Co si myslíte o podmínce pro FTF, STF … u této keše [cache]GC1DJGF[/cache]. Myslíte, že autor na to má právo a že lognutým první nález nenáleží nebo by jste to udělali stejně.
Pro rejpaly typu "vždyť je to jenom hra" říkám nepište sem :). Chci jen názor ostatních kačerů co si o tom myslí.
a u kazde hry nekdo urcuje pravidla. u kese je to jeji autor a ma plne pravo si vymyslet co chce (teda v ramci zakona a slusnosti ;)) muzeme se pak bavit o tom, jestli nektere podminky maji co cinit se zdravym rozumem, ale tohle ten pripad neni.
krome toho, kdyz znam par kaceru, kteri se na ftf riti autem hlava nehlava, tak bych tuhle podminku pro ftfkare daval povinne vsude
Já bych jim to smazal - owner si můžete stanovit podmínky nejen pro FTF, ale i pro nález obecně. Bohužel to lidi nedodržujou /např. foto na místě/ a ze strany ownera se nic neděje, takže se na to kašle čim dál víc.
Tak mě napadá, že bych mohl založit svoji jubilejní desátou s nějakou vychytralou podmínkou a striktně ji dodržovat aby byla sranda
Tady u nás je na tyto keše expert mistr Berda [cache]GC1B8Q2[/cache] nebo [cache]GC1BV49[/cache]
Já se nechci přít zda ano či ne, jen mě prostě zajímá názor. Spíše mě zaráží zařazení do Tradičních, spíše bych to viděl na Mysterku, ta už není jen tak obyčejná, ale nutí člověka k zamyšlení, či splnění úkolu.
S ohledem na to, že FTF není nic, co by ošetřovala pravidla serveru GC, tak záleží čistě na autorovi cache a jejích nálezcích, jak se k tomu postaví. Podmínku autora bych respektoval, nikdo mě nenutí hledat právě jeho cache.
V případě mysterky bych očekával, že stejná podmínka cykloodlovu bude platit pro všechny hledače - tady autorovi zjevně šlo jen o to, aby zamezil nájezdu motorizovaných jednotek FTF hunterů. (podobná podmínka pro FTF byla třeba u této mysterky a pražští FTF nájezdníci ji respektovali)
Pravidla moc nečtu, ale selským rozumem bych ownerovi přiznal právo na cokoli, co se jeho vlastní keše týká. Vždyť je jeho, on jí založil a on jí udržuje, takže na stanovení libovolných podmínek určitě právo má. Pokud by něco nebylo v pořádku, tak k ověření regulérnosti keše a jejích podmínek dle pravidel je tu reviewer a pak konec diskusí.
Otázkou spíš zůstává, do jaké míry jsou různé podmínky u keší realizovatelné? Moje skóre je zatím nízké, ale už jsem párkrát viděl různá přání na téma, co do keše patří a co si owner nepřeje vyměňovat, a stejně vždycky všude nakonec dominuje plastový kinder humus.
Prostě někdo ownerovi přání splní a někdo se na něj vybodne. Vždyť je to jen hra.
BTW často mi přijde, že fakovací přístup převažuje u některých motokačerů, kteří to berou hákem, podle toho, kde se zrovna podaří zaparkovat jejich geovozidlo. Cyklo a pěšo kačeři plánují více dopředu, takže na případná přání ownerů berou zřetel a připraví se na ně. Ale to určitě neplatí obecně a já hraju ani né rok, takže vím prd. B)
Taková podmínka je imho blbost. ftf je z definice první nález. A že někdo kešku našel první je fakt, se kterým owner těžko něco udělá, pokud se nepřenese strojem času a nezmění minulost.
Jsem toho názoru, že FTF autem má skoro nulovou hodnotu proti tomu, že tam někdo opravdu dojel na kole, i kdyby tam byl až 20tý.
Dojet ke keši autem, zalogovat a hnát se na další, to je sakra rozdíl, oproti tomu objíždět krajinu na kole.
Ale FTF má opravdu ten, kdo je první napsaný na papíře.
Já to řešil takhle [cache]GC1C1EQ[/cache] a fakt to vybíhače na FTF trochu přibrzdilo a přerovnalo běžné pořadí
Pokud je tam striktní podmínka, měla by to být mysterka a vše by bylo O.K.
Pokud je tam podmínka a je to tradiční. Měla by ta podmínka být formulována jako PROSBA.
Pokud by pípla nová tradiční keš s takovou PROSBOU v mém okolí a tuto prosbu bych nemohl/nechtěl splnit, tak bych tam nejel a (s velkým sebezapřením ) oželel FTF boj. Příkladem takové prosby by mohlo být např. FTF s malými dětmi, pokud je keš určena pro děti apod.
Pokud je podobný požadavek formulovaný striktně jako podmínka u tradiční, tak se mi to nelíbí a taky bych tam nejel, protože by mi nestálo za to se s někým dohadovat…
Takže tak
Tak koukám, že na to pamatuje nestejnorodý názor jako ostatně na vše v této republice :). No je na každém z nás jak si to přebere, pokud je to autorovo přání, vždy se snažím ho dodržet, ale v dnešní době je spousta, která je nedodržuje. Bohužel:(
Pochopitelně, přesně tak to je. FTF není odměna, ale skutečnost.
Pokud si chce někdo poznačit nález "FTF s kolem" nikdo mu tuto možnost nebere, nechť si klidně poznačí, ovšem pokud nebude první fyzicky (i bez kola) u keše, nikdy mít klasické FTF nebude.
Pravidla pro uznání logu kešky určuje její majitel a tudíž i pravidla pro log FTF atd. Je to zcela jednoznačně uvedeno v logu. Tedy ti mladíci dle mého názoru mají sice první nález, toť pravda, ale nesplňuje pravidla daná majitelem. Smazat log asi nelze, jelikož je to regulérní nález, ale chlubit se FTF není od těch mladíků košér.
Jako první do cíle dojíždí L.Hamilton ,ale protože bylo podmínkou při průjezdu cílem dělat v kokpitu formule holubičku ,jeho vítězství se neuznává a vítězem dnešní velké ceny se stává F.Massa.
Ano, first to find = FTF = první nález, co víc řešíš a vymýšlíš ???
Owner určuje pravidla pro zalogování (nikoliv však u tradicionálek), ovšem nikdy nemůže určit kdo najde kešku jako první, druhý třetí ani poslední, protože to není většinou fyzicky v jeho moci, pokud nebude na místě stát a bránit v jejím nalezení vlastním tělem.
Jako první do cíle dojíždí L. Hamilton…, ale protoze na jeho aute byy pouzity nedovolene velikosti spoileru, smesi paliva, elektronika atd atd, kterezto podminky urcuje FIA jako zavazujici, byl penalizovan odectem 10 mist.
rekl bych, ze tohle vic priblizuje podobnosti podminek, ktere urcuji ti, kdo rozhoduji