Záruka do 8.7.2008. Prakticky nevyužité, párkrát jsem to měl v autě na zkoušku. Na displeji je ještě ochranná fólie. Je k tomu poutko, krabice, nějaké letáčky a záruční list. Nemůžu najít velkej originální návod. Přidám vypálené CD s návodem, různými programy a free mapami a dále kabel na spojení s PC do sériového portu a koženkové pouzdro s klipsem na opasek a řemínkem, původem od nějakého mobilu a 2 ks nabíjecích baterií NiMH 2300 mAh. Nejlépe Praha, Beroun. Cena =3600,-Kč.
Predpokladam, ze je to bez mapy, bez drzaku na kolo, nabizim 1500,- pri rychlem jednani az 1800,-
A pak to za ty tri strelis sam?
Pochybuji, ze by se nasla trubka ktera by to bez mapy za tuhle cenu koupila, otevri napr. annonci a pochopis. Vsichni tihle vyhodni nakupci od Mountfieldu se ukladaji k zimnimu spanku a prodavaji jak o zivot…
To je mi jasne, ale ze by to degradovalo cenu az takhle hluboko… no nevim. Jen jsem si vzpomnel, kdyz jsem nabizel k prodeji Geko, taky se mi nekdo takhle ozval a ‘vysvetlil’ mi, za kolik mu to mam prodat…
No když si vzpomenu, že jsem za Legenda dal 16500kč a teď se tu prodává za 2k. nj Mountfield s tou cenou pořádně zamával:/ Troufám si říct, že kdyby nebyla ta akce u Mountfieldu, tak se Legendy touhle dobou prodávej v pohodě za 5-6k… No nic, všechna elektronika ztrácí svojí hodnotu, ale u GPS je to přecejenom trochu jiné…
btw teď když na to koukám, tak novej Legend stojí 7200kč. Mě by bylo docela podezřelí, kdyby mi někdo věc, která je nová skoro nepoužívaná, chtěl prodat za 1500kč, když nová stojí 7200kč. Jenže v tomhle směru dopadl Legend celkem nešťastně:/ 1,5k je cena odost nižší, než je podle mě cena toho přístroje a na tuhle cenu to stlačili lidi, kteří se chtěl zbavit přebytečného přístroje za každou cenu, jen aby doma byla nějaká ta zlatka. Podle mě, kdyby všichni zvedli cenu jednorázově na 5k, tak to taky prodaj. Podle mě, tu hodnotu má.
Podle mě černobílý Legend s pamětí 8 MB hodnotu 7200,- nemá! I když to je dobrý přístroj, je už koncepčně zastaralý (chybí barevný display, pomalé v překreslování, není slot na kartu, SIRF atd.) a je blázen ten, kdo 7200,- za něj dá. Přece všechny přístroje, co jsou jaksi morálně zastaralé jdou s cenou dolů.
Jinak osobně si myslím, že ty krabičky (všeobecne s GPS) jsou v Evropě dost nadceněné.
<a href=“SME.sk | Najčítanejšie správy na Slovensku”>GPS bude lacnejsie (ako upozornil servo2 na gc.sk)
presne, ac chapu majitele techto stroju ze kdyz chteji prodat tak za co nejvice. Ale jak psal uz kolega cenu 7000,- rozhodne nema, zvlaste kdyz za 10k se da dovest 60CSx, elektronika proste starne rychle, a pokud by clovek chtel neco za to stroj jeste utrzit tak by musel kupovat kazdy rok novy stroj. Ja taky posledni dobou ted kupuju kazdy rok nove PDA(i kdyz vetsinou ne vlastni vinou) a ceny u tech drazsich klesali za rok tak o tretinu a u levnejsich o polovinu
Nevim nevim. Vzdycky me pobavi, kdyz nekdo v dnesni dobe prodava samotny Legend za treba 4000 Kc. A to samozrejme rozbaleny, ac pry nepouzity. Btw. dnes uz stoji oficialne i novy s kabelem 5900,- s DPH. Myslim si ze je to za dnes jiz silne vybehovy a ne zrovna extra kvalitni typ celkem dost, stejne jako 5000Kc. 1600 a 1800 je ale zas druhej extrem… fakt smesna cena. Porad je to ale vic nez porizovaci (zadarmo ke kolu)
Jeste vic me ale bavi kdyz se cas oda casu kouknu na bazar SkyFly, kde se hned pod inzeratem s Legendem za 3000 objevi pouzita (tzn. uz dost stara) GPS12, nebo Magellan 315 za stejnou cenu. Nejvetsi spek, ktery jsem videl, je pak 2-kanalovy Magellan snad za dva nebo tri tisice.
edit: je to ale samozrejme vec trhu… taky bych to zkusil prodat co nejdraz, kdyz se najde kupec.
V zari jsem prodavala Legend (ne od Mountfieldu) vcetne map, kabelu a drzaku na kolo. Inzerovala jsem kde se dalo a po vic jak mesici jsem byla rada, ze jsem prodala za 3000,- Beda svymi GPS zdrama cenu totalne zkazil, v teto dome existovali dva typy novych majitelu ti kteri Legend koupili za cca 5-6 tisic a ti kteri jej ke kolu dostali zadarmo.
nj ale já jsem psal o ceně 5000kč. A když to tak vezmu tak Legend mi ukáže stejné údaje jako 60CSx, akorád že šedesátka má barevnej displej, lepší příjem signálu, rychlejší processor a pamětovku. A člověk se musí rozmyslet jestli za tohle chce připlatit 13,5k, což je poměrně dost.S tim že jsou GPSky u nás drahy souhlasim, ale 1,5k je zse brubálně nízká cena.
Já jsem nedávno koupil jako druhou gpsku Legenda za druhé roky se vším všudy za 3.500. To jen tak na okraj.
Co ale nechápu je cenová politika Garminu. Resp. chápu, je to tady prakticky monopol a můžou si to dovolit. Jde o to, že nejlevnější gpska se sirfIII stojí přes 10 kKč, přočemž ale cena toho samotného chipu se pohybuje ve směšných cenových úrovních.
Mně by stačil přístroj, kterej má černobílej displej, mapy nepotřebuju, ale má sirfiii. A za to jsem ochotnej dát do 5.000. Cokoli lepšího je fajn, ale není to nezbytné. Věřím tomu, že kdyby se něco takového objevilo, tak by spousta lidí začala přezbrojova svoje nemapové přístroje.
Ale na to je malá konkurence, stačí se podívat do segmentu PDA, co za poslední dobu udělaly ceny GPS modulů (ať už CF nebo Bluetooth). Sám mám sirfiii v CF modulu za cca 2.000. Jenže bohužel PDA nejsou konkurent pro Garmin, aby je donutili něco udělat, jelikož to nejsou outdoorové přístroje. Z toho důvodu jsem si pořídil toho Legenda do zimy, deště atd.
nj ale GPSky jsou plně něco jiného, u GPSek se cena nehne třeba i tři roky. 60CSxko se prodává skoro rok a pořád za cenu 18,5k a myslim si, že tahle cena tak ještě rok vydrží. Možná až do doby, než přijde novej model. Outdoorové GPSky prostě jen tak nezlevněj.
jj konkurence je to, co na našem trhu s outdoor navigací schází:(
no ja bych netvrdil ze je to uplne neco jineho, mas pravdu ze posledni model cenu neztraci tak rychle dokud neni na svete novej, a u GPS je hold mensi konkurence, ale tech 18k je porad zdejsi cena udavana temer monopolem a s cenami za morem se neda srovnavat a s temy cenami tam se taky musi pocitat pri hodnote pristroje, jelikoz dovoz z ebaye neni zas takovy problem
ten clovicek co chtel prodat GPS ma z nas asi radost ![]()
neni se co divit, trend zakazniku spise smeruje na poptavku po levnych navigacich do aut a hloupych BT krabickach pro pripojeni k PDA. Tech se daji opravdu prodat mraky ve velkych seriich, takze cena jde hodne dolu.
outdoorove GPS jsou zalezitosti minoritni skupiny zakazniku - a ten rozdilny pomer je dost markantni. Navic outdoorove pristroje jsou vyrobene z naprosto jinych materialu a za jinych toleranci, diky nimz je zajistena i neprodysnost, prachu a vode odolnost a pod.. Kouknete na 60cs(x) - na kvalitu zpracovani, licovani, material, tvrdost displeje, kvalitu klavesnice. A porovnejte s krehkou krabickou BT navigacni krabicky s max. tremi ledkami, jednim mikrospinacem a bez SW vybaveni, nebo s krabickou Tomtoma nebo Mia z obycejneho krehkeho plastu, bez gumovych krytek, tesneni, kvalitni anteny, produkovaneho v ohromnych seriich. Navic do poctu prodanych kusu je nutne promitnout cenu vyvoje, a to je druha podstatna polozka, co cenu ve vysledku ovlivnuje.
Z tohoto pohledu je cena specialni GPS, jako je 60CS(x), adekvatni. Mimochodem, ze sirf cenu prilis neovlivnuje, je videt na cene predchozi generace 60CS, ktera ani dnes neni o moc levnejsi.
To, ze Garmin ma na evropskem trhu vuci USA ceny predrazene je jina vec. Ale to je videt v Evrope u mnohych dalsich prodavanych vyrobku. Evropa je proti USA proste draha v mnoha smerech a prodejci toho jen radi vyuzivaji.
Taky bych byl rad, kdyby Garmin na poli outdoorovych GPS v plne vybave ziskal minimalne stejne kvalitniho konkurenta, nejlepe neamerickeho. Ale moc tomu neverim. Dodatecne se uchytit s novym, kvalitnim a proto i drazsim zarizenim je vzdy problem, pokud navic neni plne kompatibilni s konkurecnim zarizenim - coz z principu casto byt ani nesmi. To je pak dalsi vec, ktera potencialni zakazniky od koupe konkurencni novinky odrazuje a pokud nemaji cas resit novou podporu map a tracku a bodu a konverze, radeji si priplati za osvedceny pristroj.
OK, beru. Ať mi teda dají Geko 401 vycházející z 201 + sirfIII, nemusí nic vyvíjet, cena může být mírně vyšší než 201 a nemusí investovat nic do vývoje ani do ničeho jinýho.
Vazeni pratele, dovolim si vsuvku. Zde na forech velmi casto pozoruji nespravne, popletene pouzivani jisteho slova. Prilis casto, tak casto, ze me to proste az boli (citim s nasi ubohou reci, s kterou se dnes bohuzel nezachazi jako s damou) a nemohu si pomoci. Rad bych timto prispel k objasneni situace, aby nase fora napriste byla krasnejsi:
‘hold’ je sice pekne, spisovne ceske slovo, ale objevuje se zde ve zcela nesmyslnem kontextu. znamena ‘projev ucty, pocta’ - opravdu nevim, jak to do vyse uvedeneho prikladu (ci jinych, ktere bych tu na forech nasel) zapada
Autori podobnych vyroku zrejme maji na mysli ponekud jine slovo - ‘holt’ - slovo z obecne cestiny, pochazejici z nemeckeho ‘halt’ ve smyslu ‘inu, zrovna’, ‘tedy’. Jeho vyznamove pouziti je myslim zrejme, jen by bylo dobre nezamenovat ho se slovem ‘hold’.
Dekuji za pozornost.