Zdravim vsechny, mam problem se Skrysotlaci. Odmita mi hledat kesky v rezimu “Hledat kesky v okoli”.
Do hlavniho seznamu vlozim nejakou kesku (dale jako VZOR), z menu zkousim “Hledat kesky v okoli” a vzdy to skonci s chybou/hlasenim “…Informace o kesce nebyly jeste nacteny…”. Pritom ji (VZOR) v tom radku vidim (pred chvili jsem ji tam vlozil napr. vyhledanim podle nazvu ci mesta), napr. firewall je vypnut, ale porad se mi nedari “Hledat kesky v okoli”.
Na pocitaci v praci mam podobny problem - vlozim kes, radek zcervena, udaje o kesce se nenactou a tim padem nelze vyhledavat okolni kese atd. Myslim, ze problem je ve verzi Javy. Zatim jsem to neresil, protoze v praci na to stejne nemam cas, ale vyzkousim to a dam vedet.
Taky uz to nejakou chvili pozoruju a vyresil jsme to tim, ze v zakladnim nastaveni nezatrhnu stahovat verzi pro tisk, ale plnou verzi i s ikonkama, pak uz vse funguje jak ma.
diky za tip, po nezaskrtnuti uz mi to taky funguje. predtim sly tisknout listingy, ale kese se nechtely uplne nacist a tim padem neslo krome najiti nejblizsich kesi udelat ani .gpx soubor.
Ja pouzivam nejnovejsi Skrysotlac 0.3.5g, verzi pro tisk mam vzdy zaskrtlou - tisk cernych atributovych ikon zbytecne zere inkoust a nemam s hledanim cachi v okoli zadny problem. Javu mam J2SE runtime env. 5.0 update 8 (sama se updatuje tak by mela byt nova). Akorat jednou koncem zari se mi to pri hledani kesek v okoli sekalo (formular zustal prazdny), no ale to bylo nejakym pretizenim na GC.com, jejich stranky zrovna nejak nejely.
Takze problem ve Skrysotlaci neni, spis mate starsi Javu ci orezanou (ne J2SE) ci FW blokaci ci pomaly internet ci nevim co
Tak to asi ne, SkrysoTlac mam 0.3.5h (cili jeste novejsi nez vase), Java mam J2RE nejnovejsi (cili ne StandardEdition, ale Runtime), viz jejich odpoved na check verze
"…Java Runtime Version 1.5.0_06
CONGRATULATIONS, you have the Latest version of Java! …".
A je to fakt tim (ne)zaskrtnutim verze pro tisk. Zaskrtnuto nefunguje, nezaskrtnuto funguje.
Mozna jeste zkusim je Java SE misto RE, ale nevim, zda si budu “zas…” masinu dalsim “zbytecnym” softem.
Ovsem pokud je RE tou “orezanou” Javou oproti SE, tak dost dobre nechapu smysl Runtime verze.
Vzdy jsem si myslel, ze “behovy” engine je shodny, jenom neni k dispozici nejaky vyvojarsky komfort. Asi se tedy pletu.
Podle kolegy (Java vyvojare) je RE totez jako SE, lisi se jenom komfortem knihoven pro vyvoj. Coz nevylucuje bug, ktery by zpusoboval odlisne chovani (k cemu by jinak byly neustale updaty, patche atd… :-)) ).
Byl jsem to ja, kdo vyslovil podezreni na verzi Javy - uz jsem to odzkousel a Javou to skutecne neni. Ja jsem problem vyresil - mel jsem v prohlizeci nastaveny primy pristup k siti, po nastaveni pristupu pres proxy je skrysotlac v pohode, problemy nastaly zase jinde, takze budu muset prepinat :-)) . ale moje reseni ostatnim zrejme nepomuze.
Taky mam uz 0.3.5h, ale proste vyhledavani kesek v okoli mi funguje i pro verzi pro tisk, a to bez problemu. Takze muze byt opravdu nejaka zavislost na sitovem nastaveni, jak je tu psano (primo/proxy), ale taky nemusi :-).