Pokus o statistiky

Dnes byla trocha času a tak jsem spáchal pokus o jednoduché statistiky.
Bohužel nejsou přímo dostupná data, takže to pracuje tuším na podobném principu jako cacherstats. To znamená, že se sosají referenční kešky a z nich se načítají počty nálezů. Vrchnostenské svolení k sosání je.
Takže pokud by byl zájem, tak potřebuju vybrat sadu referenčních kešek (do 50). zatím jich je tam pár, co mi na vyzkoušení padlo pod ruku. kešky by měly být dostatečně reprezentativní, to znamená pokrývat celou čr s velkou návštěvností českých geocacherů. Takže nějaké mysterky s českým zadáním a >= 500 nálezy :-). A neměly by být moc vyhledávané zahraničními kačery, protože ty mi zatím dělají ve statistice binec.
Pokud někdo v žebříčku není, má možnost navrhnout vhodnou referenční kešku, nebo ať jde najít nějakou z těch existujících referenčních :slight_smile:
Je to jen pokus a může to být zrušeno nebo změněno podle ohlasu.

To znamená, že když nemám nález na referenční kešce nejsem ve statistice?? Chápu ?

Jinak je to very nice.

Chápeš B)

Tak se budu muset vydat na jednu z těch referenčních keš, abych byl také ve statistice :smiley:

Jinak tento nápad (statistika) velmi vítám :slight_smile:

jj, superní práce, jen by to chtělo nějákou u Ovy :frowning: Bohužel tam žádnou v kategorii: Mystery <> 500+ <> České zadání <> nevidím…

Supeer. Díky moc. A dokonce tam jsem, to jsem ani nečekal :slight_smile:

jaká by mohla být reprezentatnivní cache na Ostravsku? navrhuji http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=2fe1d00c-c295-4209-a6ca-1c39a8d168bc

Tak tyhle parametry byly trošku přehnané, taková v čr nejspíš neexistuje.
Je potřeba aby (počet českých logů) >> (počet logů od cizinců), a aby tam těch cizinců moc nebylo a bylo reálné je nacpat do výjimek.

Taky mě napadlo ty statistiky postupně ukládat a třeba generovat grafík, případně vyhlašovat skokana měsíce :slight_smile:

Zdrarec kolego :wink: Napadá Tě něco? :stuck_out_tongue:

Viz můj poupravený příspěvek výše. Nic jiného mě nenapadá.:wink:

No, ta mě napadla taky, leč mě pak napadla ještě

[cache]GCYWRT[/cache]

EDIT: Hurá, konečně jsem přišel na to, jak to udělat do klikacího odkazu :smiley: A přitom si stačilo přečíst návod B)

jojo jedna z nich to bude:D

Doufejme :slight_smile:

Pepo skvele. Ten Pyne na 9. miste mi nejak nic nerika, to bude asi vetrelec ne?

a je nějaká taková keška u Prahy???

Jj, už jsem ho vyčutl. Cizinci jsou tímhle způsobem získávání dat bohužel nedetekovatelní. Takže jich je tam teď mraky a když si nějakého všimnu, tak ho vyhodim.
Asi udělám něco, aby cizince mohl nabonzovat každý. samotného mě jejich vyhledávání nebaví :slight_smile:

A co to udělat tak, že musí být zároveň v databázi uživatelů tady ? Otázkou je
a ) zda každý používá stejný nick tady a na gc.com
b ) co s neregistrovanýma (ale ty zase stejně neuvidí tady statisktiku)

Co to udelat naopak? Tedy misto blacklistovani cizincu naopak zobrazovat jen ty cechy, kteri se do statistiky explicitne prihlasili a zaregistrovali?

Pri te registraci by se take mohlo rovnou i zjistit, ze treba dotycny nefiguruje v zadne referencni kesce, tak by se to mohlo automaticky, ci poloautomaticky i resit.

Perfektní! Třeba by šlo vyškrtnout každého co není registrová na GC.cz.
Asi bych měl, ale smůlu já, při porovnání databází, protože na GC.com jsem technick a tady TechNick.:wink:

Jeste jiny napad… prislusnost do statu je prece zobrazena v profily kazdeho cloveka, ne?

Takze by se dalo udelat udelatko, ktere jakmile se objevy novy nick, tak si sahne i do jeho profilu a zjisti narodnost. A pokud neni cech, tak se automaticky blacklistuje. :wink:

Staci si pro kazdy nick tuto informaci zapamatovat, takze by se to delalo jen pro nove objevivsi nicky.