Už třetí večer pátrám a nejsem schopen najít uspokojivé řešení mého problému. Lovím s Nokia E51, BT-Q1200 a TrekBuddy, kešky které bych mohl ulovit tam ukládám pomocí LOC souborů které získám ze svých bookmarků do kterých zařazuji zajímavé kešky. Z nich jsem si ručně přes tisk do PDF dělal listingy které jsem pak mohl zobrazit na Nokia N810 což je Linuxový tablet s celkem slušným displayem. Problém je pracnost. V případě, že jedu někam na jeden den, tak to tolik nebolí ale když jedu na delší dobu tak moc nejde si všechno dopředu naplánovat. Jsem dosti mobilní a tak se na dovolené pohybuji ve velkém prostoru.
Zkusil jsem tedy použít PQ. Je to rychlejší ale komfort není nic moc. TrekBuddy sice umí zobrazit i ty větší GPX co obsahují i listingy, ale v prostém textu bez obrázků je užitná hodnota značně snížena. Krom toho E51 nemá zase tolik paměti a početního výkonu a tak odezvy jsou dost mizerné.
Krom té E51 mám i N810 což je Linuxový tablet běžící na platformě ARMv6. Zkusil jsem použít Skrýšotlač, ten PQ pěkně zchroupne a dovede z něj vyrobit celkem hezké (až na hint) HTML, bohužel N810 má jen 128MB RAM a prohlížeč ve kterém ten 4MB HTML fail zobrazím sežere všechnu paměť a jak to začne swapovat tak je to nepoužitelné, zkoušeno na 500 keškách kolem Znojma.
Došel jsem k závěru, že by ideální bylo:
-
Z PQ vyházet logy a listing, tím do E51 (mobilu) dostanu relativně malý fail ve kterém ale budu mít info o velikosti krabice a hint. Tedy to nejdůležitější věci pro odlov tradičky.
-
Z PQ nagenerovat spoustu HTML fajlu z nichz kazdy jeden bude obsahovat prave jeden listing kesky se vsim vsudy. A tyhle pak nahrat do N810 pro pripadne pouziti v terenu.
Vidim to tak na 20hodin prace… moc se mi do toho nechce. Tudiz ma otazka zni jestli neexistuje snazsi cesta. Podminkou je pruchodnost na Symbianu anebo na Linuxu,
Predem dekuju za napady.