Protoze maker pribyva a pribyva, pomalu se clovek prestava v te zaplave orientovat a casem se ani nevejdou na listu, premyslel jsem o mozne organizaci a napadlo me:
kazde makro by mohlo mit vlastnost "Owner"
v menu by makra byla roztridena tak, ze nejvyssi uroven rozbaleneho menu maker by obsahovala seznam "Owneru" a makra bez "ownera". Po rozbaleni podmenu prislusneho ownera by se zobrazil seznam prislusnych maker.
podobne na toolbaru budou jen ikony maker bez ownera a comboboxy owneru.
Predpokladam, ze by dvouurovnove trideni ([owner]/makro) melo stacit.
Jako ownera bych si predstavoval obecny text, napr. ‘Gc.cz’, ‘Gc.com’, ‘Po importu’, ‘Hodnoceni’, … Pokud by bylo mozne nastavovat ownera pres konfiguraci maker (jako ted *.conf.pas), bylo by to super.
Zvlastnim ownerem by mohl byt ‘Hidden’, coz by zabranovalo zobrazeni makra na toolbaru i menu.
Jak už jsem napsal, mně by se líbilo něco v tomto smyslu:
makro by mělo mít parametr, kde má být zobrazováno… tj. seznam, lišta, nezobrazovat;
na liště by bylo supr rovnat si makra drag n drop, ale to je asi hudba budoucnosti, ale možná by šel definovat tool jako např. ve Wordu, kde si definuji co chci mít v seznamu za makra… s možností oddělovače;
v seznamu ideálně třídit makra do skupin by autor s možností oddělovače;
GSAK ještě makra třídí podle četnosti používání, tedy to co používám nejčastěji mám na vrcholu seznamu, taky je to podle mne užitečné..
Zároveň bych uvítal možnost instalovat makra do jednoho adresáře, např. \makra pro čistší instalaci GG. Ideálně kdyby GG uměl pracovat s podadresářem \makra jako hlavním a podadresáři v něm, kde by šlo přehledně instalovat makra
Tak to bych nechtěl, to mě jen mate, protože po čase klikám podle polohy a ne podle popisu.
Souhlasím. Už se to tu řešilo. Přijde mi celkem praktické, aby se menu maker odvíjelo od složek, ve kterých jsou uložená. Pořadí může být klidně podle abecedy, pak stačí makra přejmenovat s číselným prefixem a uživatel si poměrně lehce nastaví i pořadí.
Já neříkám, že je to ideální řazení, ale je to taky jeden ze způsobů.. Podle četnosti použití. Aby si uživatel přejmenovával makra se mi moc nelíbí, měl by je užívat tak jak jsou. Pokud by se podařilo realizovat instalaci maker do podadresářů a podle nich by se pak makra seskupila s oddělovačem, tj. co je v adresáři podle abecedy, mezi adresáři oddělovač
Asi takhle… ridit se podle jmena makra, nebo jeho fyzickem umisteni v adresari mi neprijde jako dobry napad. prakticky to znemoznuje aktualizace, protoze aktualizovane makro nemuze tusit, jak bylo makro prejmenovano ci dokonce kam bylo presunuto! Tudy ne.
Takze me pripada jako mnohem lepsi napad, aby byl v geogetu nejaky konfiguracni dialog, kterym si uzivatel urci, ktera makra chce mit na liste (tam se budou nabizet jen ta makra, ktera umisteni na listu umoznuji), a zaroven kde se ma makro ukazat v menu - proste uzivatelem definovany stromecek.