Silica gel

Pouzivate ho nekdo ?

Silica gel je latka ktera pohlcuje vlhko, pouzival jsem male sacky s kulickamy ktere obvykle byvaji napr. u novych bot.
Daval jsem do kesi jako ochranu pred vlhkosti.

Bohuzel se ted v jedne z mych kesi stalo, ze se sacek s kulickamy gelu protrhl, kulicky se rozsypaly po obsahu kese, navlhly a roztekly se a zacaly vydavat velmi agresivni zapach, ktery zpusobuje podrazdeni oci a nosu.

Kvuly tomu jsem musel cely obsah kese vyhodit, zustal jen logbook a i ten celkem zapacha, pixlu kese jsem vyplachl.

Po techto zkusenostech radeji nikomu nedoporucuji tuto latku pouzivat !

A do p… Díky za upozornění, běžím to vyhodit.

Jj, ten sáček dokáže maximálně dobře vstřebat vzdušnou vlhkost, ale jinak musí být obsah suchý. Když už dovnitř naprší nebo navlhne i logbook, tak to už nezachrání a navíc se nesmí sám namočit.

asi by to chtělo velký pytlík toho gelu a pravidělně vyměnovat. dá se tuším recyklovat vysušením v troubě.