Pro nás lamy - shrnutí základních pojmů a znalostí

Předem nahlas uvádím že jsem v tomhle oboru totální Neználek. Potřeboval bych poradit se základními věcmi které se týkají mobilu a navigace.

Po dlouhém hledání jsem se rozhodl svého Legenda vyměnit za Evolve Gtraxx. Dnes mám SE K810i. S telefonem jsem maximálně spokojen, ale nevím jestli pro mě bude vyhovující. A proto se ptám:

  • bude tenhle telefon umět navigaci s mapou jako Legend (tzn. že půjdu podle mapy a těsně před keší přepnu na šipku)?
  • potřebuju symbianový telefon abych tohle mohl provozovat?
  • Handy Geocaching slouží k práci s listingy a mapy budu muset shánět jinde (popřípadě používat online s použitím např. mapy.cz)?

Ještě jednou uvádím že jsem fakt naprostá lama (i když s vysokoškolským vzděláním) a potřeboval bych nejlépe nějakého kolegu z okolí Teplic nebo Mělníka, který by mi pomohl s nastavením telefonu a prvním zaučením.

Díky všem za jakoukoliv radu :wink:

Zkus kouknout na prográmek TrekBuddy.
Já ho používám s W810i, s K taky určitě nebude žádný problém.
Prográmek zvládá zobrazovat offline mapy, které máš nahrané na paměťové kartě (dají se sehnat zadara na netu). Obrazovku se šipkou má taky.
Spoustu věcí a nastavení je popsáno i tady na fóru.