série Filmová místa

Hezký den všem,

Série K pramenům mne přivedla k myšlence vytvoření obdobné série, tentokrát se společným tématem Filmová místa. Česká republika se může chlubit doslova stovkami překrásných míst: hrady, zámky, přírodní úkazy, romantická údolí a zákoutí, vyhlídky. Atraktivní lokality se často stávají cílem filmařů, kteří zde natáčí pohádky, rodinné komedie či seriály. Baví mne jejich hledání a spojení s geocachingem se přímo nabízí.

Tato i další zajímavá místa mají již dnes své kešky, jejich návštěvníci však často netuší, že se právě zde odehrávaly scény známé z filmových pláten nebo televizorů. Proč jim o této skutečnosti neříci? Vedle odlovu si mohou zavzpomínat na dané filmy a srovnávat, jak místo vypadá dnes a jak vypadalo v době natáčení.

Sérii zastřešuje stránka: www.filmovamista.cz/dalsi-informace/geocaching. Obsahuje interaktivní mapu zařazených kešek, jejich seznam, soubor .kml ke stažení i seznam zajímavých filmových míst, kde ještě keška umístěna není.
[small](tech. pozn: web FilmovaMista.cz na tuto stranku z duvodu ochrany před mudly neodkazuje. Zároveň neobsahuje přesné souřadnice kešek)[/small]

Podmínky pro zařazení:
Keška musí svým umístěním anebo tématickým zaměřením souviset místem, kde se natáčely české nebo i zahraniční filmy. Do listingu (i papírového logu) autor kešky zapíše názvy filmů, případně i konkrétní scény … fantazii se meze nekladou:). Odkaz na daný film na FilmovaMista.cz vyžadován NENÍ, záleží jen na autorovi, zda-li jej shledé užitečným pro své návštěvníky.

V současné době se snažíme postupně kontaktovat autory kešek, které bychom do série rádi zařadili. Samozřejmě se můžete ozvat sami, informace o natáčecích místech jsou na uvedeném webu anebo vám pomůžeme informace dohledat.

Projekt právě startuje, první zařazenou keškou se stal Hobitín ([cache]GCX7T9[/cache]), vhodný pro inspiraci zápisu v listingu :wink:

Odkaz na seznam: www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid=8b230143-9e34-4923-b024-316b402b449d

Děkuji za jakékoli nápady, připomínky & rady.

Na nasem baroknim zamku v Lyse nad Labem [cache]GCQG4T[/cache] se tocil Rok dabla a pak jeden dil te trilogie o policajtech, nevim, jak se to jmenuje. Hlavni role Potmesil, myslim major Majsner.
No a pak v Kersku Slavnosti snezenek [cache]GCR10Q[/cache] stejnojmenny film. Mozna jeste neco, ale to musim vymyslet s familii.
Zdravim Mikase

Jejda, jeste si vzpominam. Stary film Procesi k panence se tocil v Bysickach [cache]GCT0JA[/cache]. Ale to radeji overim. Ale mam za to, ze je to tak.

Zajímavý nápad, u nás by se dala udělat k těm Andělským očím pěkná multina s využitím filmových fotek do listingu /pokud by tomu zveřejnění něco nebránilo/. Horší to je s leností a hlavně s místem - začíná to tady být dost hustý a navíc na posledním pivním minieventu došlo k rozdělení většiny zbylého místa v KH… no snad něco vybyde :slight_smile:

Tak jsem si prohlédl ten Hobitín a vypadá to na supr keš, akorát tam nenacházím žádné souvislosti s těmi filmy /takhle to vypadá, že tam točili Pána prstenů :D/
Možná by stálo za úvahu dohodnout s ownery již hotových keší doplnění listigu o odstaveček s nějakými údaji k tomuto tématu, nebo vytvořit nové tématické keše

Tak na zámku Velké Březno, v jehož parku je keška [cache]GC1175D[/cache], se natáčela a ) Andělská tvář, b ) Milenci a vrazi, c ) Prsten (romatické drama z 2. svět. války na motivy románu Daniely Steelové s Nastasií Kinskou v hlavní roli)

Taky se pridam…super keska je [cache]GCXE7P[/cache] Dedictvi (aneb kurvahosigutentag)

Filmovy specialista nejsem, ale kde se natacela NEJSLAVNEJSI CESKA POHADKA jsem vedel uz jako maly kluk. Tehdy tam ale nebyly dve cache… V jedne z nich uz odkaz je od jejiho pocatku…
[cache]GCK8T2[/cache] a [cache]GC15AMY[/cache] s odkazem…

Další dvě pohádkové… Poblíž téhle GC12PNQ a téhle GC14G3B se nacházel vstup, kudy se Petr Máchal dostal do pekla, v mojí oblíbené pohádce S čerty nejsou žerty…

[cache]GC16CYF[/cache] ..ta by se do filmových taky hodila :wink:

Anebo GC15BWQ od Radiuse? Ta je taky moc pekna..:smiley:

Cache GC117WK Saxana Vas provede presne po mistech, na kterych se tento film natacel. Navic aby jste ji mohli odlovit tak si ten film musite velmi bedlive skouknout

Kdepak, použití fotek do listingu nic nebrání a právě myslím, že by to návštěvníky ještě víc zaujalo.

V listingu Hobitína jsou zapsané filmy, které se zde natáčely, i s odkazy na FilmovaMista.cz - tam jsou obrázky z filmu i fotografie. Jinak Hobitín patří k vůbec mým nejoblíbenějším a rozhodně stojí za návštěvu :wink:

Klasika: Slunce, seno a par kesek [cache]GCMF70[/cache] Ale to uz lezu do zeli Nektarum;)

Tak zalozeni tohoto vlakna mi Kocourvbotach sebral z klavesnice :slight_smile: Premyslel jsem o tom samem, ale nejak jsem se k tomu nemohl dostat. Pridam tedy alespon dve kesky vhodne na zarazeni:
[cache]GC16KPZ[/cache] Pekelne doly - tady se natacelo S certy nejsou zerty
[cache]GC123DT[/cache] Dva pisari - no a tady starsi ale znamy serial

Diky za tento super napad, doufam, ze se chyti a bude pokracovat. Zkusim jeste zapremyslet a pridat par kesi.

[cache]GCHA4H[/cache] Frydstejn - O princezne Jasnence a letajicim sevci

Díky všem za skvělé tipy! Těch vhodných kešek se zdají být spousty, postupně kontaktuji autory a věřím, že se seznam rozroste :wink:

to by pak vypadalo jinak:
Nova uvadi:

bylo nebylo

  • tak co krasomilo, mas?
  • no nemam mirousi, hledam jak blazen a furt nikde zadny misto na skrys
  • chmm, tak ja mrknu do listingu. hele, vona je to nejaka ertkes a prej se mame vyfotit.
  • juuu mirousi, vyfot me tady na tech kaminkach, to tam pak budu vypadat moc hezky. ja si takhle sednu - uz fotis?
  • ne! musis ukazat gpsku
  • no fuj, s tou mi to nebude tak sluset

po chvili pouze o kousek dal…

  • kam ti to ukazuje ted krasomilo?
  • ale, zase do nejakejch sutru.
  • no a podivej, to sem si mohl myslet - napoveda pod kamenem
  • hele, miro, a myslis ze to bude FTF?
  • no to by bylo fajn, ale nevim, nevim, z Plzne prej za nama vyjel nejakej PonnyGang na konich
  • miro, ja se bojim, uz je slysim a desne dupou, honem schovame se tady pod tim previsem
  • psst, uz jsou tady a huraa, jedou pryc. asi nemaj sedesatky a spatnej signal je vede mnohem dal
  • jee miro, ja sem neco rozsedla, tady je nejaka krabicka
  • dyt je to ta kes! ticho at se nevrati
  • juuuu, mirousku, FTF! tady mas, dej tam moje ruzove razitko s korunkou

[cache]GC113TG[/cache]

skvely by na tohle byli samotari - multina - velice jasna vyrazna mista po praze i s hlaskou, kterou si clovek k tomu vybavi - je nejakej zaseknutej, lidi tady malo hulej, to nebylo dobry, to nebylo dobry … atd… namet mam v hlave 2 roky, ale realizace nejak pokulhava :slight_smile:

Jojo, skvělý nápad! Pokud máte nějaké fotografie daných míst, mohl byste je doplnit na http://www.filmovamista.cz/filmy/nalezena-mista/samotari_175/detail/ ? :wink: