Planovana archivace LKPD spotting

V nedeli zarchivuji kes LKPD spotting [cache]GCVFMD[/cache]. Rozhodl jsem se tak po zmene pravidel. Nahradim ji zrejme novou na podobnem miste, ale jiz odpovidajici novym pravidlu s uplne jinou obtiznosti. Diky vsem kteri za dobu provozu kes navstivili, nafotili pekne fotky a dobre se bavili.

Kvůli takovýmhle keším mě ta změna pravidel mrzí :frowning:

Já mám letadla rád, obzvlášť, když lítají těsně nad hlavou. Ale dávat podobnou podmínku na letiště kde je jediná týdenní pravidelná linka ? Blbost, 100 nálezů na jednoduše uložené v keši v Pardubicích za tři roky její existence dává jednoznačně palec dolů.

Furt to nechápu. Někde na známých souřadnicích je krabička, já ji hledám, najdu, zapíšu se do logbooku. Ale podle starých pravidel jsem se přesto nesměl zalogovat na netu. V tomhle mi ta nová verze pravidel připadá logičtější. Prostě … log v krabičce == log na netu. Hotovo, šmytec. Práda.

Jestli tomu dobře rozumím, tak teď, v nové verzi, bude keš pořád na stejném místě a výhled na okolí bude úplně stejný. Takže jediný rozdíl bude spočívat v tom, že nálezce nemusí posílat fotku na důkaz toho že byl u keše v konkrétní den a hodinu. Je v tom ještě jiná finta?

Vyfocení letadla není problém, jen na tom nevidím nic speciálního ani neobvyklého. Ani na tom, že vyfotím letadlo na jednom konkrétním letišti. Ale když to s hledáním cache vůbec nesouvisí?

Jo ale třeba u týhle pixly bylo fajn prostě sedět a čekat až to letadlo přiletí..co na tom že mělo hodinu zpoždění oproti letovýmu plánu, prostě jednou si seděl a čekal..třebas tě to sralo:)

Popravdě..někde jsou ty podmínky fakt vo hovně, ale u některejch pixel mě to štve tohleto. Radši nebudu zmiňovat další, protože jsou taky na blacklistu připraveny k archivaci…

  • co mě zrovna na týhle štve nejvíc, že mám fotku, hodinu jsem čekal na letadlo…ale pixlu nemám, protože sem DEBIL…

Prave ze vyfotit letadlo je ten problem a zaroven genius loci toho mista. Zazit ten pocit kdyz ti tesne nad hlavou leti stroj.
Ja osobne na cislovce poctu nalezu nevidim nic spatneho.
Zkratka doted mi pravidla umoznovala nutit lovce k proziti okamziku na ktery sem je pixlou zval, ale dal uz mi to neumoznuji. Nicmene misto je to podle mne pekne, byt bez pristavajicich stroju je to skoro o nicem. Takze zalozim novou, mirne jinak pojatou s jinou obtiznosti, protoze bez podminky fotografovani je to jen o bodu.. a bude na kazdem lovci jak to pojme.

A není zbytečné někoho nutit? Koho to místo osloví, tak tam posedí, vychutná si to a možná udělá fotky i kdyby o tom v listingu nebylo ani slovo. Pro ostatní, kteří tam budou tvrdnout a fotit jen proto, že je k tomu podmínkami nutíš, to bude pořád jen o bodu

A palec dolu nejen na ni… Ale i na vsech dalsich mysterkach, ktere v tak velkem meste maji tak maly pocet nalezu, ze pokud nikdo neprozradi navod na lusteni, tak mistni cacheri asi musi jezdit cachovat do jineho mesta…

Tomu kriteriu s počtem nálezů moc nerozumím. Proč by měla mít keš hodně nálezů ??? Spíše to vypovídá o tom, že většina kačerů nemá dostatek trpělivosti.

Taky jí ještě nemám odlovenou, protože když jsem jel kolem a letělo letadlo, tak ho mladej fotil z jedoucího auta bez brýlí a evidentně ho neviděl, už nebylo právě nad hlavou :frowning:

Tak tohle je slušná kravina. Ty nevíš jak se zachází s foťákem, že na pořízení fotky potřebuješ návod?

Co se týče ostatních Pardubických otazníků…když nevíš, tak neřeš a nejezdi a nebo si lámej prostě hlavu. Pokud ta pixla o nečem je, tak oč jde? Ruku na srdce, nevypadneš radši do lesa, než do toho divnýho města na Jihu :slight_smile:

…a já občas zase jezdím sem, furt toho tam mám k odlovu dost. Raději pardubické mysterky, než pohozená tradiční městská mikro s téměř nulovým smyslem. B)

Škoda, mám ji na watchlistu - bylo docela zajímavý sledovat, jak se s tím kdo popasuje. A některý fotky se opravdu vydařily.

By me osobne zajimalo, co je krasny na tom v zime nekde hodinu mrznout jen proto ze cekam na jedine letadlo, ktere tu ma letet a ono ma zrovna to zpozdeni. Ty jsi tam na nej asi cekal v lete ze

O tomdle odmitam diskutovat. Je to moje a kes a je na mne jaky sem mel s ni zamer, ktery si myslim, sem uz dostatecne popsal. Zkus si to precist jeste jednou.
Je snad jasne, ze u nove kese ta moznost vyberu bude, ale to uz je uplne jina kes, takze proto zakladam novou a starou archivuji.

Neni uz dal o cem diskutovat, myslim, ze jsme jasne formuloval, co s kesi dal bude a na zaklade jakych mich pohnutek tak cinim. Toto vlakno je o zmenach a upozornenich, ne diskuse o novych pravidlech, smyslu ci nesmyslu.
Howgh.

Ja myslim, ze je to presne naopak - jen a jen o bodu je to pro ty, kteri odmitaji podminky. Kaslou na smysl a pointu, hlavne ze maji nalezeno a kyzeny bodik …

No, jsou lidi, kterým to nevadí počkat si, těm to netřeba vysvětlovat :slight_smile:

A pak jsou lidi, kterým to vadí, těm to zase vysvětlit nejde :frowning:

Škoda. Zrovna tady to byl mnohem větší zážitek nějaké to letadlo v pohybu vyfotit, než si pak dojít pro tu pikslu. Ti, co kritizují, tady asi nebyli (hledat to nebudu) a nezkusili.

Tak tohle je presny, podepisuji. :wink:

Protoze jsem taky z modrootaznikovy pernikove komunity, musim se do toho vlakna vlozit. LKPD je nahodou skvela mysterka, ono tech letadel tady lita vic nez jedno za tyden - vzdyt se jedna o vojenske letiste s kombinovanym civilnim provozem - behem 2 hodim v letnim obdobi si tady moh urcite letadlo zachytit - treba maly cesny apod. Pripojuju se k Alimu, kazdy si mohl zadat pravidla a stacilo je dodrzovat. Pri prohledavani ruznych mysterek jsem narazil na spoustu prastenych s podivnym ukolem - tady je to naprosto jasne, ale snadno se kritizuje, kdyz se neznaji souvislosti.
A co se tyka netradicniho mesta s modrym otaznikem - urcite uz davno vite, ze jsou tady i tradicni ci multi (jo, ale ty jsou moc zastavkovy a ten bod tak je moc uhonenej a do kombajnu se moc nehodi, co?). Je pravdou, ze nektera mystery je jen proto, ze mysterku chce tu mit kazdy, ale spousta jich je zajimavych a priznam se, ze nektere jeste nevim jak lustit. Neptam se, zkousim prijit na to sam a pak se necham nakopnout.
Obecne mi nove pravidlo docela vadi, treba jsem se tesil na prazske ministerstvo blaznive chuze, nebo nektere webcamy jsou docela zdarile - rad bych v teto situaci citoval jednoho Velkeho Ceskeho klasika
" Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat "

Qniku, nezlob :D, ono na tom studenem severu taky neni o co stat.
Ale jsem rad, ze ses mesta z perniku zastal :wink: