otevřené MISTROVSTVÍ ČR v dohledávání v lavině

V neděli 12.4.09 proběhne na Luční Boudě v Krkonoších otevřené mistrovství ČR v lavinové záchraně pomocí dohledácího zařízení ( tzv. PIPS)
tak hon za šipkou závodně první cena 6 t..! třeba se za chvíli budou porádat zavody v hlední skrýší podle GPS na čas :slight_smile: více info o teto akci ZDE: http://www.hscr.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=894&Itemid=13 a taky http://www.lucnibouda.cz/aktualne/

tudíž může se přihlásit každý kdo se naučí ovládat "pips" což neni nic složitého .. u novějších modelů je to chození za šipkou jako u gc :slight_smile:

honzahais: je to jen muj dojem, nebo jsi v tom nejak aktivne zamichan? Pokud jo, mam dotazek, bude vadit pokud se stavim se psiskama? Nedelam zachranarinu, ale celkem bych ji rad videl a jeste dotazek, jake plemeno se bude predstavovat?

V pripade ze bys v tom prsty nemel, tak se nic nedeje, jen jsem to zkusil :smiley:

Ano aktivně zapleten jsem,ale spíše ze stany účastníka/návštěvníka :slight_smile: co ce tíče psisek tak je to normální věřejná akce takže přijít se psi neni problém. no psů tam predpokládám bude víc takže pravděpodobně Labrador, Něm. Ovčák a možná jedna Border Collie.
Jo eště dodatek pokud by jsi měl zájem dozvědět se neco o lavinové záchrane + videt práci psu tak doporučuji přijít radeji v sobotu kdy je první část této akce viz web hs. —
sobota - Lavinový workshop - teorie, přednášky (laviny, sníh, záchrana v lavině, rozbory konkrétních lavinových neštěstí, První pomoc, meteorologie, HS ČR, historie lavin, ochrana přírody) - praktické nácviky a ukázky (hledání pomocí lavinových vyhledávačů, sond, Recca, ukázka práce lavinových psů) Účast na Lavinovém workshopu je zdarma