Zkousim delat pokusy s ruznymi zpusoby ukladani obrazku z listingu.
Mam tu ted proti sobe:
- soucasny system, kdy kazdy obrazek je prefixovan kodem kese.
- vyhoda: kdyz se smaze listing, daji se presne najit a odmazat i obrazky v listingu pouzite.
- nevyhoda: pokud vice listingu pouziva stejny obrazek, bude pro kazdou kesku ulozen znova. (smajliky, atd.)
- novy system, kdy se obrazky ukladaji podle toho, odkud pochazeji.
- vyhoda: obrazky pouzite ve vice listingach jsou ulzoenu jen jednou.
- nevyhoda: pri smazani listingu nelze identifikovat, ktere obrazky jiz lze smazat, protoze se nevi, jestli nejsou pouzity z jinych listingu.
Zkusil jsem provest oboje na zkusebnim vzorku cca 2200 stejnych kesi, a vysledek je:
- 2858 souboru o celkove velikosti 28MB (na disku 33.8MB)
- 2508 souboru o celkove velikosti 26.9MB (na disku 31.9MB)
Uprimne, puvodne jsem predpokladal predelani na system 2, ale z techto vysledku jsem ponekud zklaman. Bud mam nekde chybu, nebo to proste neprinese tak vyrazne uspory, ja jsem doufal. Dost premyslim, jestli takovato uspora vubec stoji za zminene nevyhody.
Co myslite?