Zdravim. Generuju si jednu PQ okolo meho bydliste v nedeli, utery a v patek, abych mel prehled co se deje. Posledni dobou mi ale pripada, ze mi nejak prestaly prichazet, jeden termin klidne vynechaji… Asi s tim nic nezmuzu, servery jsou asi pretizene, ale neni na to nejake pravidlo, jako ze groundspeak by mnel zajistovat nejakou kvalitu servisu? Neznate nekdo pravidla ak presne? Protoze naopak, cerstve udelana PQ prijde okamzite (cca po 5 minutach). Diky
Nooo! Tak stejný problém mám taky. [:(] Včera jsem si po delší době zaškrtnul 7 PQ komplet ČR, část na dnes a část na zítra. A dnes nepřišlo nic. Zato My Finds mi přšlo ihned.
Já si nenechávám posílat pq automaticky, ale vždycky to vyvolávám ručně. A dělám to tak, že si vytvořím kopii existujícího PQ a nechám si poslat tu a přijde mi to vždycky do pár minut. Jestli pamatuju, tak se kdysi na fórech gc.com řešilo, že nově vytvořené pq se pošle hned a staré až na něj přijde řada. Tak jsem to tak začal dělat. Pak to údajně nějak opravili, ale já zůstal u starého zvyku a nemám zatím problém. To mi spíš ta stránka s pq nenaběhne vůbec.
Jo, na nějakou kvalitu servisu rovnou zapomeň ![]()
[quote] pepa: Já si nenechávám posílat pq automaticky, ale vždycky to vyvolávám ručně. A dělám to tak, že si vytvořím kopii existujícího PQ a nechám si poslat tu a přijde mi to vždycky do pár minut. Jestli pamatuju, tak se kdysi na fórech gc.com řešilo, že nově vytvořené pq se pošle hned a staré až na něj přijde řada. Tak jsem to tak začal dělat. Pak to údajně nějak opravili, ale já zůstal u starého zvyku a nemám zatím problém. To mi spíš ta stránka s pq nenaběhne vůbec.
[/quote]
Není ani nutné dělat kopii toho PQ. Pokud jseš netrpělivý a dané periodické PQ chceš hned, a ne až na něj přijde řada v plánovači, stačí na přehledové stránce PQ odškrtnout daný den (tj.jen klik na červenou fajfku bez nutnosti PQ otevírat a editovat)-tím to dostaneš pro daný den pryč ze seznamu plánovače. Poté, co se to odškrtnutí provede, to zas hned (nebo radši až tak za minutku) zaškrtnout a bere to pak jako nový den v PQ, a ne jako předplánovaný-osobní zkušenost, pak to do 5-15 minut máš :-) Pokud ovšem už není vyčerpán limit 5 PQ za 24 hodin, samosebou. Jo a taky se nesmí zapomenout, že to pracuje v čase PST (-9h proti našemu), tj. např. v 8h v pondělí ráno je na serveru Groundspeaku ještě neděle-a kalendář v USA jde taky od neděle a tedy i sloupce dnů v PQ, to je ale jistě známé...
Rychlost odezvy je zavisla na aktualnim zatizeni systemu a cetnosti spousteni daneho dotazu. Tj pokud bys mel nastavenu jednu PQ, kterou by jsi poustel kazdy den, bude se cas doruceni cim dal vice zpozdovat… Resenim je jiz popsany postup rucniho spousteni kopiii z “materskych PQ” - protoze kopie bude vzdy brana jako novy a jeste nespusteny dotaz, prijde vetsinou velmi rychle. Za cely cca rok a pul meho PM clenstvi jsem se s pripadem ze PQ nedorazila vubec setkal jen cca 3 krat (a asi petkrat se me stalo ze sice dorazila ale s cca 2 dennim zpozdenim - je otazkou zda byla chyba na strane groundspeaku nebo pouzivaneho seznamiho emailu).
No, jo, jenze ja myslel, ze to prece jen bude nejak fungovat… Nechce se mi pokazdy list na gc.com a preklikavat ano/ne kazdy den… Proste jsem doufal, ze groundspeak ma nejakou uroven kvality (QoS), ale vidim, ze neco takovyho jim nic nerika… neco jako microsoft, jsou megakorporace a nemaj konkurenci, to jde QoS do riti a pekne se podnika…
[quote] seedcorp: No, jo, jenze ja myslel, ze to prece jen bude nejak fungovat... Nechce se mi pokazdy list na gc.com a preklikavat ano/ne kazdy den... Proste jsem doufal, ze groundspeak ma nejakou uroven kvality (QoS), ale vidim, ze neco takovyho jim nic nerika... neco jako microsoft, jsou megakorporace a nemaj konkurenci, to jde QoS do riti a pekne se podnika... [/quote]
Ja jsem to svoje doporuceni jen dal k dispozici tem, co jsou netrpelivi a chtej PQ hned ted a ne dle predplanovani, ktere vytvori servery Groudspeaku. Jinak ja mam podobne nastaveny 2-3 PQ ve vsedni dny a chodi mi to pravidelne cca mezi 22h a pulnoci, takze problem bude spis nekde u tebe ci v tvem mailu, jinak nevim. Opravdu se mi zatim za cca ctyrmesicni PM clenstvi nestalo, ze by nejaky den nejake PQ vubec nedorazilo.
Tak teda vypadá, že opravdu s každým odesláním se PQ nejspíše propadne v nějakém "pořadí důležitosti"
PQ nastavená na včerejšek mi dorazila ve 23:20 SČ, odeslána byla ve 14:18 GC času [;)], tj. 23:18 našeho. Toto je PQ, které si nechávám posílat takřka každý od září 2006, co jsem PM. A ze začátku to chodilo hned po "jejich" půlnoci.