Dovolím si nastínit další problém, o kterém mnozí autoři keší nevědí. Jde o log typu "post reviewer note".
Tento typ logu, jak už název napovídá, slouží pro komunikaci reviewera s ownerem. Během procesu schvalování keše si přes tyto logy vyměňují poznámky tak, aby cache byla publikovatelná. Okamžikem publikace se tyto logy automaticky archivují (narozdíl od běžných note logů, které zůstávají). Okamžikem publikace však rozdíl v chování note a reviewer note končí a oba typy mají z hlediska chování STEJNÝ význam. Tedy jakmile je keš publikovaná, my už "post reviewer note" logy nevidíme, ani nám nechodí mailem.
Čili - pokud nějaký autor potřebuje u již publikované keše reviewerský zásah (větší posun souřadnic, projednání posunu finále multi/mystery-viz toto vlákno, změna typu keše atd.), je třeba jednoho z reviewerů kontaktovat mailem přes profil, NE reviewer note logem, to by jste se pak odpovědi nedočkali (pokud by nás někdo jiný o reviewer note logu neinformoval)…
Díky za pochopení a všem ownerům přeji příjemné zakládání a údržbu jejich keší.
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli
Díky, to jsem nevěděl. Ta vlastnost je docela nelogická, co?
Není, protože tyto logy i po publikaci píšou revieweři a tím se odlišují od ostatních…
Coz nelogicke je, protoze ‘reviewer note’ muze poslat kdokoliv i po publikovani kese, ackoliv to zjevne postrada smysl. Logicke by bylo, kdyby okamzikem publikovani zmizela moznost psani tohoto logu a ta zustala jen reviewerum.
Můžou ho psát jen revieweři, administrátoři a owner kešky.
ale k cemu to treba tem ownerum je, kdyz se to chova stejne jako obycejna note? hm?
Logicke by tedy bylo, kdyby v takovem pripade uz napsat nesla.
Jeste logictejsi by ale bylo, kdyby revieweri byli na reviewer note zvlast upozornovani. Soucasny system, kdy se musi psat soukroma zprava a v ni se slovne odkazovat na to, o jakou kesku vlastne jde, je uprimne receno nedomysleny. Oc by bylo jednodusi napsat u dane kese reviewer note, na kterou by byli upozorneni a vcelku prirozene by tak i videli, ktere kesky se to tyka?
Tak proto to mnohym lidem pripada nelogicke a matouci, vis?
Souhlasím, pokud dám Reviewer Note, pak očekávám, že ji Reviewer dostane. Jinak tam nemusí být… Díky za info.
Teď je už jen otázka, jestli je to fíčura nebo bug
Je to nelogické a reviewer note by měla být pouze pro komunikaci mezi ownerem a reviewerem, ostatním skrytá a s příslušnou notifikací…
Jinak díky minarjovi za tyhle jeho zprávičky ze zákulisí, myslím že je dobré občas poodhalit pozadí toho jak to funguje a vyvarovat se chybám…
Uff, to nikdy, aby nám chodily automaticky mailem, to by jsme se z těch reviewer note logů "zbláznili"
Jinak tato informace už je např. i v článku na wiki.
Čili reviewer note nám nechodí mailem nikdy, a to ani před publikací, vzhledem k množství by to bylo zatraceně moc mailů (mnoho jich je též automaticky generovaných při vytvoření listingu a při publikaci-např. souřadnice keše se takto archivují jako rev.note log) - před publikací si keše sami sledujeme (ručně či watchlistem), po publikaci už to je na ownerech aby se ozvali. Jinak souhlasím, že ownerům by nabídka "reviewer note" logu měla po publikaci zmizet - zatím se tak neděje, proto jsem toto ostatně napsal. Ale ono naštěstí dřív či později snad každému ownerovi dojde, když na rev.note neobdrží reakci, že nám má napsat přímo. Ale jde o zbytečné zdržení.
Já jsem první reviewer note po publikaci napsal už jenom kvůli té pěkné ikonce ![]()
![]()
Mimochodem, před pár lety se to tu už řešilo
, ještě když revieweroval erik88l-r