Picodas

Picodas zrejme laskuje s kacery a dalsimi zakazniky! Nové sídlo spolecnosti je totiz opredeno záhadou. Tak trochu mystery Picodas :o. Slama mi kouka z bot, ale coz, 7. 7. 2008 jsem se vypravil do prevelikeho mesta, do Prahy. Spolecnost mi delala moje verna 60tka. Pro jistotu. Po sestatriceti letech zivota v Praze si jeste par ulic pamatuji. Kdyz uz jsem tu byl, rikam si, cestou zpet se stavim v Picodasu, zda by mi nevymenili sklicko displeje. Gpska me navadi nejprve na Evropskou 167, novou to adresu dovozce Garminu. Ale ouha :o, je zde jen obytny cinzovni dum a na zvoncich sama soukroma jmena. Telefon pritelkyni a www.garmin.cz vydavá dalsi adresu. Tentokrát pro zmenu Evropska 176. Nove telefony, na strance slibovane v tydnu od 30. 6. nikde a hint taky zadny. No nic, gps bezchybne donavigovala, tentokrat do sidla spolecnosti OLYMPUS :o . Parkoviste, zavory, karty, to uz je na znaveneho vesnicana trochu moc a tak to balim a loguji DNF :(. Tak snad priste budu mit vice stesti a odlovim si tuhle mysterku. :wink:

To super :D. A já myslel., že keška nemůže mít pohyblivé souřadnice.

Nejen Picodas mystery ma pohyblive souradnice, ale i vydani nove mapy ma hodne pohyblive datum…:D:D:D

V Picodasu došlo před nedávnem ke změně majitele a tím pádem i vedení a nové vedení asi nechtělo sdílet kanceláře s jedním z prodejců (nejenom Garminu, ale i iGo, MIO, Dynavixu, TomTomu a dalších. Rozhodnutí obou firem celkem chápu, jen teď lituju lidi v GPS Centru na původní adrese - zakoušejí co proto od zákazníků, kteří k nim přijdou v dobré víře, že jim opraví GPSku (což se nestane, protože eNav, resp. GPS Centrum je jen prodejní organizace a s Garminy tak lidé musí na Evropskou). Má to ještě jeden háček a to mi přijde jako největší problém - asi mají na Evropské malé kanceláře, protože jsem v GPS Centru zaslechl, že reklamace přijímají POUZE poštou - tak by mne docela zajímalo, jestli někoho, kdo k nim vážil cestu třeba přes půl republiky nevěda, že osobně nee, pošlou pryč nebo reklamaci přijmou…

AAAha. Tak jsme zase o neco chytrejsi. Jen stale nevim, kde to na te Evropske je a jake maji telefonni cislo. :o

V budově Olympusu :smiley:
http://www.garmin.cz/index.php?section=7001

Ti z Picodasu by to tady meli cist - JE TO HLAS LIDU! :D:D:D

Uz asi cetli. Adresa na garmin.cz je jiz aktualizovana. Tak z mystery adresy je ted obycejna tradicionalka. :smiley:

Hlavne, aby uz udelali i z nove TOPO traditionalku, coz? :smiley:

No tak nevazil jsem cestu pres pul republiky, ale "jen" 150km. GPScentrum me vyprovodilo, telefonicky na Picodasu mi sdelili, at jim to poslu postou. Prima ;(

Nemate nekdo zkusenost s pozarucni vymenou GPS za mrzky peniz, jak to drive nabizeli na oficialnich strankach garmin.com?

To by meli delat i jejich prodejci, ne?

Na to jsem se neptal, ale asi by to udělali. Jen mi přijde dost krkolomné přivézt gps do obchodu, se kterým nemám nic společného, ti ji pošlou do servisu, pak servis pošle gps zpět a z obchodu mi zavolají, ať si pro ni přijedu.
Stále mi nějak uniká logika, proč jediný servis Garmin pro ČR nemá nějaký ajnclík, kam by bylo možné gps přinést, předvést a po opravě si tam vyzvednout.
Jen o důvod víc další gps nekupovat v ČR, ale venku. I s rizikem, že při problémech musím koupit nový přístroj. Kdybych koupil garmina v ČR za tu nehoráznou cenu a ještě pak měl problém se servisem, asi bych se vzteknul :@

Nechci moc provokovat, ale tohle je oficiálně jediný správný postup - Picodas to vezme jen od prodejce… Už jsem s nimi také měl co do činění, bohužel. Jsem z Prahy, GPS mám z net obchodu v Budějovicích a zkusil jsem jim to do Nuslí přinést osobně, dokonce i s vyplněnou servisní žádankou od prodejce. Poslali mne někam, že to musí poslat jedině prodejce :@
Na argumenty, že by bylo rychlejší (a ekologičtější) jim to dár rovnou a vyhnout se několika zbytečným cestám tam a zpět za pomoci, pro mne dost neseriozní (mám několik neveselých zkušeností), České pošty, nereagovali… Tak jsem si to zaplatil ze svého, protože GPS jsem nutně potřeboval mít do 14 dnů zpět… Přitom šlo jen o výměnu a přilepení gumy na Vistu HCx, kterou prý měli na skladě, ale kvůli zaruční opravě by GPS musela absolvovat ten nesmyslný kolotoč po vlastech českých… No comment :@

Jarous1:
no kdyby si mi tohle vyprávěl před rokem 1989, tak si pomyslím něco o z…ch komunistických d…ch, ale nyní ? 20 let po revoluci a toto ? :o
Tohle by chtělo další defenestraci, aby se ti mamlasové i se svým monopolem chytli za nos :expressionless:

Nojo, no, co naděláme, jsou tu na to jediní, tak musíme mlčet a šoupat nohama…

On ani servis v UK neni zadna vyhra. Psal jsem jim, co mam delat. Po 3 tydnech mi prisla odpoved, ze jim nic posilat nemam a nejlepsi je obratit se na mistni zastoupeni, tj. firmu Picodas ;(
Stale nechapu, oc jim jde. Je to sice gps koupena v US, ale jedna se o pozarucni servis. Takze bych ho platil ja tak jako tak.

Dnes jim budu znova volat, tak dam vedet jak jsem dopadl. Uz jsem gps ozelel a budu si asi objednavat novou z US. Tak to beru jen jako dusevni cviceni a zkousku, jak jsou neprustrelni :-/

Z GPSek se stava spotrebni material. Pryc uz jsou casy kdy za nemaly peniz zakaznik dostal spolehlivy pristroj. Konkurence tlaci cenu dolu a technologie kupredu a tak nekde se musi ubrat a nekdo musi zaplatit vyvoj. Coz jde proti sobe. Takze vysledek je ten, ze nove modely se ladi za chodu a je tendence dohnat zakaznika k nakupovani novinek.
Tak to na mne pusobi.

Víte, že podle zákona za reklamaci odpovídá prodejce? Je jasné, že z pohledu zákazníků to vidíte jinak, ale zkuste to posoudit i z pohledu firmy.

Žádný distributor elektroniky obvykle nekomunikuje přímo se zákazníky. Většina z nich jim dokonce ani neprodává zboží. Nejsou na to zařízení, jejich procesy jsou připravené na jednání s dealery. Nesedí jim tam člověk, co má za úkol řešit problémy koncových zákazníků, tohle mají v řetězci na starost dealeři. Ti provedou první posouzení reklamace, přístroj odešlou a podle zákona také ručí za to, že reklamace bude vyřízena.

Zkuste přijít do centrály Samsungu, Nokie, Fordu, Škody, že chcete opravit telefon nebo auto. Nedostanete se ani před hlavní recepci v budově.

Picodas se změnil. Už nemá prodejnu jako dřív, která tohle dříve řešila. Je to distribuční firma.

No , já mám naopak docela dobrou zkušenost. Koupil jsem v březnu ze států 60CSx. Bohužel synek mi ji odpálil tím, že pustil do USBéčka 12V. Neměl jsem ani záručák, došel jsem do gps centra pod Nuselák, tam se se mnou 10 minut bavili, pak jsem zaplatil 4.500,- a odešel s novou GPS včetně TOPO mapy. V té době mě to i s původní GPS přišlo laciněji, než kupovat tady novou.B)
TOPO 2 je ale jiná kateorie, to je fakt marketingovej prů.er. Že se termín zdrží jednou, to se stát může. Začátek července ale není 15., 15. nebylo začátkem tohoto týdne a začátek týdne už dneska taky není. Jsem příznivcem legálního softwaru, ale co je moc…:frowning:

marekl: Ale tohle není reklamace, nybrz pozarucni servis. Z centraly v UK me odeslali k Picodasu tak predpokladam, ze jedna ruka vi co dela druha. Kdyz si koupis treba notebook pres internet, tak taky nepobezis se servisem do cybexu, ale do servisniho strediska. No a jestli je Picodas jedine servisni stredisko pro CR, tak holt asi by meli prijimat zakazky. A jestli je porucha stylem - nejde zapnout, je to jasne. Ale kdyz se to projevuje jen nekdy, je asi nejlepsi jim to ukazat.

V centrale jsem reklamoval treba telefon u Siemensu (na Evropske) a bylo to v pohode.