Nákej ten čas si řikám, že bych si moh už koupit novou GPSku, ale vždycky když se podívám na stránky Picodasu a schlédnu ceny, hned mě mé odhodlání přejde. Proč Picodas má nejdražší GPSky v republice, všude jinde se daj koupit o mnoho lepvnějš a přitom to jsou oficielní dovozci. Proč GPSka která stojí v USA 9 tisíc stojí u nás 18,5 tisíc, to už je docela značnej rozdíl.
Nevim jestli se na toto téma již nediskutovalo, hledání ve fóru je pekel…
Asi každého by zajímalo, jestli cena GPS přístrojů v dohledné době trochu neklesne.
Znas zakon nabidky a poptavky? Kupujou si to lidi za tu cenu? ANO! Takze proc zlevnovat…? Maj proste takovou obchodni politiku… Nelibi se ti to? Kup si GPS v USA nebo “drz hubu a krok”.
No lidi si to musej za tu cenu koupit, protože neni kde jinde koupit. A to je docela zásadní rozdíl! Sice GPSky se daj koupit i jinde než jenom v Picodasu, ale když přide řada na záruku, nebo na původ, tak to se člověk dovídá věci… Prostě se mi zdá, že Picodas má takovej svůj monopol… A já když mám dát za něco dvacet tisíc, tak se musim sakra hodně rozhodovat za co a kde to utratim. Hold vydělat si takové peníze mi dá opravdu zabrat a trvá to dlouho, rodiče mi hod takovéhle hračky nekupujou a nikdy nekupovali…
Jinak z toho co jsi napsal, lze snadno vyčíst, že ještě nepatříš mezi lidi, co si kupujou věci za svoje vlastnoručně vydělané peníze… Ale neboj, již brzy na to přijdeš;)
Picodas je v prvé řadě distributor: prodává svým dealerům. Troufám si tvrdit, že právě tento kanál tvoří největší část tržeb a zisků firmy. Proto Picodas, ani žádný jiný distributor, nemůže svou nabídkou pro koncové zákazníky konkurovat dealerům. Naopak: dealery si musí a chce hýčkat, jen co to jde.
Podívejte se na jiné dovozce elektroniky a jejich ceny. Až na výjimky jsou vždy vyšší než u samotných dealerů.
Ano, Marek to trefil. Picodas je vše (dovozce, výhradní distributor, servis, lokalizátor, tvůrce map a já nevím co ještě), jen ne prodejce. Doporučuji ti GPS koupit jinde (rozuměj v ČR s legálním dovozem přístroje práve přes Picodas), pak už ale pro tebe existuje jen Picodas samotný - na vše ostatní, zejména servis, jsou skvělí.
Souhlas s PCm, jen bych jeste dodal, ze Picodas musi platit najem, musi tisknout ceske manualy, musi provozovat nejake stranky, musi platit reklamu, .. atd, atd. To neco stoji a pokud se naklady rozpusti v 10ti nebo 1000ci prodanych GPSkach, je to sakra rozdil. Jsme zkratka maly trh a proto tu vzdycky bude elektronika drazsi nez kupr. v Nemecku.
Taky premyslim o nove GPS, zvlaste, kdyz jsem ted nejspis ztratil svuj Legend. Chci se zeptat, kdyz koupim GPS v americe dokazu tam potom nahrat cesky TOPO? Musim asi koupit novy ze? Od bedy travnicka je neprenosna na jiny typ gps ze?
Ať ji koupíš kdekoliv, českou TOPO tam nahraješ. Ovšem za předpokladu, že máš odemykací kód, který je trochu nepochopitelně fixován na jeden jediný přístroj. Chápu, že se Picodas (Garmin?) brání proti nelegálnímu kopírování, ale když už registrovat, tak alespoň tak, abych si mohl později “přesedlat” na jiný stroječek. Na tom starém by to přestalo fungovat - na to by šel nějaký patch, ne? Taková “amnestie”. Chci věřit, že se tím kluci z Picodasu zabývali, ale mít GPSku za 20000,- a mapu za 2000,- je taková pálka, která mi určitě zabrání si - právě kvůli vázané mapě - koupit za pár let další ještě vychytanější GPSku. Tomuhle nerozumím.
Starou GPS pak můžeš prodat, a vzhledem k tomu že u ní bude i mapa, prodáš ji za lepší cenu než “holou” GPS. Tzn. určitě na tom neproděláš celé 2000, které tě teď mapa stála. Nehledě na to, že za pár let už budou ceny i hodnota peněz zase někde jinde
Ty jsi asi v obchode nikdy nepracoval, ze? Jinak bys takovou s prominutim (a nic ve zlem) blbost nemohl napsat. S vyhradami by se snad dalo castecne souhlasit jen s posledni vetou.
Na to lze rici jedine … bud vydelavej vic nebo proste zapomen na drahe hracky … pokud nekdo chodi na socialku (ted to nemyslim konkretne na tebe) tak si proste CSxko nekoupi … takze je to jen a jen na tobe … brecet nad tim, ze to a to je drahy, je sice strasne dojemny, ale uplne na howno …
Souhlasím, že vazba na konkrétní přístroj je mírně řečeno nepochopitelná. Přece jsem si koupil zboží (mapu), ale když druhé zboží (GPS) ztratím, ukradnou mi, poškodí se, doslouží…, tak přijdu i o zboží první. A to jsem nezmínil tu naprostou zhýralost, že si chci druhé zboží povýšit na dražší a lepší. S obtížemi, ale pochopím to třeba u OEM Windows - prodávají se za jinou cenu než tzv. plné.
Třeba někdo z Picodasu čte tyto fóra a dokáže se k tomu vyjádřit.
Njn, to je pešek, máš to úplně stejný jako s notebookama, kámoš si kupoval notebook s ameriky, zaplatil za něj asi 21000 + 2000 poštovný, ale vyplatilo se mu to, protože ten notebooku u nás stojí asi 38000, ale zase je problém když to chceš reklamovat, s gps bych ale na to kašlal, prostě pokuď máš málo peněz tak si nekupuj nejdražší verzi GPSka, ale kup si nějakou bazarovou, třeba levná bazarová mapovou se prodává Garmin ledend, protože byla akce u mountfieldu, jinak levné bez mapové taky seženeš:-)
No jako víš co, dokážu si vydělat několikanásobek ceny nové GPS za velice krátkou dobu. Ale pořád si řikám, že ta GPska prostě nemá tu cenu, kterou za ni požadujou. A ceny v zahraničí to jenom dokazujou, v Americe bych za tudle cenu měl dvě GPSky i s mapama a to je podstatnej rozdíl. A jestli mi někdo teď napíše, ať si ji jedu koupit do Ameriky, tak ho nakopnu. Mimo jiné jsem pořád ještě studující… jen pro upřesnění…
S koupí někde jinde a následnou reklamací v Picodasu je problém ten, že s tímto postupem nepočítají zákony platné v ČR. Ze zákona o reklamaci rozhoduje jen a pouze PRODEJCE, nikoli servis - Picodas! Na to velkej pozor!
Ona myslím v té Emérice není centrálně nařízená 2-letá záruka. To má na cenu samozřejmě vliv. A že je v Evropě drahá pracovní síla, to je celkem známá věc. A když se to posčítá se spoustou dalších blbostí, tak holt cena stoupne, to se nedá nic dělat.
Mě to taky vadí, až si budu kupovat GPS, tak bude zřejmě z USA, ale s vědomím případných problémů při reklamaci.
Ale ano, samozrejme mas pravdu, ze jinde je levnejsi (veskera elektronika je “tam” levnejsi) … ale tady proste je za cenu takovou jaka tu je. Takze, pokud na to mas, tak bud ses ochoten to za ni dat nebo nejses. Tvoje volba. Napr. ja uz sem si to rozhodnul. A veskera dalsi diskuse je naprosto bezpredmetne a zbytecne placani slamy. Picodas kvuli tomu nezlevni a nevyhody dovozu z USA taky nezmenis.
Opravdu si myslíš, že v ČR je dražší pracovní síla než v USA? Jaké blbosti máš na mysli v porovnání s tím, že v ČR je cena dvojnásobná? V USA k tomu nedávají návod a nedělají reklamu?
Možná na to Pikodas jednou taky přijde, že když se sníží cena, tak se zvýší prodej a následně dost často i zisky. Ale o tom už bylo napsáno ekonomických knih… a možná že právě tam je zaměřená cenová politika v USA.
Doporucuju ti se nekdy podivat, kolik stoji pristroje v GB, DE a pak tady teprv neco vykladej o Picodas vs. USA … tezko bude Picodas prodavat pod nakupni cenou, ze … to by se mu ty zisky zvysily asi dost tezko … (tady by normalne byl smajlik “oci v sloup”)