QtLandkarte - "MapSource" pro Linux

Našel jsem dnes odkaz na QtLandkarte, což je podle popisu něco jako klon MapSource pro Linux. Ze screenshotů opravdu vypadá zajímavě.

Jak ho doma otestuji, napíšu podrobnosti.

Testoval jsem ho s částečným úspěchem. Free mapy i body v pohodě načetl, ale nepodařilo se mi ho spojit s Legendem přes sériový port. Ale podpora je zatím experimentální, takže jsem to moc nezkoumal. S USB modely by asi neměl být problém.

Hmm, tak to by mě taky zajímalo.
BTW: zkoušel někdo rozeběhnout MapSource v Linuxu třeba s WINE?

Lehce jsem QtLandkarte otestoval. Free mapy jsou bez problémů (evropská neroutovatelná base, české z gps-maps.info). Co se TOPO Czech týče, načetlo to jen preview celé mapy. Program napsal, že pokud zadám Unlock ID, tak mi je nahraje do GPSky, ale nezobrazí je, protože jsou zakódované.
Načetl jsem nějaké ty tracklogy z 60CSx - to bylo naprosto bez problémů.

Celkově je to dost zajímavý projekt a doufám, že se bude ještě vyvíjet.

Zkoušel. Nefungoval… myslím, že nainstalovat šel, ale nespustil se.
Je to ale déle, co jsem to zkoušel, takže se mohlo něco změnit.
http://appdb.winehq.org/appview.php?iAppId=227

Ne, tak se nic nezměnilo :slight_smile:

Jak vám funguje GARMIN GPSmap60CSx v QLandkarte? zkoušim to pod Ubuntu a nějak mi nechce komunikovat. vypisuje to toto:

pod rootem zase tohle:

když odstranim ten modul garmin_gps podle tý rady, tak GPSka neni vidět vůbec.

dělám něco špatně?
diky za radu

Viz. návod u GPSBabelu. Je potřeba nejen odstranit garmin_usb, ale také přidat GPSku do pravidel udev-u.

Je to proto, že gpsbabel (jehož kusy mám pocit QtLandkarte používá) má vlastní propracovanou podporu pro usb gpsky, která se bije s tou, co je v jádru.

Pak už to funguje bez problémů.

Mne se to nepodariko a od te doby poustim Mapsource na virtualni masine VMWARE. To funguje na 100%, akorat to znamena instalaci widli. Oproti dual-boot je to pro mne pohodlnejsi, ze nemusim otacet masinu pokazdy, kdyz se chci spustit Mapsource. Widle v okynku na linuxu ani moc nezlobi :wink: jsem furt na archaicky instalaci XP SP1 bez jakychkoliv patche a jeste to nespadlo.

VMWare (VMPlayer, přesněji) mám také pouze a jen pro MapSource. Funguje bezvadně. Ale měl jsem nějaké problémy při updatu firmware své 60CSx-ky z VMware, takže na update přístroje vyhledávám nativní windows. Ale MapSource a nahrávání map běhá pěkně…