Ahoj, tak jsem si tak zase říkal, čím tě zaměstnat, jako bys toho neměl málo:-) Víš jak existujou ty různý série z bookmarků? …dejme tomu k pramenům, významné stromy atd. ? Existuje/vala by nějaká reálná možnost, že pokud bych stáhl - aby to bylo jednoduché i pro noPM - loc soubor s wpt těchto keší, mohl bych tento soubor porovnat s databází v geogetu a výsledkem porovnání by byl seznam, výpis cachí, které mám v geogetu označené jako found it?
Marně přemýšlím, jak zjistit co nejjednodušeji jaký keše z těch serií mám nebo nemám odlovené.
V soucasne dobe to jde udelat drevorubecky pres plugin-makro. Makro s flagem ‘general’ je volano pro kazdou kesku v databazi. Takze by takove makro mohlo projet databazi a u kazdeho bodu nejak overit, jestli je v nejakem seznamu… a kdyz ano, tak zavolat existujici funkci, ktera prihodi bod do vypisu.
Drevorubecke je na tom to, ze to neni zrovna efektivni.Efektivni je postupovat opacne, tedy pro kazdou kesku v seznamu prohledavat databazi. To ale soucasny makrosystem neumi. Makra v GG2 to ale uz umoznuji.
Jelikož existuje bookmark s mysterkama na původních souřadnicích, tak mě to opět vrátilo k tomuto dotazu.. Mám stažený loc soubor s kešemi v bookmarku, jak teď donutit GG2 aby mi vysypal seznam jen těchto keší? … kdybych měl třeba LOC soubor stromů tak bych pak ze seznamu vyjetého podle něj poznal které stromy už mám a které ne.
Na tohle to staci. Ale jednu vec, kterou tu tusim zminoval Kolombo, bych taky videl moc rad: pokud se aktualizuje importem nektera kes v prove zobrazenem seznamu, aby se aktualizoval i jeji status a pripadne dalsi vlastnosti. Vim, nejak jsi to smetl se stolu, ze to neni jednoduche, ale myslim, ze by to uvitalo vice lidi. V tomto se pridavam k puvodnimu autorovi teto myslenky.
Jo to by mělo stačit..co se týče gordovýho příspěvku…tak..nevím není nejlepší prostě po startu geogetu nejdřív importovat potom vyjíždět seznamy? Alespoň já to tak tedy dělám.
Na tom reportu o vysledku importu pribylo nove tlacitko ‘View’. Pokud jej zmacknete, naleji se do hlavniho okna ty kese, ktere byly dotceny prave probehlym importem.
Nalajvani se provadi stejne jako hledani, tedy kdyz keska v seznamu neni, tak se prida. pokud je, tak se oznaci (A zaroven se zaznam i aktualizuje…)
Zaroven se automaticky uklada seznam kesi pod nazvem ‘LastImport’, ktery lze kdykoliv (do dalsiho importu) standardne nahravat, odecitat, pricitat k aktualnimu vypisu v okne…
a neslo by treba par importů ukládat…nevím nemít jen LastImport, ale tak dejme tomu 5-8 importů který bych si ulozil…tedy..importnu a reknu..tenhle seznam kesi chci ulozit protoze ty treba jeste nekdy budu chtit zobrazit. tim bych ziskal seznamy tech pro me zajmavejch bookmarků pojmenovaných podle toho jak chci..ikdyz ted me tak v hlave napada, ze bych si vlastne mohl po importu udelat TAG ke vsem importovanym kesim v tom seznamu..je nejaka moznost, hromadne dat vice kesim jeden stejnej TAG? Jinak diky, ze se tim zabejvas
Vsak ukladat si to muzes jednoduse. Vycistis si okno, priovedes import, vysledek importu odklepnes novym tlacitkem.. a mas vysledek v okne geogetu. A pak tuknes na nastrojove liste na tlacitko ‘Save list as…’, natukas jmeno, a je to!
Podobne pak staci kdykoli tuknout na ‘load list’, a nahrajes si ten seznam zpet.
A tagy hromadne nastavovat jdou od prvni verze GG2. Oznacis si vice kesi najednou a nastavis jim spoelcne tga jaky chces.
jo jo jo…asi s tim malo pracuju kurnik. ted jsem byl porad mimo, takze spis polemizuju. fajn timto bych videl muj problem vyresenej:-) diky a priste to nejdriv testnu;)
Menu Geocache->Edit tags je pri pouziti CTRL+A zasedle. Right click na takto vybrany seznam funguje v poradku. Zrejme je tedy nejaka chyba v refreshi menu Po rclicku uz je aktivni i polozka v hornim menu.
Ano, je. Prostě vybereš třeba vše zobrazené (Ctrl-A) a kli pravyým myšítkem… vybrat Edit Tags … tlačítko Add… Přesně tak to dělám. Proti práci s "List" to má výhodu, když pracuješ s makry. A já právě dělám makro, které roztřídí keše a waypointy podle hledatelnosti v terénu (popis později, ale třeba právě "mysterky na úvodních souřadnicích" a "vyluštěné finálky" dávám s tradičkama do jednoho souboru, jen ikonu mají svoji) a tam jsou LISTy nepoužitelné. Mimochodem - největší problém je nadefinovat ikonu, kterou bude POIloader správně interpretovat, včetně průhlednosti - ale to už je trochu OT.