Je to už tři dny stará skutečnost, na kterou jsem byl ovšem upozorněn až teď.
Jeremy, uvolnil na Groundspeak fóru v tomto příspěvku další informace k projektu Phoenix (Geocaching II).
Cílem vývojářů je spustit novou verzi do půle roku 2008…
Prosba neumím anglicky mohl by někdo stručně osvětlit co to bude obnášet? Díky.
každopádně vymyslel hezký název ![]()
Ve zkratce… dělaj na redesignu geocaching.com včetně překopání celý databáze, ale slibuje že všechny účty se převedou bezbolestně. Respektive se centralizujou s databází Waymarkingu
Stránky chtějí spojit i waymarkingem(což přesně nevim co je a nás se to patrně asi netýká)
V podstatě na tom dělaj už 7 měsíců a z toho 2 měsíce už aktivně vyvíjejí. nějakou betaverzi by mohli lidem zpřístupnit v druhym kvartálu příštího roku a v polovině roku by už mohli mít nějaký hmatatelnější výsledky… samozřejmě to bude záležet na tom kolik lidí si zaplatí premium membership a kolik lidí si koupí geocoiny a TB aby měli prachy na zaplacení více lid který by na tom mohli dělat…
toť ve zkratce asi vše… kdyžtak mě doplňte
neboj… prej to asi přejmenujou na VADER. ![]()
No ja bych doplnil, ze se chlubi i tim, ze zapojili radu ‘specialistu’ na to, aby data v databazi zvladala i ‘multibyte kodovani’. Jestli tim maji na mysli to, ze budou zvladat unicode, pak je to pro nas dobre, protoze by pak mela spravne fungovat nase diakritika. Ovsem otazka je, co jim ti ‘specialiste’ poradili.
Ohledne nazvu Phoenix, tento nazev je v IT svete uz nekolikrat pouzit, proto by bylo nestatastne tam tento nazev nechat. Pro priklad, Mozilla se puvodne jmenovala take Phoenix…
Jak jsem na to koukal tak bude účet ne pro Geocaching ale pro Groundspeak (GC+Waymarking+fórum). Podpora nabodeníček by mne potěšila, ještě jestli to s nimi bude umět vyhledávat.
hehe to je to co sme kedysi kritizovali na zruseni locationless cache, ked vznikol waymarking. Uz vtedy sme chceli, aby to bolo na jednom ucte, len ako dalsia polozka podobne ako trackables. Jeremy objavil Ameriku
Ale sledujte, kolko ludi teraz uz dopredu zacne hrat waymarking, aby mali dopredu nazbierane virtualne body ![]()
Já jsem si Waymark založil už minulý rok, ale zatím jsem žádný jiný existující nepotkal :@…
To není jméno projektu, ale města, kde sídlí to vývojařské studio.
Teď sídlí na místě jménem Puyallup a Jeremy si stěžuje, že to nikdo neumí správně vyslovit ![]()
Otázka: Co je to "Waymark"? Na wiki nic a googl se mi nehorázně seká, takže se sytdím, že se ptám, ale děkuju za informace ;o)
Ježíšmarjá to abych začal
D
Zkoušel jsi www.waymarking.com?
Dík
Já zkoušel waymark.com ![]()
Jenze to nevedi, ze se jim ty body po prevodu na spolecny ucet nastavi zase na 0 a budou muset lovit znovu:p
Ježišmarjáá, neprozradil jsem teď vlastně utajovanou informaci?B)
Já myslím, že se waymarky nebudou sčítat s geocachemi, to by zrušení povolení k zakládání určitých typů keší bylo trošku mimo mísu.
Řekl bych, že dostanou záložku, jako mají geocache a budou se sčítat na oddělený systém.
Ale logování, hledání, zakládání etc. budou mít udělané stejným způsobem.
Skoro bych nevylučoval i nějaký comeback locationless kešek, nebo spojení i se systémem Terracaching.
cowboyi, jen opakujes samanauv první prispevek, ale to nic, to se stava ![]()
Dain & Olik napsal/a:
cowboyi, jen opakujes samanauv první prispevek, ale to nic, to se stava
To ne, šaman říká (podle mojí interpretace), že se ty body budou sčítat s GEO…
Je to opravdu tak, že pouze v profilu, na který jste zvyklí na GC.com, přibude něco jako záložka Waymarks (podobně jako je záložka Geocaches). Sčítání geocache+waymarky určitě ne, to jsou jabka a hrušky, no a co se "spojených" účtů jak tu někdo psal týče, už dnes přeci registrací na GC.com automaticky registrace platí i na forums.groundspeak.com i na waymarking.com (snad to není zase jinak, já se ale coby minarjo nikdy na těchto doménách znova neregistroval a šlo to…)
TrainTour Reviewer napsal/a:
no a co se "spojených" účtů jak tu někdo psal týče, už dnes přeci registrací na GC.com automaticky registrace platí i na forums.groundspeak.com i na waymarking.com (snad to není zase jinak, já se ale coby minarjo nikdy na těchto doménách znova neregistroval a šlo to…)
Ano, ale teď máš v účtu na waymarkingu zobrazeno, jak vypadá tvůj geocaching účet + něco, co si připíšeš a to je jedinečné jen pro waymarking.
Waymarking má také trošku jiné ovládání, dle mého názoru méně přehlednější.
Tohle oboje pravděpodobně zmizí a splyne s matrixem, sorry, s phoenixem ![]()