PDA + GPS

Na geocaching používám uplnou stařešinu nejaky qtec mda jeste s windows mobile 2002, kery uz nikdo na nic nechce, zachranil jsem ho před vyhozem do popelnice, je to uplně hole, nemá to nic kromě USB a RS232. K temu jsem si spichnul Leadtek GPS modul a su celkem vysmaty.:slight_smile: rikam tomu GPS za "5 korun" :slight_smile:

Mrknete zde
http://xlibor.ovfree.net/site/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=50

Měl bych dotaz na někoho kdo třeba řešil podobný problém. Nevíte, jestli se dá (zatím se zdá že ne) vypnout a případně jak, statická navigace u PDA Acer c531 WM5. Dík

Uvedené PDA sice neznám, ale podle technické specifikace by měl GPS mogul obsahovat čip Sirf StarIII. Já jsem na vypnutí statické navigace zkoušel program SiRF Setup.

zkusil jsem to, ale zdá se, že sirf setup hledá externí BT gps, což já nemám. Mám interní. Tak nevím

Bohužel nevím jak komunikují interní gps moduly. Používáš například BeeLineGPS?

PDA Acer c531 ma v sobe Sirf StarIII,takze by to mohlo jit vypnout. A co MMSirf ? Je jednodusi na nastaveni nez Sirf Setup. Staci nastavit jen HW port GPS a rychlost a pak Turn SN off.

BeeLineGPS nepoužívám, mám RichesseGPS a gpsVP oba jsou to sympatické prográmky, ale bez vypnuté statické navigace je to dost blbý

Za sebe můžu říct, že s BeeLineGPS mám dobré zkušenosti. Pomocí tohoto sw jsem našel/zaměřoval většinu svých kešek.

To: chipoliny

Já mám Asus P535 a přes M-M Sirf Setup to jde krasne zapínat a vypinat.
Jen si zvolit správnej COM Port a je to.

Jinak tady odkaz na stránky s dobrým Sirf softwarem :slight_smile:

http://www.pocketnavigation.de/article/view_557_1382__Static-Navigation-(SN)—Fluch-oder-Segen/2.4.29.html

Sirf setup: jakmile zkusím přepnout static navigation tak začne hledat BT zařízení. Jako by hledal externí gps. Pokud zvolím jiný porty, hned to háže chybovou hlášku.

A v Start/Nastaveni/System/Hardware/GPS je jaky port ? Nastavujes stejny v tom Sirf Setupu ?

jo jo nastavuju ten samý

Já mám Mio P550 (interní GPS se SirFIII) a taky přes M-M Sirf Setup jde SN krásně, rychle a bez problémů zapínat i vypínat dle libosti.
Jak napsáno výše je nutno jen zvolit správný COM port a baudovou rychlost na kterém GPS běží (najdeš v Nastavení - GPS) a je to.

Jinak M-M Sirf Setup mě přijde mnohem jednoduší a uživatelsky přívětivější než výše zmiňovaný Sirf Setup. Vyzkoušel jsem ho i na ASUS A636 (také interní GPS se SirFIII) a i u tohoto PDA vypnul SN bez problému.

Jinak ještě zajímavost: pokud se podaří nějak tím nastavováním GPS rozhodit tak, že by nefungovala, tak třeba u toho ASUSu lze vyjmutím baterie přes noc vrátit zpět tovární nastavení GPS.

Jinak doporučuji forum na www.ce4you.cz - tady najdeš odpovědi na spoustu záležitostí kolem PDA a GPS, třeba ti tam poradí i s tím Acerem.

Tak nevím. Najednou se zdá, že to funguje. Chodím po balkonu sem a tam :slight_smile: a gps pracuje i s malou tychlostí. Ven se mi už nechce. :slight_smile: Tak uvidíme zítra. Každopádně díky všem za pomoc.

A zrovna na ce4you.cz pisou, ze u Acer c53x SN nejde vypnout, ale nesmi se tam vsemu verit.
Jeste pro jistotu, pri vypinani SN nesmi bezet zadny jiny program vyuzivajici GPS (napr.GPS Gate).

na ce4you jsem právě tohle taky zjistil, ale většinou nevěřím že se něco NEDÁ, zvlášť u počítačů apd:-) No uvidíme zítra jak to povalí.

Tak jsem to dnes zkusil a musím bohužel konstatovat, že statickou navigaci M-M Sirf setup nedokázal vypnout. Takže je to docela blbý. Asi to teda bude chtít BT modul, což je docela paradox, když mám integrovanou gps :frowning:

Mám obrovskou prosbu na někoho kdo se v téhle technice vyzná… Mám Sony Ericson P900 a k tomu GPSku s modrým zubem, ale nedaří se mi sehnat do toho Erika software, kterej by s ním mluvil a fungoval s GPSkou… Snažila jsem se nainstalovat Handy Geocaching, ale ten píše, že chce novou Javu a ta prý pro tenhle přístroj vůbec neexistuje… Nemohl by mi plís někdo poradit co s tím? Hrozně bych to chtěla rozchodit…

Tenhle foun má operační system Symbian 7.0 UIQ, takže hledat aplikaci pro tuto platformu.
Co se týče Java aplikace Handy Geocaching, podívej se na stránky a fórum zmíněné aplikace.

hledám s pda s nevypnutelnou statickou navigací a bez map, je to jen o něco dobrodružnější a člověk si víc váží kvalitních hintů :smiley: