Uvažoval už někdo o tom, že bylo skvělé mít z Geogetu export do GoogleEarth. Stejně tak jako je to možné přímo z gc.com webu přes úplně stejný KML souboru, akurát by ta data poskytoval přímo GeoGet, stejně jako to dělá třebo Picasa. Tak aby šlo zapínat jednotlivé vrstvy podle typu cache, nebo například mnou nalezené. Nevýhoda těch dat z groundspeaku je totálná nepřesnost je to klidně i o desítky metrů jindy. Nemuselo by to být tak těžké na implementaci. Například kdyby to bylo formou pluginu.
jeden export do KML jiz existuje a je ke stazeni na webu geogetu. Navic tento plugin bude mit brzy novou verzi!
Díky. Zkusil jsem, no je to o něco lepší než si tam dávat GPX soubor, ale já měl na myslí aby se to skutečně živě generovalo z databáze Geogetu přes HTTP, stejně jako v případě KML z gc.com, tedy nebyl by nutný žádný export následné přetahování do GE. Jen bych spustil GG a GE a jelo by to.
vzdyt ten export jde udelat tak, ze se to vyexportuje a rovnou spusti v GE. lip to uz nepujde.
Chápu, já to myslel takto:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.1">
<NetworkLink>
<open>1</open>
<name>Geocaching Network KML</name>
<description>Geocaching.com Caches located in the view window of Google Earth.</description>
<open>1</open>
<visibility>1</visibility>
<refreshVisibility>0</refreshVisibility>
<Url>
<href>http://localhost:3344/api/export/KML</href>
<viewRefreshTime>3</viewRefreshTime>
<viewRefreshMode>onStop</viewRefreshMode>
</Url>
</NetworkLink></kml>
S tím, že by GeoGet na portu 3344 poskytoval data v podstatě shodné s nyní exportovanými, jen v aktuálním pohledu a jen vybraného typu.
Jo, vim jak to myslis, urcite to je realne udelat, ale, myslis ze to bude opravdu stat za tu namahu? Opravdu si bude spousta uzivatelu instalovat byt i jednoduchy web server pro zajisteni web adresy? A navic WinXP Home ani nemaji integrovane IIS mam taky dojem. Jinak s ASP.NET na IISku by to bylo hotovy za chvilku(hodina>>>) :).
Tak ako tak, myslim ze stavajici export je opravdu vice nez dostacujici (pro vetsinu uzivatelu)
On ten webovy servrik je to nejmensi, na to zadne IIS neni vubec potreba. Jen mi to prijde zbytecne slozite. Ted kdyz mas v geogetu data, ktera si chces prohlednout, tak pustis export a pekne si ve v GE prohlidnes. Co by mel navrhovany zpusob vyrazne vylepsit?
mimochodem, na strankach Geogetu je ke stazeni novy a dokonalejsi export pro GoogleEarth.
Vylepšilo by se akurát to, že by nebylo nutné už nikdy dělat export do KML a v Google Earth by byly k dispozici stále aktuální data. Taky by pak ta data mohla být o dost podrovnějši, třeba zobrazení listingu na kliknutí na cache.
Otazka je, jestli takovahle ‘frajerinka’ pro GoogleEarth stoji za tu nemalou namahu, zvlast kdyz je potreba dodelat mnoho dulezitejsich veci.
Myslím, že to není zas tak složité. Určitě existuje nějaký projekt, který jednoduchý web server nabízí a šel by do GeoGetu dodat.
Je to vlastně dost jednoduché - GeoGet otevře port 3344 a tam třeba soubor geoget.kml (http://localhost:3344/geoget.kml) by byl právě ten exportovaný kml z aktuálního pohledu…
Netřeba instalovat dalšího apache apod. Ohandlovala by si to přímo ta aplikace.
Jinak, samozřejmě, pokud by komponenta neexistovala, tak by bylo potřeba ji napsat ![]()
Například Indy, snadno použitelné, funkční a zdarma
Boze, nereste webovy server. Uz jsem tu rekl, ze to prece neni problem, spis jde o to co se tim ziska.
Nechapu, k cemu by bylo pres webovy server zpristupnit vygenerovane KML? Cim se to lisi od otevreneho KML z disku?
Indy jsou strasne, tezko pouzitelne, a nepouzil bych je ani kdyby mi platili. Si ze mne delate legraci? Vzdyt deset let delam Indy konkurenci. ![]()
zkratka, takto slozte zverenit vygenerovane KML, to ucelne orpavdu neni. Smysl by to melo jen tehdy, kdyby se takto zpristupnovaly ziva data rovnou z databaze, a to je opravdu jiny problem nez webovy server. A to ted opravdu neni na poradu dne, uz jen z toho duvodu, ze tu databazi, o kterou by se to melo oprit, prave dosti vyznamne predelavam.
Kazdopadne v soucasne podobe by to byla jen pracne udelana frajerinka pro GoogleEarth fajnsmekry. To opravdu radeji venuji energii na neco podstatnejsiho.
Jina by byla, kdyby toho slo nejak vtipne vyuzit i pro GoogleMap, ale to jeste fakt rozmyslene nemam.
Ok, ok… ![]()
Už se do toho vrtat nebudu ![]()
Nejde o vrtani, ja jen porad nevidim tu tak uzasnou vyhodu (oproti vygenerovanemu KML), ktera by stala za tu nemalou namahu. Mozna mi jen neco zasadniho unika, GoogleEarth pouzivam vyjimecne.
Byl to jen nápad. Opravdu je jediná výhda v tom, že není nutné dělat při každé změně nový export a informace o cache mohou být mnohem obsáhlejší, protože se neexportuje vše, ale jen aktuálně zobrazený výhled.
Ale mnohem užitěčnější by byla jiná věc. Kdyby ten KML export, rozdělil cache na skupiny podle typů, aby tedy šli v GE potom jednotlivé typy zapínat a vypínat, navíc jsme teď přišel na to, že se KML soubor dá importovat do navigačnáho softu iGO8 a tam by se podskupiny také hodily.
V podstatě by šlo jen o to, aby byly keše při exportu ORDER BY typ_cache a exportní makro při každé změně přidalo <folder> element, jak je popsáno zde:
Jde vynutit setřídění před exportem?
Pokud ne, asi by nebyl problém setřídit to před exportem kliknutím na záhlaví.
Ono to jde nastesti uz dneska resit lepe nez tridenim, a to pri exportu si to rozhazovat na zvlastni hromadky podle druhu kesky, a v ExportFooter pak ty jednotlive hromadky vysypat do vystupu tak jak potrebujes.
Delat se mi to ale ted nechce, a to z prosteho duvodu: makrosysrem v Geogetu zrovna prochazi velmi vyznamnou prestavbou (v ramci tvorby Geogetu2), ktera prinese mnoho novych moznosti, ale bohuzel prinese i nekompatibilitu se starym systemem.
Aha, takže bude lepší počkat na novou verzi, třeba to pak půjde dělat i lépe, než to rozhazovat na několik hromádek. škoda, že není GeoGet psát v Javě, pro Javu existuje API, které umožňuje jako scriptovací jazyk použít naprosto cokoliv pro co někdo napsal podporu, takže pokud je potřeba pro nějakou aplikaci psát makra, je možné aby si uživatel vybral naprosto svobodně jakýkoliv jemu vyhovující jazyk. Jinak na novou verzi se moc těším.