V souvislosti s článkem na navigovat.cz a s přihlédnutím ke skutečnosti, že se opravdu mnohdy hodí přístup na GC.com v terénu, napadlo mě, zda náhodou dnes ještě někdo z kačerů nepoužívá nesmyslně předražený WAP.
Totiž, pokud to váš telefon zvládne (=umí spustit JAVA aplikaci), můžete brouzdat za desetinu ceny oproti WAPu. Když platíte za kB namísto 0,60Kč jenom 0,06Kč, to už se člověk nemusí tolik rozmýšlet, jestli si zjistí podrobnosti o nalezeném TB nebo GC, nebo přečte hint, případně zkontroluje nové keše.
Podrobnosti pro nastavení a použití profilu “internet” namísto “wap” najdete v diskuzi na Mobilmanii.
Z Java internetových prohlížečů lze doporučit například Operu Mini.
Pro starší telefony bude možná nutné použít starší verzi.
Jen je třeba dbát na to, aby Java aplikace měly přiřazený profil “internet” namísto “wap”. Samotné zadání profilu do telefonu toto nezmění. Rovněž vám nový profil bude k ničemu, pokud použijete “vestavěný” wapový prohlížeč.
Hezké a relativně levné brouzdání přeji.