Rada naprostému začátečníkovi

Ahoj, toto je má první zpráva na tomto foru, doufám, že se najdou i tací, kteří mě nebudou pranýřovat.. jsou přece Vánoce a tak se snad najdou dobří lidé.

Předem upozornuji, že jsem člověk se "starším datem narození" a tak mi zkratky příliš neříkají, s pc si však přiměřeně věku rozumím.

Rád bych si udělal statistiky tak jak je má většina z Vás, ale přestože jsem přečetl snad všechna témata tady na foru, moc jsem z toho nepochopil.. to je samé gpx, GG, gSAK, geoget, makro, automatická aktualizace, ruční statistika atd a buh ví co ještě.

Rád bych si pro začátek udělal jen mapu ČR s tečkama nálezu a tabulku obtížnosti / terénu. V současné době lovím tak, že si vytisknu stránku z GC.com a jdu hledat, neposílám si žádné data do GPS. Jsem poměrně na začátku, mám jen cca 15 úspěšných nálezů a tempo přírůstků je adekvátní věku ;-). Používám XP plus IE, stáhnul jsem si i nějaké programy, ale nejsou pro mě příliš user-friendly a tak jsem se odhodlal k této zprávě… jo a taky nejsem Premium member na GC.com.

Prosím o co přesný postup co se musí udělat, nejlépe psán stylem pro debila, protože jinak to nepochopím ;-).

Omlouvám se všem, kteří mě nebudou mít rádi, ale opravdu jsem se snažil docílit toho samostudiem, věnoval jsem čtení zdejšího fora dost času, dále několika násobně více času zkoušení různých stáhnutých programů a web-stránek, ale výsledek se nedostavil…

Díky všem za snahu. PaTTrick

Zdravím.
Pokud jde jen o mapu s tečkami, jak říkáš :), pak by ti měl pomoci tento návod - konkrétně sekce Mapa a Mapa nálezů. Budeš muset nejprve do zdejší mapy dodat data o tvých nálezech a následně si vygeneruješ onu mapku s tečkami.
Pokud ti bude pochopení návodu dělat nějaké potíže, napiš mi soukromou zprávu, či mail a budeme postupovat krok po kroku :slight_smile:
Co se týče tabulky obtížnosti, to už je horší - k tomu už budeš potřebovat nějaké programy, např. GSAK nebo GeoGet a nebo si ji budeš muset udělat ručně - oboje už je ovšem trochu složitější :frowning:

Mozna kdyz si doplnis do profilu presnejsi bydliste, tak se ti ozve nekdo zkusenejsi z tveho okoli a poradi "ustne" i s jinymi vecmi… :slight_smile:

děkuji všem.. napsal jsem Sutechovi SZ

Kdyby byl ještě nějaký problém, tak co vím, to poradím. Kdyžtak pošli soukromou zprávu. Přeju hodně zdaru a současně dobrý a ve zdraví prožitý rok 2009.

Tak jsem rady vyuzil taky a vygeneroval si mapu. Bylo to snazsi, nez jsem si myslel. Jen ted nevim, jak ji dostat do profilu na GC.com. Poradi nekdo prosim ?

odkazy na mapy jsou úplně dole na http://www.geocaching.cz/nalezy.php

Konkrétně:

  1. Přihlaš se na gc.com
  2. Klikni na My account
  3. Vpravo najdi Edit my profile
  4. V tabulce (kde můžeš mimo jiné měnit např. tvůj mail, zasílání novinek z GC atd.) vyplň do pole Verify Password* tvoje přihlašovací heslo (to budeš muset udělat vždy, když budeš měnit cokoliv v profilu) a níže uvedený html kód vepiš do úplně dolního pole Your Profile Details:.
  5. Stiskni tlačítko Update account a je to :slight_smile:

.

Toto je naprosto nejjednodušší podoba tagu umožňujícímu zobrazení obrázků. Další nepovinné argumenty jako např. rámeček a podobně, již najdeš na stránce www.jakpsatweb.cz

Sutech: Ten prikazovej radek, to bylo ono. Proste, jednoduche a slape to. Moc dik.

Konkrétně:

  1. Přihlaš se na gc.com
  2. Klikni na My account
  3. Vpravo najdi Edit my profile
  4. V tabulce (kde můžeš mimo jiné měnit např. tvůj mail, zasílání novinek z GC atd.) vyplň do pole Verify Password* tvoje přihlašovací heslo (to budeš muset udělat vždy, když budeš měnit cokoliv v profilu) a níže uvedený html kód vepiš do úplně dolního pole Your Profile Details:.
  5. Stiskni tlačítko Update account a je to :slight_smile:

Ahojky,
Zkoušel jsem to Sutech podle tvého návodu, ale zřejmě to budeš muset rozepsat pro debila.
Podle bodu 4.jsem zadal přihlašovací heslo a bohužel nikde jsem html kód nenašel. Zkoučel jsem to několikrát ale kde nic tu nic. Dělal jsem to Firefoxu tak i IE.
Můžeš ještě poradit

je to presne jak pise Sutech… nahore do policka "Verify Password*" musis napsat svoje heslo a pak sjedes na te strance uplne dolu…

a tam je vedle "Your Profile Details:" veliky pole, do kteryho muzes psat v html kodu ruzny veci ktery se zobrazujou pak v tvym profilu…

pokud chces jenom mapu tak do toho policka napises <img src="adresa_mapy_kterou_chces_zobrazit">

a pak uz jenom pod tim kliknes na "update account"

Ten html kód je toto:

:slight_smile:

To je ovšem až konečná fáze, poté, co již máš vygenerovanou mapu. Jak ji vygenerovat, to jsem psal na začátku tohoto vlákna.

Edit: Tak nic, kolega byl rychlejší :slight_smile:

takze pokud chces treba mapu cr, s rozdelenim na kraje tak tam napises

<img src="http://www.geocaching.cz/mapacr.php?uid=XXXXX&typ=crkraje&quot;&gt;

s tim ze presnou adresu si muzes zkopirovat z adresy http://www.geocaching.cz/nalezy.php

uplne dole je seznam jednotlivych map, tak na to kliknes pravym a das kopirovat adresu odkazu a tu pak vlozis mezi uvozovky do <img src="">

Ahojky,
Díky moc oběma. Kdybych pořádně četl návod od Sutecha už jsem to mohl mít. Uniklo mi jedno slovíčko, ale už to mám.
Díky za pomoc.

Trochu tu posonduji informace ohledne mapy nalezu :slight_smile: Muj nejvetsi zadrhel je ten export nalezu do mapy, muze to nekdo blbuvzdorne popsat? Chtela jsem, aby to udelali kluci, ti se v tom vic vyznaji, ale nemaji cas, takze to zbylo na me :slight_smile: Predem dekuji za jakoukoli odpoved, co me nakopne bliz k cili :-):slight_smile:

Tak nevím, zda jsem pochopil správně, co máš na mysli, ale pokud ti jde o to, jak si udělat databázi těch keší, které již máš nalezené (a ze kterých se pak generuje ona mapa nálezů), pak máš v zásadě 2 možnosti:

  1. ručně -> na zdejší mapě (viz odkaz vlevo na stránce, musíš být ale přihlášená) si najdi tebou nalezenou cache, klikni na ní a v "bublině", která ti vyskočí, přepni na záložku Osobní.
    Do políčka vyplň datum nálezu keše ve formátu RRRR-MM-DD (i s pomlčkami) a stiskni tlačítko Nastavit.
    Takto to musíš udělat u všech keší.

  2. automaticky -> pomocí návodu v tomto článku. Kdyby něco nebylo jasné, napiš.

P.S. Že jsi to udělala dobře, poznáš podle toho, že v této tabulce budeš mít vyplněné údaje o waypointu, názvu a datu nálezu.

Každopádně, ať si zvolíš jakýkoliv způsob, budeš muset pravidelně seznam nalezených aktualizovat.
Seznam nalezených pak slouží ke 2 věcem: 1. ze zdejší mapy ti zmizí tvoje nalezené keše (dají se kdykoliv znovu zobrazit), 2. díky tomu si budeš moci vygenerovat onu mapu nálezů

Lidi strašně moc děkuju, moc mi vaše návody pomohly :slight_smile: :slight_smile:

Dekuju dekuju :slight_smile: Uz je tam mame, pekne na mapicce :slight_smile:

Tak mapa se mi povedla a jak mám tedy udělat tabulku s obtížností a terénem?
Prosím polopaticky.

Polopaticky:

  1. Seženeš si GeoGet či GSAK
  2. Naučíš se s ním pracovat na základě milionů vláken na toto téma :wink:
  3. Seženeš si doplňkové programy, které ty statistiky generují
  4. Hotovou tabulku dáš do profilu

No dobře, toto není moc polopaticky :D. Pravdou je, že mně osobně - vzhledem k tomu, že to už dnes má každý - přijdou tyto tabulky pro každého, kromě samotného autora, nezajímavé, takže já doporučuji jiný postup:

  1. Naučit se základy HTML a udělat si vlastní, ručně dělané statistiky