Set found

Nejprve pochvala, tento projekt vypadá nadějně :slight_smile:
A první chybka: Pokud zadám v dialogu Set found, objeví se červené zatržení vedle ID. To je v pořádku. Pokud zadám SetNotFound, zatržení nezmizí. Po restartu jsou zatržení v pořádku.

Melo by to byt opraveno v beta21, ktera pred chvili vysla.

Teprve dnes jsem náhodně narazil na tento projekt, hned ho vyzkoušel a první pokusy (i když trochu zmatečné) mě velmi mile oslovily. Těším se na všechna postupná zdokonalování, držím autorovi palce a přeji celé komunitě aby měl autor dostatek času a nadšení.

Toto vlákno jsem si vybral, protože bych měl kolem "Found" nějaké otázky. Chtěl bych poprosit autora o nějaké bližší vysvětlení, jak GeoGet se seznamem "Found" pracuje, kde a jak jej tvoří, a pod. Něco málo jsem kdesi přečetl, ale nic konkrétního. Např kde se vlastně uchovává seznam nalezených, jestli by nešlo aby byl načtitelný z nějakého txt souboru (tj-že by se dal ručně editovat - např seznam GC kódů kešek). Jak funguje (kdy ano a kdy ne) automatické načtení logu found. Co se stane se seznamem nalezených při smazání hlavního databázového souboru a jeho následném novém vytvoření. S tím souvisí - při více dílčích databázích obsahujících nějakou keš dojde po jejím označení jako Found k jejímu označení i v ostatních databázích? Ďík, Benedikt

Díky za promptní opravu, vyzkouším.
Abych ještě doplnil kolegu přede mnou: Možná by bylo hezké, moci naimportovat stejný seznam nalezených kešek (tuším ve formátu číslo;datum), jaký se importuje (bude importovat) na těchto stránkách do mapy.

Ve volbě Set found bych uvítal zatržítko čas neurčen, nechce se mi to zpetně několik let dohledávat.
A pro sledování všech nálezů bych potřeboval pracovat i s archivovanými kaškami.

Tj, o to bych taky poprosil.
Stejně je třeba vědět, že u webcamer nebo eventů se neloguje found it, ale jiné typy logů.
Jak jsem ještě psal v jiném, zatím hluchém threadu, mohlo by si to samo označit nalezené podle seznamu v profilu danného geocachera a čas hledat v hlavičce logu.

Dobrá zpráva je, že u zatržení to v podstatě funguje (ještě by to chtělo refresh sloupce Status a je to dokonalé :wink: ).
Špatná zpráva je, že pokud kliknu na cache předem označenou jako Set Found (včetně času !), napíše mi chybovou hlášku Invalid argument to time encode a do dialogu "Set Found" se již nedostanu.

Smim se zeptat, k cem by to bylo dobre? Mam na mysli, proc bych mel mit potrebu si rucne vytvorit nejaky soubor se seznamem nalezu, a ten importovat jak do geogetu, tak do mapy na webu?

nejak mi pripada logictejsi si proste nalezy zadat do geogetu, ktery ma i tu mapu, a v tu chvili nejak nemam potrebu pouzivat mapu na webu, ne?

A kdyz bych jo po ni touzil, tak sahnu po uzivatelskem exportu (prave se na nem pracuje…) a necham ten datovy soubor pro mapy geogetem vygenerovat. To mi prijde jako lepsi napad. :wink:

Pokud nechces udavat cas, nech tam defaultni 00:00.

Jinak co ti brani pracovat s archivovanymi keskami? ja jich mam v databazi hromadu, vcetne tech, ktere mam zaroven oznacene jako nalezene… V cem spociva problem?

…a nález o půlnoci se píše jak?

jakmile mas archivovanou cache v databazi, pak s ni muzes pracovat jako s jakoukoliv jinou kesi. Tady problem neni! Problem je jen hjak ziskat archivovanou cache do databaze, protoze ta se v zadnem seznamu neobjevuje! Tedy pokud znas na archivovanou cache odkaz, muzes si stahnout GPX k teto cache. Jina moznost neexistuje, takze pokud jsi BM, tak leda poprosit nejakeho PM, aby ti poslal GPXko s archivovanymi cache…

Jinak automaticka detekce nalezu funguje zatim jen u FOUND IT logu, na dalsi si musite pockat. Je to teprve pomerne nova funkce! V kazdem pripad neni problem si u eventu a webkamer oznacit nalez rucne.

Dela ti to jen na te jedne konkretni cache? Asi jsi zadal v casu neco spatne, co blbe zakodovalo a uz to neumi rozkodovat. Co se ti ukazuje jako cas nalezu ve vypisu?

nerozumim… ve sloupci status neni nic, co by souviselo s nalezem. :open_mouth:

Já na tom vůbec netrvám, byl to jen nápad, jak "zabít 2 mouchy jednou rankou" (protože na vygenerování toho souboru jsem použil scriptlet pro FireFox odněkud z fóra, a tudíž jsem ho měl vytvořen relativně bezpracně).
Samozřejmě, pokud bych měl všechna data v "rychtyku" v Geogetu a zároveň by existoval uživatelský export, nemám problém. :slight_smile:

Pardon, moje chyba. To nesouvisí s nálezem (Set Found), ale s Show Cache. Domnívám jsem se, že symbol "o" znamená, že keš má dotažený listing. A to se po dotažení listingu nerefreshuje.

Geoget funguje tak, ze ma jednu databazi. (pokud chces vice databazi, musis si nastavit jiny datovy adresar.) A v teto jedne databazi ma vsechno, informace o kesich listingy, logy, ale i ty informace o nalezech. Jakykoliv import dat vlastne pridava ci aktualizuje informace v teto jedne databazi.

Nalezy nejdrive fungoval tak, ze sis proste nalezy oznacoval rucne v geogetu. Az v poslednich par betaverzi pribyla nova funkce, ze kdyz geoget uvidi FOUND log a zaroven pokud u te cache jeste nema poznamenany nalez, provede jeho automaticke oznaceni. (Zatim to funguje jen na FOUND, dalsi budou nasledovat…)

Pokud databazi smazes, pochopitelne prijdes i o tuto informaci. Filozofie prace je ale takova, ze mas stalou databazi, do ktere nalejvas nova a aktualizovana data, neni duvod databazi mazat.

Nic nestandardního jsem nedělal. Chtěl jsem to jen otestovat na náhodné kešce (vyplnilo to automaticky aktuální datum/čas).
Pokusím se přidat obrázek jako přílohu. Mezihorsky vrch je OK, zatímco Old Waterspout a Strezovska rokle se projevují výše popsanou chybou.

Aha, to mas pravdu. Je to tim, ze okno s listingem si zije vlastnim zivotem bez zpetne vazby na ten vypis. Diky tomu muzes mit otevreno treba hned nekolik listingu najednou, a zaroven mit uz treba i ten seznam prazdny…

To mi prijde podstatnejsi nez ta jedna neaktualni znacka ve statusu. :wink:

Nic nestandardního jsem nedělal. Chtěl jsem to jen otestovat na náhodné kešce (vyplnilo to automaticky aktuální datum/čas).
Pokusím se přidat obrázek jako přílohu. Mezihorsky vrch je OK, zatímco Old Waterspout a Strezovska rokle se projevují výše popsanou chybou.
[/quote]

Podivame se na to… vydrz!

Snažím se to trošku otestovat a pokud najdu něco, co mi připadá jako chyba, musí se to hlásit :wink: . Zda to je či není podstatné, o tom rozhodnout neumím, to je samozřejmě na tobě.
Nic ve zlém, stále platí, že by měli ručičky pozlatiti každému, kdo dělá cokoli smysluplného pro zdejší komunitu. Ale pokud jsi dal svůj produkt "do placu", nediv se, že lidé hlásí nalezené chyby a píší, co by ještě chtěli. Ale každopádně ještě jednou velký dík, alespoň za mě.