Smajlík v Ivančicích

ráda bych podnikla výlet do Ivančic za odlovením smajlíka eventuálně bych se k někomu přidala, pokud už máte naplánováno, nejraději už tento týden :slight_smile: Pokud je tu někdo z Brna s podobným plánem, ozvěte se :wink:

No byl jsem tam o víkendu a mám polovinu, ty těžší na který je potřeba lano nebo extrémní stromolezecké schopnosti mi chybí. :slight_smile:

Chlape, co to tady provádíš… já jsem myslel, že to dolovíme spolu! :expressionless:

Fruiko: Takže bez lana s tím nehnu? Dnes vyrážím smajlíka jen obhlídnout, a hlavní odlov bude ve čtvrtek :wink:

Finálku bez lana určitě nedáš a pak se našlo pár stromů, pod kterými jsme smutně seděli, koukali na jeho holý kmen a proklínali se, že jsme nevzali lano… takže lano doporučuji :wink:

Jako, za nasi skupinu muzu rict, ze lano sme pouzili jen na finale. Nicmene dekujeme za lezecke schopnosti nezne casti tymu :slight_smile:

jsem jediný komu připadá zakládání podobných sérii keší samoúčelné ?

(pisatel vyjádřil osobní názor)

Body!

// = souhlas

Chybi mi jeste 6 kousku a mohu rict, ze s troskou odvahy a sikovnosti se dalo zatim vse odlovit bez lana (i kdyz c.5 byl hodne velkej orisek)

Trauma : puvodne jsem si to taky myslel, ale na miste jsem zjistil, ze je serie moc pekne a zajimave udelana a schovky jsou mnohdy originalni a dnes uz mohu s klidnym svedomim rict, ze cela serie ma sve opodstatneni a nejedna se o samoucelnou hricku. Pokud ma nekdo rad kesky v lese a rad splha po stromech, tak se ze smailika bude vracet uplne spokojenej.

tak už jsem to zjistila, bez lana to nepůjde B)

včera jsem chtěla ulovit oči ze smajlíka a z těch 8 keší, jsem jich ulovila jen 6 a jako bonus jsem našla 6 klíšťat, dvě sršní hnízda a hada

asi se tam ještě několikrát podívám, než je budu mít kompletně posbírané, ale je tam krásně, takže mi to vůbec nevadí :slight_smile:

Zajímavé. Že bych se taky zítra přidal? :slight_smile:

Nestraš!!! Chtěl jsem tam někdy vyrazit s dcerou, že si užije lezení po stromech, ale sršni, hadi a ty malé černé svině (nejsem rasista…:D:D) mne poněkud znepokojují.

Do jaké výšky je cca nutno lézt? Abych věděl, jestli tam mohu dceru pustit bez obav.

Díky za info.

kromě finále se dá bez lana vše, i když některé stromy daly docela zabrat a neobešlo se to bez pár odřenin :slight_smile: Výška je různá, někde až okolo 10m.
Klíšťata byly asi to nejhorší, je jich tam opravdu požehnaně, jinak je to super částečně akční procházka po lese. O body tu až tak nejde, šel bych tam i kdyby to byly jen stage a bodík až za finále.

nemáš chtít baštit koláček odprostředka, od náplně :smiley:

Mimo bonusu jsme vystačili s krátkými úvazky.
2 - 4 ks stačily, délka smyčky cca 1,5 m.
Ale trochu fyzičky to chce. :smiley:

Šel jsem smajla o víkendu (sám bez lana na doporučení známého),ale bez lana se to nedá :@ (nebo musí být někdo lezecky nadaný)! Minimálně doporučuji jít ve dvou, některé jsou opravdu těžké, jiné zase vysoko cca 10m - ale není to tak zlé. Tak trochu jsem počítal s tím, že když bude prodloužené volno, tak tam někoho potkám a přidám se k nim a taky že jo. Na druhé keši jsem potkal :slight_smile: PTÁKA FIDA s dětmi (zrovna začínali), tak jsme šli spolu. Měl s s sebou manželku a dvě děti 6 a 9 let a přes ¾ cesty šly s námi. Musím říct, že bez Fida bych to nedal. Byl vybavený různě dlouhými a širokými lany, tak jsme to nakonec vše odlovily (kromě finálovky – ta nebyla ani v plánu). Doporučuji si ofotit fotohinty (měl jsem je v mobilu), někdy dost pomohly a ušetřili čas. Schovky jsou někdy těžké i podle fotohintu najít kešku v pařezu šikovně zastrčenou bylo obtížné. Co se týče klíšťat, jsem očkovaný a navíc jsem byl chráněný pravidelně obnovující vrstvou repelentu na nohách, krku a rukách, tak se na mě žádné nepřisálo ;). Děti na tom byly podstatně hůř. Co vím tak Fido vytahoval klíšťata dětem za pochodu… :o Hada jsme také potkali (1 živého málem jsem na něj na cestě šlápl, ale byl malinkatý cca 20cm a pak většího také na cestě, ale ten už to měl za sebou). Některé kešky jsou kousek od cesty, jindy se musí prodírat houštím. Každopádně to je super procházka lesem a když vyjde počasí nemá to chybu. Navíc dát 35 keší (cestou do Brna jsem odlovil ještě jeden mlýn) za jeden den se mi už dlouho nepoštěstí B)