Po dnešním asi 4 hodinovem badani a prolézání různých diskusi a skladání střípků informací jsem po upgradu US verze GPS konečně naládoval češtinu.
Postup jsem detailně popsal, určitě se to někomu hodí.
(V diskusích je to časté téma, ale odkazy jsou již nefunkční nebo informace není úplná)
Postup patche SW garmin pro GPS60CSx US verze (Garmin 60/76-X and Etrex-X/HCX US) pro instalaci podpory češtiny:
-
stáhnout požadovanou verzi SW z garmin.com, což se zjeví jako soubor s příponou .exe
-
tento soubor bez rozpaků rozbalit ( je to samorozbalovací exáč), současně se v rozbalených souborech objeví i nástroj pro nahrátí SW do GPS, ve formě souboru: „Updater.exe“
-
stáhnout prográmek GarPatch ze webu: http://www.garpatch.de.vu/
soubor se jmenuje:
garpatch_full.zip -
rozbalit jej ( je zkomprimován, tedy ve tvaru: soubor.zip )
-
spustit garpatch.exe, vybrat volbu „Patch firmware“, najít soubor , který s příponou .rgn, který máte v adresáři kam jste rozbalili SW stažený z Garminu, vybrat si požadované 4 preferované jazyky a spustit „Start patch“ tlačítkem dole. Po pár sekundách dostanete hlášku „Done“ a je SW zmodifikován dle vašeho nastaveni. Vše je popsáno v přidruženém reame.txt souboru
-
nyní je čas zmodifikovaný SW nazlačit do vaší milované GPS, na což použijete již zmiňovaný Updater.exe . Při připojené GPS je postup velmi jednoduchý .
-
Pak už se vaše GPS ozve (hezky) česky.
Tento postup jsem úspěšně uplatnil na GPSMAP 60CSx a verzí SW 3.5 ( ta je podle informace s reade.txt souboru i pro:
GPSMAP 76Cx
GPSMAP 76CSxs
GPSmap60Cx .