Rád bych se zeptal na jednu podrobnost ohledně fronty při schvalování kešek. Pokud by se revieweři chtěli rozvykládat více, jen to ocením
Jde mi hlavně o to, podle jakého klíče se keše do fronty řadí. Je to podle waypointu ? Nebo podle "date placed" ? Když založím listing (a nepošlu ho k publikaci) tak má určité datum "date placed". Toto datum před odesláním k publikování záměrně posouvám na aktuální datum, aby keška "svítila" i mezi novýma keškama. Neposouvám se tímto nechtěně i ve frontě ? A co když jsou problémy s publikací ? Řekněme je potřeba opravit nějaké nesrovnalosti ohledně pravidel apod. a reviewer napíše reviewer note a čeká na opravu dotyčné chyby. Posune se potom keš na konec fronty nebo pořád zůstává jako první ?
právě proto že datum lze při psaní listingu vložit libovolné a později jde měnit toto klíčem určitě nebude. já dávám datum kdy jsem fyzicky krabičku dal do terénu, i když mi pak třeba pár dní trvá napsat listning a/nebo se čeká na publikaci.
myslím že je to buďto podle waypointu (přiděleno v okamžiku odeslání listingu bez ohledu na to, jestli je aktivní), nebo podle okamžiku zaškrtnutí políčka "yes, this listing is active" - což my nevidíme, ale reviewer to může vidět, resp. by to viděl systém a podle toho cache reviewerům automaticky řadil.
v situaci kdy je potřeba něco opravit jde podle mě listing tak nějak mimo pořadí, reviewer napíše note a čeká třeba půl dne nebo den a pak na to znova koukne, speciálně když tam něco opravíš ale nenapíšeš reviewer note.
měl jsem to docela příležitost sledovat minulý týden, když jsem dal na publikaci současně 3 cache, z toho 2 multiny s poněkud delším listingem, přitom Haggaeus byl na dovolené a Geolens nestíhal, takže to pár dní trvalo a když jsem koukal jaké přibývají, když ne moje, tak to bylo zhruba podle waypointu. Z mých se nejprv dostal k nejnižšímu waypointu, což byla multina s chybně zadanými stagemi (Stages of multicache místo Question to answer a házelo to konflikty), tak jsem byl upozorněn, pak byla publikována traditional (nejvyšší waypoint z těch tří) a až po ní ta druhá multi (kde ale taky byly špatně waypointy, jen si nejsem jistý jestli tam to konflikty vůbec házelo… no ale radši jsem to hned opravil spolu s tou první). Opravená multi až další den i když jsem ji opravil během čtvrt hodiny a napsal reviewer note a mezitím byly publikovány nějaké další…
myslím že původní otázka je směřována spíš jen na reviewery, protože jinak je to jen "podle mě" a "myslím si že je to…" "co vím" apd. a jelikož víme, že myslet znamená … vědět tak bych asi čekal na kokrétní odpověď bez spekulací
tak priste budeme mlcet a nedozvime se nikdy nic. napsal jsem "co vim" jelikoz prvni otazku jsem vedel, druhou nikoliv. igi tohle razeni podle gccek psal v jinem vlaknu
někdy je mlčeti zlato… ale neber to osobně. Jenže někdy se takhle perfektně šíří fámy. A pokud nejde o téma k diskuzi (což nejde), mám rád jasné informace.
Kdyby se ale fronta řadila jen podle waypointu (a ne třeba podle odškrtnutí aktivace listingu) tak by to znamenalo, že bych si teď mohl dopředu naklikat třicet nových listingů, což mi vydrží na mnoho a mnoho let vytváření mých nových kešek (jestli ne do konce života) a měl bych jistotu, že budou hnedka na začátku fronty !?! :o
no já teda nevim proč bych to dělal. mé první 3 cache byly publikované cca. do 24 hodin, ty další 3 sice až asi za 3 dny, ale to bylo najednou minulý víkend kdy byl Haggaeus pryč, Igi asi částečně taky a prostě nestíhal. a stejně nikdo v týdnu neměl čas je lovit (přeci jen 4hodinovou multi nestihneš místo oběda), padly až teď přes víkend tak je jedno jestli byly published v pondělí nebo ve čtvrtek…
Cache su vo fronte radene podla GC kodu a neda sa ich inak triedit, teda sa neposuvaju. A jasne, ze neklikaj kody len tak, i tak ti to nepomoze. Jeden chlapik sa tak snazil klikat, ked chcel mat cache GCXXXX a Groundspeak ho varoval. Vytvorene cache (teda len listingy) boli zaarchivovane. Niekto spomenul na reviewerskom fore, ze by ich mohol adoptovat a tak ja mam GCXXX9 vyhradenu na testy. Je to fajn, lebo ju rychlo najdem, ked mi nieco treba skusit. Co sa tyka umiestnenia cache vo fronte, aj tak je to jedno. Ja casto presakujem cache vo fronte. Niekedy sa proste chcem niecoho zbavit, tak kliknem tradicne. Alebo vidim na cache problem, s ktorym sa nechcem zdrziavat, tak idem dalej a radsej vypustim tri ine skryse, kym by som inak pisal komentar.
Rozhodne plati pravidlo, ze ak je cache bez problemov, tak ma najvacsie sance ist von co najskor. Ak cache niekde stoji a nemate odozvu, moze to byt tym, ze ma problem, ale zatial som k nemu nenapisal stanovisko.
Tak nejak jsem si to taky predstavoval: fronta je tedy vlastne jen takovy "seznam", jehoz poradi se revieweri drzet nemusi a samosebou bezproblemove a na schvaleni snazsi cache jsou prvni venku, i kdyz jsou treba ve fronte dale. Prijde mi to logicke, jak pise Igi.