Já bych se s tím, co se řeší tady na fóru, netrápil. Česká komunita je jen zlomeček celosvětové, lidi na fóru jsou nereprezentativní vzorek toho zlomku.
A gc.com je nepružná instituce, která zdejší návrhy jednak podle mě vůbec nebere na vědomí a druhak i kdyby brala, tak je hned tak do svých pravidel nezapracuje.
Proto všechno zůstane při starém bez ohledu na pár zdejších potenciálních zlepšovatelů.
Hehehe..:D:D:D Něco podobného se nám stalo s Jardou315 v Kutný Hoře. Jsme šli na kešku (myslím, že se tak jmenuje) Vlašský dvůr. Taková hezká keška pod kostelem. Jenže u kostela byla svatba… A teď to nejlepší..B)
Protože keška byla na druhé straně kostela, museli jsme projít skrz novomanžele, hosty, kněze apod.. V maskáčích.:D:D:D
Všichni na nás koukali, ale nám to bylo jedno.
Po odlovení už venku nikdo nebyl, už byli uvnitř (naštěstí)…
Tak když chce někdo říct jen svůj názor nebo pravdu o keši, tak ať si tam píše co chce.. Ostatně, aspoň se uvidí, jaký je dotyčný..
Jako párkrát jsem si taky "vylil zlost" na tu kešku, protože se mi nelíbila, ale buďto den na to, nebo když jsem jel na kontrolu kešek, tak jsem změnil názor (protože se keška nebo kešky zlepšily)
Teď jsem četl ty kešky, co tu uvádíš..
Mám otázku..
CO JE TO ZA LEMPLA???o:o:o:o:o:o
Tak taková nebyla snad ani u nás.. No jo, je vidět, že si někdo dává záležet na kešce a jeho kvalitě..:D:(
Jenze to jsou kese ke kterym opravdu nejde vymyslet co by mel owner udelat aby byly lepsi. Vlastne existuje jedna vec, kterou kdyby autor udelal tak ho spousta kaceru pochvali.
ale to by asi dobrovolne neudelal
Geocaching se rozvíjí a rozvíjí se rychleji, než kdokoli mohl očekávat. A pravidla groudspeak mění, ani mu nic jiného nezbývá a určitě bude pravidla měnit dál. Nikdo, kdo vymýšlí zlepšení si nemyslí, že ho okamžitě gorudspeak zavede. A je to dobře, že to hned neudělá, ale jednou bude muset a bude mít z čeho vybírat. Není možné začít přemýšlet, co s geocachingem, až bude v opravdové krizi. Takže se zatím není čeho bát. Keší je dost (až moc), některé jsou nekvalitní, ale existuje hodně hezkých, jenž to zklamání vynahradí. Zatím.
Otazka je jestli groundspeek zajima nejaka mikro republika, ve ktere je holt GC velmi popularni a je prekesovana. Docela by me zajimalo jak je to v USA, CAN, D a UK. Jestli to taky tak resi.
Návrh těch omezení vzniká právě na základě toho, že velice rychle vznikají desítky keší o ničem. Jsou to keše, které nenaplňují nic jiného než to, že někdo někam plácne krabičku od jogurtu, souřadnice odečte z mapy a do listingu napíše "graiegfmvyodfjeighaldafvmy". A teď se kačeři zblázněte… Zakladatel si nahoní svoje ego tím, že založil kešku a už má v profilu "4 nalezené, 1 založená" a lovci FTF si přihodí bodík do své statistiky. Snahou není odradit od zakládání, ale dotlačit nováčky k tomu, aby si jasně uvědomovali, proč tam ta keš má být…
… není to tak dávno, co vznikla jedna keška v Michli. Krabička od bombonů za plotem školy… huráááá, máme keš. A díky tomu, že tahle keš žije, nemohl jsem založit svoji již rozpracovanou keš věnovanou historii Michle s možností uložení regular krabičky poblíž jistého historicky zajímavého místa. Ano, každá keš má právo na svůj život, i když jepičí.
Diskusních vláken na téma "přemnožení stupidních micro cachí" je na fórech Groundspeaku (kam píšou převážně Američani) víc než dost. A podle diskusního vlákna "nejhorší cache co jsem našel" se při podobném vývoji máme na co těšit.
Zdravím všechny a všem děkuji za zajímavé reakce a příspěvky.Musím říci že mě uklidnili a přesvědčili že většině jde opravdu stále ještě o geocaching.
Nemohu říci že bych nechápal kačery kteří by rádi viděli omezení pro zakládání keší,celkem i chápu že by je někdo viděl rád online hodnocené ale uvědom me si že striktní omezení mohou být dvousečnou zbraní.Vídím to podle sebe,přestože mě geocaching velice zaujal tak bohužel na jeho provozování je jen málo času a teď v zimním období takřka žádný.Navíc jsem typ člověka kterému městské keše vůbec nic neříkají.Je tedy jasné že mé keš skóre bude stoupat jen velmi pomalu,nic si z toho nedělám a je mě to vesměs jedno ale i tak bych rád z jara založil vlastní keš.Ovšem těžko do té doby dosáhnu skóre 100 keší jak je často navrhováno.Keš mám již doma hotovou,byla vyrobena podle doporučení které jsou na netu a kde je přesně napsáno jak taková keš má vypadat.Rozhodně jsem nešetřil ani na krabičce (lock-lock) ani na vnitřním vybavení,dokonce počítám z hezkým dárkem i pro FTF který se zřejmě pořádně zapotí :-))Mám i vybráno zajímavé místo velmi daleko od civilizace avšak z možností po cestě odlovit ještě několik dalších keší.Přemýlím o tom a byl bych rád kdyby má keš udělala lidem radost a proto to dělám avšak pokud by skutečně vešlo v platnost to omezení bude keš asi ještě dlouho ve skříni.A co pak teprve kdybych keš uložil již teď a poslal žádost o schválení…jééé to by byl asi protáhlý obličej :-)) co to za blbce z osmi cache zase zakládá nějakou děs keš :-))
Ne, chci tím říci že dobrý úmysl může být i dvousečný a někomu může i uškodit.Stejně i tak jsem názoru že statistické hodnocení kvality keše se může stát neobjektivním,právě proto že je jen statistické.
Inu, to jsou nevýhody demokracie.
Myslím, že právě s tímhle mají v Americe dost zkušeností, aby věděli, že nějaké regulace vedou obvykle tam, kam regulátoři původně nechtěli.
Od začátku sleduju obě vlákna týkající se zakládání keší nováčky a jejich ne-omezování. Prošla jsem si většinu z vyjmenovaných špatných keší a nedalo mi to, abych nezkoukla taky profily ownerů. A vyšel mi z toho zajímavý poznatek. Většina z nich má jeden společný rys: klučina kolem 13ti, 15ti let, co se o gc dozvěděl z časopisu ABC a cituji: "tak taky hraje".
Z toho alespoň pro mne (též začátečník, řadím se ale - možná trochu drze - mezi jedince myslící) plyne důvod jakési gc-nedostatečnosti těchto keší. Zatímco dospělí berou geocaching jako způsob, jak poznat nová místa a dozvědět se něco zajímavého, děti si prostě hrají…