Podvodný prodej map pro Garminy

Na jednom nejmenovaném aukčním serveru (A***o) se poslední dobou objevuje dost nabídek na prodej map na Garminy. Cena je vždy 500 Kč a to např. i za mapu TOPO 2 PRO. Psal jsem dotyčnému e-mail, aby mi objasnil proč prodává tak levně. Odpověděl mi, že je vše legální. Lidem zasílá 25-ti místný kód, ale potřebuje znát ID přístroje. Tohle mi jednoznačně zavání tím, že si kódy generuje KeyGenem a vše je tedy neegální a ještě se na tom obohacuje.

Chtěl jsem jen varovat potenciální kupce, takto koupená mapa je nelegální. Nejen že přicházíte o možnost update od Garminu, ale navíc podporujete zloděje.

není jednodušší upozornit aukční server na podezřelou aukci?

Už se stalo.

Chtěl jsem jen rozpoutat diskuzi, co si o takovém jednání myslíte. Když už někdo používá mapy na Garmina stažené z internetu, jedná nelegálně. Ale když už je té drzosti, že na tom ještě vydělává, tak to už je ovšem síla…:frowning:

Vsak taky za pouzivani nelegalniho SW clovek dostane vetsinou prinejhorsim podminku, zatimco za obohacovani se pri sireni SW se chodi do basy natvrdo.

Tohle už se tu řešilo tady:
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=9&thread_id=8626&pid=92959#post_92959

hrasku hrasku, nevim, proc to resis, je to kazdyho vec, pokud se Ti to nelibi, tak to nech byt. Ukaz me Tvuj pocitac, kolik tak mas legalnich veci…no ukaz me filmy a mp3 v pocitaci…:wink:

Ale ten čolvěk nedělá jen to, že krade pro sebe. On to nakradené ještě drze prodává a uvádí lidi v omyl že kupují legální mapy. To je hnus a s tím snad nemůžeš souhlasit ani ty, který máš zřejmě plný komp nakradeného. Nebo ty svoje mp3 a filmy taky prodáváš?

William: Jak jsme ti už vysvětlili v předchozím vláknu, každý není zloděj. Ten, kdo si v dobré víře koupí Topo Czech za pětistovku, je na tom potom stejně, jako kdyby si mapu ukradnul. Takže tohle ber jako radu ostatním, aby nenaletěli.

Neprodáváš tyto upirátěné mapy na Aukru nakonec ty sám? Nerozumím, proč dotyčného zloděje tak obhajuješ.

(Dle českého práva je mimochodem stahování audiovizuálních děl legální, zakázáno je pouze jejich sdílení.)

Resi se to tu proto, protoze je secsakra rozdil v tom, kdyz nekdo neco ukradne a pak to prodava dal.

ano, ja jsem ten prodavajici, to tak jeste, ja nemam na pocitaci ani jednu mp3 na toz film. Ja chci jen poukazat na to, ze kopa lidi se s**e do druhych veci, po kterym jim nic neni. Nelibi se Ti ten vyrobek? fajn, tak si ho koupim jinde a hotovo.
Pro JarMar: spis spituj svedomi nad Tvyma nelegalnima hrama a filmama co mas v PC!

Pokud máš důkaz, tak se obrať na policii, pokud důkaz nemáš, tak se omluv. A ušetři nás svých výlevů.

Každému není lhostejné že nějaký vychcánek dělá z lidí blbce a ještě je okrádá. Podle předchozího vlákna je vidět, že i ty jsi naletěl, tak vůbec nechápu proč se toho zloděje ještě zastáváš.
Edit: Jo a pokud jsem tě neprávem osočil že máš něco nelegálního, tak se omlouvám.

Tak to je maso, asi tam budu za 100,- prodávat odkaz na jeden sdílecí server. Dyť ste všichni warezáci, já nic, já muzikant.

Nenasel by se moderator tohoto fora, ktery by ty "vylevy" zarazil hned v pocatku a to vlakno zamknul? Diky.

Zatím to myslím není potřeba, to bych pak musel zamykat každé druhé vlákno, které zavání flamem, už po prvním příspěvku. :frowning:
Případné zamknutí zatím nechávám na hraskovi.
Chtěl bych ale poprosit, abyste se mírnili. Účelem tohohle vlákna je varovat před potenciálně nebezpečnou koupí a ne se osočovat, kdo má v počítači víc nelegálních mp3 a softwaru.

Jestli chceš, tak ti můžu poslat důkazní materiál - mojí e-mailovou diskuzi s dotyčným prodejcem, kde sám přiznává, čeho se dopustil :slight_smile:
Kdyžtak se ozvi na SZ…

Problém je ten,že Aukro má z každého vystavení a prodeje tučnou provizi,což tam znamená,že občas smáznou aukci někomu,kdo u ní nemá napsáno,že jde o originál a nechávají v klidu aukce tzv. "superprodejců",kde se to hemží nelegálním softem, fejky atd…:expressionless:

tak mě napadá, není náhodou v naší legislativě zakotveno něco o tom, že ten kdo ví o spáchání trestné činnosti (a krádež myslím trestným činem je) a neoznámí to se automaticky stává spolupachatelem?

no nic, já jen že máš ten důkazní materiál.

neautorizovaná distribuce softwaru NENI kradez

kaote: to je vlastně fakt. co takhle? porušení autorských práv, uvedení v omyl, nezákonné obohacení …? to by šlo ne? :stuck_out_tongue: