Prosím kdo poradí? Stáhnul jsem si kešky z okolí pomocí Skrýšotlače do formátu XML. Mám HTC Touch Cruise a používám (dnes poprvé) Ozi Explorer, ale nevím jak je s PC převést do oziho..ani do jaké složky…Poraďt prosím…Děkuji předem. Vili z Role
ICQ - 377 793 273
Popř[email protected]
HTC Touch Cruise
To máš jednoduché. Nejprve budeš potřebovat prográmek gpsbabel, kterým to XML převedeš na WPT. Dále vzniklý soubor nakopíruješ do HTC vlastně kamkoli, protože v Ozim si soubor s waipointy stejně musíš ručně najít a naimportovat. No a je to. Hodně zdaru.
Doufám, že jsem nenapsal moc kravin, HTC jsem v ruce nikdy nedržel, jen PDA 
Jojo děkuji za odpověď… Jsem stejně bezradný a úpa v pr… GPS babel mi nejde otevřít…nevíte někdo čím to je ? čím to je? Díky Vili
A nestačí to skrýšotlačem převést do gpx ??? Díky z odpovědi…V.
ten gpsbabel se tuším jen rozbalí do nějaké složky v počítači. Např. do složky babel. V ní najdi a spusť soubor [color=blue]GPSBabelGUI.exe[/color]. Otevře se ti takové okno.
V levém horním okénku vyber GPX XML (asi, záleží na tom, jaký formát máš přesně vyexportovaný ze Skrýšotlače). Pod tím je dlouhé okénko a napravo tlačítko.To zmáčkni a najdi ten soubor.
Pod tím je další okénko, kde vybereš OziExplorer a pod tím je zase dlouhé okénko, kam napíšeš název nového souboru, který se vytvoří, tedy např. kesky.wpt (pak ho najdeš v té složce babel). Nyní stačí kliknout na tlačítko [color=red]let´s go[/color] a zábava začíná 
Po pár pokusech na to jistě přijdeš.
Jojo skvělý, všechno jsem udělal podle tvých rad a převedl,ale výsledný soubor je sice v WPT , ale mám 2kB je to možné??? Dobře tedy a kam to uložit do toho oziho??? Díky Vili
Jojo skvělý, všechno jsem udělal podle tvých rad a převedl,ale výsledný soubor je sice v WPT , ale mám 2kB tedy asi z 16kešek je to možné??? Dobře tedy a kam to uložit do toho oziho??? Díky Vili
Možné je všechno
Do Oziho, resp.HTC, kamkoli. Nevím jakou máš verzi, ale v mém Ozi je tlačítko Wp Set List, vyskočí okénko Waypoint Sets, v něm zmáčknu Import a ten soubor najdu. Pak párkrát OK, OK a kešky jsou na světě, resp. v mapě. Hodně štěstí, mizím tak na týden … ale jistě to s někým doladíš.
V nejnovějších verzích je nutno .wpt soubor ukládat do složky "OziExplorer 2\data"!
Mám verzi OziExplorerCE 2.19 nainstalovanou uvnitř pda, soubor s keškama (ten není v žádném adresáři) na SD kartě a mapy (v adresáři ostatní) také na SD kartě a krásně to funguje. Tak tam bych potíž neviděl.
Mea culpa, před časem jsem si nepozorně přečetl tenhle odstaveček:
"2.14 - IMPORTANT CHANGE - The binary waypoint file and track tail file are now always stored in the "Data" folder immediately attached to the "OziExplorer 2" folder. In previous versions they were stored in the "Data File Path" which is a folder specified by the user in configuration. This is necessary to ensure the waypoint and track tail file are always available to OziExplorerCE. If the user specified a "Data File Path" on a memory card and then changed the memory card the waypoints were no longer available which is not desirable. If you have the ceWaypoints.wpb and ceTrack.trb files in a different folder manually copy them into the Data folder."
a mylně z toho usoudil, že odteď musí být "waypoint file" jen v Data adresáři… ovšem není "waypoint file" jako "waypoint file".
Takže sorry za mystifikaci.. 
Jojo, děkuji všem za vyčerpávající odpovědi…provedl jsem přesně dle návodu, snad to pofrčí…Díky Vili z Role