Pokud vim tak kesky se v rezervaci mimo znacene cesty zaklada nesmi. Jak mohla projit schvalenim kes "mimo cesty v prudké stráni nad železnicní tratí" v jedne z nejzasadnejsich NPR v republice? Pokud vim tak rezervace saha az primo ke kolejim. O tom, ze kaceri musi behat pres koleje na mezinarodni trati ani nemluve
Diky za vysvetleni
nahod jmeno, nebo rovnou gccko kese, at je videt jakou kes myslis. ![]()
Rekl bych, ze ma na mysli tuto:
http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=bdeffd6c-1730-407b-8874-0e60f4361d1f
nebo se mylim…
Podle mapy ZM10 leží [cache]GC1MDDJ[/cache] asi 100 m vně NPR Koda, takže o ní asi nemluví. Nebo ano? A přes koleje se tam také chodit nemusí (minimálně v původním listingu byl doporučený přístup pod můstkem pod tratí)
(hranice NPR je ta zeleně tečkovaná čára a FTF na ní má Brouk, který má v profilu jako povolání uvedeno Správa CHKO Český kras, takže by se snad ozval, ne? :))
určitě to je ona, věta "mimo cesty v prudké stráni nad železnicní tratí" je vzata z listingu.
řekl bych, že bobrb je asi trochu šťoura - jinak přes koleje se nemusí, dá se jít od tur. trasy po kolejích
/nebo taky podél/
V kazde mape je to trochu jinak. ZM10 bych ale veril nejvice. Pak je cache alespon v CHKO. Prekroceni trati, to uz je na zodpovednosti kazdeho jedince. Par smrtaku uz tady bylo. Vlaky tu jezdi hodne rychle.![]()
Vtip je v tom že když se člověk podívá na mapy.cz tak tam je hranice NPR vyznačena úplně jinak, hranice NPR se táhne podél trati ještě cca 400m východně.
Ale jinak si myslím že reviewer ví co dělá a že si na takovéhle věci dává pozor.
mapy.cz a jejich přesnost jsem měl možnost poznat při zjišťování jednotlivých pevnostních srubů na ostravsku. Ukazují je docela mimo jejich skutečnou pozici a podobné je to i s různými značeními. Tento server bych rozhodně nebral jako důvěryhodný z hlediska značení jednotlivých oblastí.
Koukám, že na mapy.cz jim kus NPR Koda přebývá a kus NPR Karlštejn zase chybí (http://www.mapy.cz/#x=132429824@y=135405568@z=12@mm=TP), viz třeba mapka z CHKO Český kras http://www.ceskykras.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=show&imageID=48679
A teď čemu věřit…
Možná obojímu - podle poznámky dole na http://www.ceskykras.ochranaprirody.cz/index.php?cmd=page&id=4759 se připravuje rozšíření právě o tuhle oblast. To ale může ještě pár let trvat…
EDIT: zkusil jsem napsat Broukovi, třeba bude něco vědět
Citovaná keška je jen "reinkarnací" již od r.2005 existující keše téměř stejného jména, a to této. Ta byla archivoaná pro dlouhou nečinnost autora a NA STEJNÉM MÍSTĚ RoKro založil keš novou (adopce možná nebyla, nulová reakce autora). Čili absolutně nechápu, proč za 4 roky existence keše nikomu nevadila a teď po reinkarnaci na stejném místě najednou vadí… Čili NEJDE o novou keš, jen o změnu majitele stávající, ke které nikdo námitky nikdy neměl (změna majitele u keše bez údržby a reakce původního je možná jen založením nového a zrušením starého listingu)
A znovu opakuji - ve skupině Reviewer ŽÁDNÉ diskuse, zde je to pro komunikace kačer <-> reviewer, ne mezi kačery vzájemně, aby z toho revieweři měli desítky mailů ve schránce a nepřehlednou komunikační skupinu Reviewer… Díky.
Na jmeno kesky jsem nejak zapomel zminit, ale poznali jste ji spravne.
Podkladum na mapy.cz jsem neveril uplne do puntiku, ale z osobni (uz ale davne) zkusenosti ziju v presvedceni ze je rezervace jeste dale podel koleji smerem ke Karlstejnu
Leroj: Ano obcas jsem stoura a vzhledem k tomu, ze ke Krasu mam jisty vztah (treba jako dlouholety pomocnik spravy CHKO) by me mrzela ta eroze, kterou to podle listingu zavani…
TrainTour Reviewer: Mas pravdu ta stara mi nevadila a to jen z toho duvodu, ze jsem o ni nevedel. Diky jeji reinkarnaci a pipnuti notifikace me zaujala…
V kazdem pripade diky. I kdyby tahle diskuze pomohla jen v pripsani pristupove cesty do listingu tak mela smysl
Dekuji kacerovi rsc_cz, ze me v logu upozornil na tuto diskuzi. Nechci tu diskutovat a zahlcovat reviewereri schranku, vkladam tedy jen info pro kacery a pro reviewera, ze jsem doplnil listing o doporuceny pristup a doporucene chovani.
Jinak mym zamerem u tehle kesky rozhodne nebylo lakat davy lidi do prirodni rezervace, chtel jsem jen zkratka udelat dobrou vec a dat puvodni kesku do stavu, kdy by ostatnim prinasela vic radosti.
S pripadnymi navrhy a pripominkami me muzete kontakotvat pres profil tady, nebo na gc.com.
Super. Diky za info. Uz se tam tesim:-)
Jen pro uplnost zkopiruju to co rsc_cz napsal do logu u kesky a zamykam