Mel bych dav dotazy:
- Jak se pridavaji fotky k logu na netu?
- Jak si mam dat kes do favourities? (je k tomu potreba zakladat neco dalsiho (bookmark) a jak se to dela)?
Dik.
Mel bych dav dotazy:
Nejprve zaloguj a pak se vrať na svůj log přes odkaz "view/edit logs/images on a separate page" a objeví se ti tam odkaz na vložení obrázků "[upload image]" vpravo nahoře. Pak už jen vybereš obrázek a dáš odeslat…
Ano, keš si můžeš dát do bookmarků podle své libosti nebo na watchlist (ale to ti budou chodit všechny logy).
V odpovědi chybí jedna podstatná věc co se týče bookmark listů:
Bookmarks are a Premium Member feature. B)
Anebo nejjednoduššeji: hned po odeslání logu se na té stránce odkaz na "upload image" objeví taky.
Zkracene založíš si a popíšeš bookmark, půjdeš na cache a pod "found it" a takovymito odkazy mas "bookmark it", tak na to kliknes
Hlavně bych Tě moc prosil, abys ty fotky před tím, než je tam pošleš zmenšil podle pokynů od GC.com a to tak, aby měla ta fotka na šířku max. 600 bodů. Nesnáším, když tam někdo nahraje fotky tak jak mu vypadly z jeho xxmegapixly a já pak roluju fotkou po obrazovce, abych ji vůbec mohl zavřít. :@
No já myslím, že těch 600 bodů docela stačí, 800 bych viděl jako maximum. Naštěstí to většina dodržuje. Ale není problém otevřít fotku s rozlišením 20481635 a větší než 150kB. To zavírání je teda pomocí ESC v pohodě, ale prohlédnout si tu fotku v celku na menším monitoru s rozlišením 1024768 je skoro nemožné.
Dodržujte laskavě pravidla Poradny, jinak toto vlákno budu mazat celé!!!
Tommu, jak zde již padlo, když pošleš fotku větší, tedy přes 150 kb, systém ji sám zmenší. Bohužel potom je ten obrázek spíše ilustrativní (jak píše Hamachi), než fotka na které by bylo něco rozumného vidět (fotka na šestinu obrazovky je opravdu o ničem..). Proto naopak doporučuji, a někdy to tak dělám, pokud na to mám čas, předpřipravit si fotky ručně tak (tedy zmenšením a komprimací), aby jejich rozměr NAOPAK nebyl servrem gs.com automaticky upraven, tedy bajtová velikost aby vyhovovala a fotka zůstala nezmenšená, tedy větší než 600 bodů. (pochopitelně se to s tou komprimací nesmí přehnat, pak by byl ten obrázek naopak nekoukatelný ![]()
Autacek napsal/a: Proto naopak doporučuji, a někdy to tak dělám, pokud na to mám čas, předpřipravit si fotky ručně tak (tedy zmenšením a komprimací), aby jejich rozměr NAOPAK nebyl servrem gs.com automaticky upraven, tedy bajtová velikost aby vyhovovala a fotka zůstala nezmenšená, tedy větší než 600 bodů. (pochopitelně se to s tou komprimací nesmí přehnat, pak by byl ten obrázek naopak nekoukatelný
Ale to já taky samozřejmě navrhuju, aby si každý tu fotku před tím upravil na rozměr ne větší než 800*600 bodů. Větší fotky jsou u logů zbytečné a pokud je někdo chce prezentovat, tak ať si je dá do nějaké své galerie na netu. Vždyť i servery, které se přímo fotografií a jejich hodnocením zaobírají (třeba Photopost.cz) má omezenou velikost fotek na 700x700 bodů. Stejně, pokud zůstane fotka ve velikosti 2048x1536 bodů a zmenší se na nějakých 180kB, tak je na ní díky kompresi prd vidět a ještě se většině lidí nevejde na monitor.