!!!Pozor změna designu CWG pro rok 2009!!!

Vzhledem k tomu, že CWG se stalo od nápadu , (který byl v počátku Groundspeakem defakto přehlížen) a podpory jen několika málo "šílenců" prakticky masovou záležitostí, bylo třeba začít urychleně řešit tuto situaci s majitelem loga gc.com. Po několika společných jednáních jsme se nakonec dobrali ke shodě přijatelné pro obě strany a tak:

Od roku 2009 bude muset být na základě rozhodnutí zástupců Groundspeak.com upraveno logo na zadní straně CWG. V nové podobě je použití loga Groundspeak na CWG definitivně oficiálně schváleno. Zde znovu připomínám, že použití loga má souhlas pouze a jen pro nekomerční využití = své CWG nebudete prodávat.
To samé platí i o našem nápadu, CWG vznikly pro radost nikoliv pro zisk.
Nové šablony jsou již k dispozici na oficiálním webu CWG.
Všichni oficiální výrobci, kteří jsou uvedeni na webu CWG, jsou již o této skutečnosti informováni a nemělo by dojít k chybě, ale je i dost těch co si CWG vyrábí ve vlastní režii, proto prosím dbejte na to, aby vaše nové emise CWG byly ve shodě s novým vzorem.

Design CWG je k využití všem zájemcům zdarma za těchto podmínek:

  • geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm
  • zadní strana musí zůstat nezměněná - je znakem série
  • stejně tak formát (font jména je Arial 11, tučný) a umístění textu na přední straně
  • jméno na CWG odpovídá nicku na Geocaching.com (malá/velká písmena a diakritika dle libosti)
    za nick je možno připojit "& team" nebo "a team" (jiné texty lze umístit jedině do prostoru obrázku, viz příklady v katalogu)
  • zašlete nám 2 vzorky hotových CWG pro katalog - kontakt: [email protected] (od 2. pololetí 2008 zasílají všichni oficiální výrobci 2 ks CWG do katalogu za vás (ale pokud se delší dobu v katalogu nenacházíte, či jste od nás neobdrželi CWG jako dárek, prosím kontaktujte nás)

A pokud se vám naše licenční politika zdá jako nepřekonatelný problém, tak nás prosím nekopírujte a zkuste vymyslet něco svého… není nic jednoduššího a třeba díky vám jednou vznikne něco mnohem lepšího než jsou CWG.
Inspirace je na webu dost, třeba tu

Ti co dosud mají CWG "na černo" prosím legalizujte je ;), není nic jednoduššího než je poslat do katalogu. Pokud si nemůžete pomoct a máte z toho, že jste s námi vyjebali dobrý pocit, tak vás prosím alespoň nekraďte nadvakrát a zkopírujte si na příští rok alespoň to nové logo zadní strany.

Děkuji

Mně to taky nejde otevřít.

V přiloženém obrázku je pro srovnání verze 2008 i 2009

Chtel jsem se jen zeptat. Jaky má smysl posíláni CWG do katalogu, když se obrázková verze nevede? CWG mám už přes měsíc a nejsem ani v xls tabulce.

Treba ten, ze je to jedna z podminek pouziti CWG? :wink:

Tak já mám novou kolekci CWG 2009 už něco málo přes měsíc. Musím říct že grounspek není moc rychlej, čekali jsme s výrobcem na potvrzení vzhledu přes dva týdny, ale výsledek se nakonec dostavil.
Řekl bych, že budu jeden s prvních kdo má tuto novou verzi CWG. HURÁ :smiley:

Mas pravdu, ze to je jedna z podminek uziti, ale ten obrazkovy katalog ma svuj smysl, clovek si tam mohl prohlizet ostatni CWG a vedel jake obrazky si treba na svuj novy CWG nedavat nebot je jiz pouzite. Takze kdyz ja splnim podminku zaslani, mely by byt splnena podminka vedeni katalogu s obrazky.

No tak ono to zasilani dvou kousku je taky treba proto, aby kluci meli kompletni CWG zbirku :wink: (a dalo by se rict ze jako jedini v Cr), coz si podle me jisto jiste zaslouzi.Kacer tak muze menit vec,ktera je hezka, ma to hlavu a patu a navic co kacer to original.Navic to mozna nejakym zpusobem vrha hezke svetlo na ceske kacery po svete, ze nejsme jen banda kindrvajco traderu…
Kdyz si objednas treba 100 CWG u nekte autorizovane palirny, o ty dva kousky neprijdes,prijde ti jich 100. (u nekterych firem sou akce ze jich prijde i par navic) a nemusis ani resit zasilani dvou kusu postou(vhodnej balicek,letet na postu, calovat postovne),takze mas to bez starosti a mozna na tom i usetris(muzes i vic,kdyz si na to sezenes vlastni suky)
tohle sou podle me rozumne duvody proc jit oficialni cestou at je to s katalogem jak chce…
navic se tu nekde na foru resi, jak zpracovavani katalogu maximalne zautomatizovat, tak doufejme ze se to povede a katalog zas bude

Díky moc za vložení… nějak jsem na vizuální ukázku pozapomněl.

Obrázková verze se vede, akorát je problém s včasnou aktualizací…
Všechny CWG co aktuálně máme, jsou v právě teď excelu… a na grafice se pracuje.

Je to dáno několika důvody:

  1. Já již nemám v současné situaci při review naprosto čas Honzovi jakkoliv pomáhat (defakto pouze jen řeším dotazy na CWG po ICQ)a tutíž je celá agenda ohledně CWG v této chvíli pouze a jen na jednom člověku.

  2. Honzu před několika měsíci potkal sled několika událostí, které mu ubraly i z toho mála volného času co má.

3. CWG chodí díky oficiálním výrobcům po "bednách" … tzn. najednou jich přijde třeba 50 čímž vzniká zdržení na straně výroby (první čeká na naplnění "bedny" ) na a pak i logicky (zpracováním většího počtu naráz) i zdržení na straně přefocování, retuší a aktualizace webu.

V této chvíli máme nabídky od několika z vás, kteří jednak nabízí svůj programátosrký um a jednak nabízí profesionální přefocování CWG a retuš, což jsou operace co teď Honzovi zabírají nejvíce času. Jsou nabídky na nějaké hromadné "dávkové" focení atd atd… moc a moc všem co se nám snaží pomoci děkujeme.
Honza se pokouší o koordinaci vaší pomoci (aby nedocházelo k duplicitám) a doufám, že i díky ní bude již příští rok odbavování, katalogizace atd. již na jiné a (hlavně rychlejší) úrovni.

aktuální pozn.

  1. Díky jednotné koordinaci, prosím případné nabídky pomoci s CWG adresujte přímo Honzovi JPAgeo.

  2. Občas se stane, že vám omylem "sebereme" 4 CWG a pošleme 4 naše CWG, mám zpávy že to někomu vadí, či se na nás za to zlobí. Je nám to velmi líto, vzniká to občas tím, že pošlou CWG předem již někteří výrobci, kteří se starají o dodržení naší licenční politiky (moc si jich za to vážíme a děkujeme) a pak i vy po jejich obdržení. Prosím informujte se v případě nejasnosti či pochybností u výrobce, zda za vás licenční podmínku splnil. V případě, že se vám náhodou sejdou od nás 4 CWG místo dvou, je jasné, že máme i vaše 4. Pokud vám to vadí, můžete požádat o navrácení svých dvou CWG zpět… buď přímo mě na ICQ nebo Honzu na e-mail. Nevyžádaná CWG navíc, nevracíme… není to v našich silách, děkujeme za pochopení.

  3. Jakékoliv dotazy ohledně licenční politiky a designu CWG můžete na mě via ICQ nebo mejlem na Honzu JPAgeo

Mám to chápat tak, že za obdržené CWG automaticky posíláte své CWG na výměnu?

Taky už více než tři týdny máme nový CWG. Musím poděkovat Tadytutikovi, byli velmi rychle a jsou super!

Nejen to, dostanes Ponikovo, JPAgeovo a ještě jedno sběratelské navíc. Dobrej základ sbírky, ne? :slight_smile:

Došlo díky velkému nárůstu nových CWG k drobné změně:
V tento okamžik každý od nás dostane za své CWG zasladné do katalogu toto CWG:
Znají jej všichni, co nám v minulosti CWG poslali, je to trackovací CWG pro všechny legální majitele CWG:

Druhé je poměrně novinka, vznikla k příležitosti oslavy vzniku a rozvoje tohoto nápadu, dostávají jej ti, co nám své CWG zašlou přímo (na adresu JPAgeo).

Ti, za které CWG posílá do katalogu výrobce, mají zaručeno obdržení CWG collection member a dále záleží na konkrétním výrobci, zda zašle na své náklady druhé CWG (propagační, své atd…)

Tak jak to vlastne je? :slight_smile:
Nez prisla ta zmena, opravdu ste zasilali sve dve kolca za ty dve co poslal vyrobce + collection member?
Po te zmene,kdyz vam CWG zaslu, dostanu to vase spolecne, ikdyz dva kousky zaslal vyrobce?
Od kdy se pocita zavedeni one zmeny?Na collection member kolco cekam uz celkem dlouho…a ted uz ani nevim co mi poslete :slight_smile:
jo a to trackovaci cislo na tom Collection member funguje stejne jako u Tb ci GC?cili si ho muzu aktivovat a vyuzit stejne jak trackovaci predmety?

  • Ono je to trackovací číslo TB. Využiješ jej k tomu, aby jsi mohl discoverovat TENTO zvláštní TB.
  • Sám si jej aktivovat nemůžeš, už je aktivovaný.
  • Kdybys jej pustil do světa jako jiné trackovatelné předměty, nálezci budou trackovat TB v držení Poníka - a kdyby to udělalo víc kačerů, tak by to vypadalo jako známá teleportovací kačenka:slight_smile:

ahá :slight_smile: to je fajn fičurka…no a jak je to s těma Coinama od Poníka a JPAgea?

Pokud se podaří dotvořit foto katalog , a nejen tabulka v
Excelu, tak jsem zvědav, jak bude vyřešena záležitost " Stejny NICK, jine logo ". Nechal jsem u Kavalíra vyrobit 100 ks + 100 ks s logem TOREX . Na jednom je obdelník a na druhém trojuhelnik. Vlastnici jsou moji robotci 6+10let - lovíme společně v teamu a nechtělo se mi každému zakládat učet a vše logovat 3x.Jenže jak to udělat - každý chtěl mít svuj CWG. Tak ho teď maji. A vy všichni co sbírate, máte šanci ziskat unikatní kolekci TOREX, rok 2009, jen katalog bude mit ořišek… kam zařadit, kam s ními…

Když se podíváš na stávající katalog, několik cacherů má i second edition.

Second edition beru, to je logický vývoj, prostě změna. Ale rozjet hned tři loga.. trochu netradični, ještě jsem se stim nesetkal…