Nyni - RSS zobrazuje tucne pouze nova vlakna, tedy nevim, zda-li je neco noveho v tom danem, a musim kliknout, abych se to dozvedel. Navic zobrazuje poslednich 25 novych vlaken, nikoliv 25 prispevku. Tedy prispevky do starsich vlaken mi uniknou.
Zkusil jsem vestaveny RSS ve Firefoxu, a SAGE plugin pro FF.
Zcela evidentně není problém v tom, kdo jakou používá RSS čtečku ale v samotném nastavení RSS zpráv na serveru. Používám čtečku v Opeře a jsem na tom stejně jako ostatní a taky mi to moc nevyhovuje. V dřívější verzi GC.cz jsem sice občas byl zahlcen zprávami, ale dostal jsem je všechny až pod nos. Stává se, že příspěvky neodpovídají nadepsanému tématu, což při současném nastavení nemám možnost zjistit, protože se mi objeví akorát ten nadpis. Je ale asi jen otázka zvyku.
[quote]
Tom Klíčník: Mám to stejně v Sage o Thunderbildu. Určitě jde o nastavení serveru, protože u každého threadu máte možnost jeho odebírání přes RSS.
[/quote]
To je sice pravda, ale pak musím přidat každé vlákno. A ta vlákna se pak hromadí. [:(] Prostě co téma to channel.
Ono je možný, že to v tom systému nastavit nejde. V tom případě to nejlíp podpoříte tak, když si stáhnete community server, proniknete do tý hromady tabulek a dllek a ten generátor globálního rss napíšete.
Pak by asi bylo dobry, kdyby spravce serveru nejdriv rekl jasne jestli to jde nebo ne. Je to pro radu lidi veliky krok zpatky, tak by byla na miste spis reakce nekoho kdo o tom opravdu neco vi. Servilni navrh laika je dojemny, ale neni zatim predcasny?
[quote]
jarry:
[quote]
pepa: Ono je možný, že to v tom systému nastavit nejde. V tom případě to nejlíp podpoříte tak, když si stáhnete community server, proniknete do tý hromady tabulek a dllek a ten generátor globálního rss napíšete.
[/quote]
Pak by asi bylo dobry, kdyby spravce serveru nejdriv rekl jasne jestli to jde nebo ne. Je to pro radu lidi veliky krok zpatky, tak by byla na miste spis reakce nekoho kdo o tom opravdu neco vi. Servilni navrh laika je dojemny, ale neni zatim predcasny?
[/quote]
Technicky by to asi šlo i v případě, že to systém nemá v sobě zabudovaný. Lehce jsem mrknul na tabulky a možná by to nemusel být velký problém. To je první věc. Druhá věc je, že se někomu musí chtít tomu věnovat čas a práci aby to zkusil naprgat.
Nejlepší je varianta 4, ale když to bude některá z předchozích variant, tak se nedá nic dělat a budeme se s tím muset naučit žít, ale aspoň budeme vědět na čem jsme, a nebudeme tu takhle planě tlachat.
Nehce se mi kombinovat rss a email a jiné servery odebírám přes rss. A to proto, že třeba nic než rss nenabízejí, nebo nechci všude zadávat mejlovou adresu, je pohodlnější zrušit odběr rss, než se někde odhlašovat, nemusim řešit, že si poštovní server který nemám pod kontrolou myslí, že je to spam a vrací to příjemci.
Taky podobne jako A. da Mek moc nechapu, proc vsichni tak prahnou po RSS. Me se na tomto novem foru libi, ze kdyz jsem prihlasen, tak vsechna vlakna, ktera se od me posledni navstevy nijak nezmenila (zadny dalsi prispevek), zustanou seda, tj. vzdy staci projit jen ta, ktera jsou tucne a zajimaji me, a to primo zde. A RSS potom dle meho nic vyrazne nezrychli. Jinak receno-co jste uz cetli si za vas pamatuje Community server (nebo je to v Cookies?), tak proc to “pamatovat” pomoci RSS. Samosebou, ze kazdy ma pozadavky jine.
Abych se nemusel pořád dívat (v extrému každou hodinu), jestli je nový příspěvek a potom procházet jednotlivá vlákna. Až budu mít chuť, tak se podívám do čtečky. Od toho tu RSS je - proč pravidelně oblézat oblíbené servery, když můžu mít pěkný výtah.
Hlavni vyhoda RSS je v tom, ze se v zadanem intervalu automaticky stahuji na mobilni zarizeni (ale i na PC) male objemy dat s kompletnim obsahem diskuzniho fora (vzdy jsou dostupne posledni cca 80-100 prispevky, podle velikosti) razenych casove za sebou. Otviram kazdy prispevek listovanim v seznamu posouvanim jedineho tlacitka.
Email obsahuje spoustu balastu, musi se otvirat kazda zprava zvlast, vsechno to trva mnohem dyl, cas doruceni taky muze kolisat.
Pokud nekdo sedi u PC cely den, muze mit pocit, ze RSS je zbytecne. Ale neni to tak, urcite je to mnohem dokonalejsi a pritom jednodussi pristup k informacim ve foru, zvlaste na cestach.