Dobrý den, jsem v téhle věci trochu zmatený a odpověď jsem nezvládl ani vygooglit, proto prosím o radu.
Vlastním TOPO Czech a Autoatlas, k oběma mám kódy a oboje mám v Mapsource odemčené a bez problému mohu mapy nahrávat do GPS.
Mimo to mám průhlednou mapu s body, kterou bych rád do GPS dostal "nad" uvedené mapy. Je to img soubor, který jsem dostal překladem ze souboru .mp pomocí cgpsmapperu. Soubor .mp vyrobil Geoget příslušným exportním filtrem. Ten img soubou do GPS samozřejmě mohu poslat, ale to mi samozřejmě smaže to, co už v přístroji mám. Pokud použiju img2gps, mohu přidat k mapám klíč - ale jen jeden, zatímco já potřebuju přidat jeden klíč k TOPO a jiný k AUTOATLASu, zatímco k mému img souboru žádný…
Řešením by asi bylo dostat ten img soubor do Mapsource a všecko odeslat odtut. K tomu potřebuju ovšem ještě nějaké daší souboy… a tady jsem v koncích. Z manuálu k cgpsmapperu jsem nebyl moudrý. Vyřešit to za mě sliboval prográmek MapSetToolkit, ale proces končí chybovou hláškou "Top layer detail too hight to cover entire map - decrease detail level of the less detail layer (use higher level#)".
Když do Mapsource takhle ten img soubor dostanu, tak tam zůstane jednou provždy s původním obsahem, nebo pouhým nahrazením toho img na disku bude ta aktuálnější verze pak automaticky i v Mapsource?
No myšleno je to asi tak, že zůstane jednou pro vždy s původním obsahem, ale on se ten img soubor zkopíruje do adresáře mapsourcu (běžně to bývá c:/Garmin) a snad zapíše do registru, to přesně nevím. Dalo by se tedy zkusit jednodušše přepsat img soubor dané mapy v c:/Garmin aktuálním souborem a podívat se, co se stane.
A nebo znovu provést instalaci pomocí IMG2MS, ta demoverze je stejně schopná instalovat do mapsourcu jenom jednu mapu (při instalaci další zmizí ta předchozí).
IMGěMS: Hmm, 15 euro za takovýto jednoúčelový nástroj - to není zrovna příznivá cena, nechcete někdo zkušenější napsat návod jak to udělat přes free verzi cgpsmapperu ? Tohle by se fakt hodilo mnoha lidem, byl to čin zasluhující pochvalu
Hmmm, M3 mi poslední dobou háže kdejaký divný error, ale na poslání jednoho jediného ing souboru do MS je fajn. Ostatně jako většina podobných programů (jako IMG2MS) je jen prodloužená ruka cgpsmapperu.
vytvori to img soubory, TDB soubor a MP soubor, ktery je prehledova mapa.
Mapu je treba zkompilovat do IMG a pak uz jen dostat do registru tak jak je popsano na strance na kterou odkazoval HaLuMa.
Díky, už jsem to taky našel, jen ještě doplním, že cesta I:\… je samozřejmě jen tvoje, tudíž je lepší hodit vše do jednoho adresáře a spouštět to jako "gmaptool -S gmapsupp.img"
Zkompilování přehledového img se provede pomocí cGPSm. takto: "cgpsmapper.exe mapset00.mp"
No a pak pro nahrání do MapSource doporučuju v prvním příspěvku zmíněný MapSetToolKit, který se mi zdá spolehlivější než Image2MapSource, který mi mapu do MS nahrál nekorektně a nešla nahrát do GPS :o
Kdyz uz jsme u toho jak to vnitrne rozdelujete ja lepim dohromady vlastne 4 transparentni vrstvy kdy v kazde jsou stejne ikony delim kese na vlastni, nalezene, nenalezene a neaktivni. Deleni napr nenalezenych na tradicni, mutli … je uz jen v nazvu.