pro ty, kteří jej nenaklonují, jsem přidal hotového typka pro Atlas10r V6 naklonovaného z univerzálního týpka http://nilgiri.sweb.cz/