Ahoj,
před časem (než jsem přeinstaloval/upgradnul pár aplikací na PDA i desktopu) mi na PDA fungovalo, že jsem si v Ozim vybral waypoint a - tuším přes "Open Attachment" - šlo zobrazit detailní popis kešky (včetně hintu a logů). Po "upgradu" při (alespoň co si pamatuju) stejném postupu Ozi hlásí "Soubor "" nelze otevřít".
Data do PDA dostávám následovně:
I. GSAK -> export WPT souboru -> Ozi na PDA.
II. GSAK -> export GPX souboru -> BeeLine GPS na PDA.
Informace, které hledám, obsahuje GPX soubor, který se mi ale v Ozim na PDA nedaří otevřít (vůbec nenabídne GPX soubory), WPT soubor obsahuje pouze link (a tam je cosi na způsob c:\gsak.exe …z desktopu) Tak nevím, jestli v některé z dřívejších verzí (když mi to ještě fungovalo) Ozi ve skutečnosti nepracoval s GPX souborem… A každopádně nevím co s tím.
Poradíte někdo? Předem díky.
Verze: GSAK 7.1.2.30, OziExplorerCE 1.12.3e3,
Ozi neumí otevírat GPX soubory, ve wpt souboru jsou jen řádky s názvem keše a souřadnice. Na konci je ještě link na program a jeho parametry, který se spustí, když chceš o piksle vědět víc. Ale nikdy jsem to takto nepoužíval, já si do PDA stahuju i GPX a když si chci přečíst listing či hint, tak to otevřu přes GPX sonar, kde si kliknu na pikslu a on mi tu pikslu otevře v pocket IE nebo v Opeře (prostě ve webovém prohlížeči PDA).
Díky. Myslím, že shodou konfigurací se mi asi původně dařilo z wpt souboru přes link a parametry otevírat browser s příslušnou stránkou, což teď nefunguje. Zkusím si s tím pohrát, každopádně díky za příspěvek.
> OziExplorerCE 1.12.3e3
Používám ten samej, chybí (resp neumím na něm) tyto věci, jestli někdo víte jak to zprovoznit, budu neskonale vděčnej- díky.
-
Zobrazovat současně waypointy z více souborů. Když dám "load wpt file", tak se staré waypointy vždy smažou. BeeLine tohle uměla bez problémů, a navíc importovala mnohem rychleji.
-
Všechny waypointy vypadají stejně- křížek v kolečku. Když dám "edit waypoint", lze pouze nastavit jméno a description, případně editovat souřadnice. WPT file má na ikonu sice položku, ale když tam něco zkusmo nastavím, Ozi to ignoruje.
-
Attachment. WPT file má pro file attachment položku, ale netuším jak z OZIho tento attachment jednoduše otevřít, nikde v menu to není.
- více typů waypointů asi opravdu neumí
- typ ikony ozi ce asi taky neumí, řeším to změnou barvy při exportu z GSAKu (podle typu piksly-tradiční zelená, multi žlutá nebo oranžová atp.)
- nikdy jsem to nezkoumal.
> řeším to změnou barvy při exportu z GSAKu (podle typu piksly-tradiční zelená, multi žlutá nebo oranžová atp.
Aha, bezva, to mě nenapadlo. Můžes mi říct kódy těch barev? Ať to zas nedělám pokus-omyl.. Ale je to fakt podivný, protože OziExp má po nainstalování ve svém adresáři desítky BMP souborůl, které jako ikony vypadají.
tradicional: 1
multi: 2
stage: 17
parking: 15
mystery: 9
earth: 12
1,R3/15-GOL, 5x.xxxxxx, 1x.xxxxxx, 39097.0000, 9, 1, 3, 0, 16711680, GOL 1Ń06km Regular dif:3 ter:1Ń5
Předpokládám, že to je tahle číslice
Tak bohužel, OziExp to nastavení barev ignoruje- křížek i jméno waypointu je pokaždé černé. Podle dokumentace je šestý sloupec "Symbol", barva by mohla být devátý sloupec. Zkousil jsem to tedy dávat do něj, ale to samé. Fakt ti to funguje? Přijde mi divný že by to umělo zobrazovat waypointy barevně, a přitom to neumělo tu barvu při zadávání nebo editaci nastavit. Používám verzi 1.12.3e.
Cela dlouha leta mi to barevne taky funguje. Rovnez export z GSAKu. Tam to jde nabarvit jak libo.
No OZI CE symboly opravdu neumí, ale Ozi Explorer na PC ano. Musí se nastavit 8.položka ve .wpt souboru na 4 (zobrazovat symboly místo křížků) a 6.položka je číslo symbolu. To záleží na tom, jaký typ GPS máš nastavený v konfiguraci. Při nastavení NMEA je např číslo 117 symbol "Geoacache" a 118 "Opened Geocache".
Tak na barvy jsem přišel, pozadí textu je devátá položka. Akorát ty barvy se zadávají dosti zvráceně, musí se tam dát barva ve tvaru 0xBBGGRR, ale nikoliv hexa, ale převedeno do dekadického tvaru. Použil jsem 0x40ff40, 0x00ffff, 0xff8080, 0xa0a0a0 pro tradiční, multiny, mystery, a ostatní, a vypadá to docela dobře. Symboly podle 6.a 8. položky jsem taky zkoušel a fakt nefungujou- divné, nechápu nač má potom Ozi ty .BMP soubory.
Napiš přímo autorovi, schválně, co ti odpoví. Jinak já tam psal v rámci development verze, že by mohli udělat v ozim nějaký screen lock. Nic neodpověděli.
Prosím prosím o řádku s příkladem takového linku na externí soubor, tahle věc mi v Ozim moc chybí, a protože wpt soubory generuju vlastním skriptem, tak jsem o této vlastnosti vůbec nevěděl.
ebik: prosím, vyřešil jsi to? Mě to taky zatím nefunguje. Attachment dávám jako field #22 (absolutní cestu), přesto mi Ozi při pokusu o otevření attachmentu hlásí "" not found (tj snaží se zřejmě otevřít prázdný řetězec. Díky.
Tak jsem to zkusil makrem v GASAKu a nic ![]()
Zajímavá možnost v Ozim, také jsem o ní netušil, základní info si dávám pomocí proměnných v exportu z Gsaku (Cache description format) a pokud se jedná o podrobnější informace dělám z Gsaku export do html a prohlížím na PDA pomocí internet exploreru. ![]()
V nove verzi 2.02 to neslape
ve verze 1.12 to sam nastaveni ty same WPT slape –
Vyřešil. Cesta musí být relativní. A musí být vztažená vůči cestě "Data files". Alespoň tak to funguje u OziexploreruCE.
Myslim, ze mas jenom nastavenou jinam cestu "Data files"…