SmartGPX - zobrazování listingů z GPX (XML) souboru vygenerovaného pomocí PocketQuery což je služba serveru Geocaching.com, dostupná pouze platícím uživatelům Premium Members. Tolik dle Wikipedie.
Existuje způsob jak tento software naplnit daty o keších i bez Premium Members?
Pokud použiji export GPX dat z GeoGetu (makro "PocketQuery GPX" či "Simple GPX") nebo Skrýšotlače, tak se mi SmartGPX v průběhu načítání exportovaného souboru zhroutí. V lepším případě načte 0 nových a 0 updatovaných záznamů.
Nevíte někdo jak na to?
Ideální je pořídit si PM a budeš mít klid a pohodu na věky, Ámen
Nebo hledat spoustu krkolomných postupů, jak různě získat gpx soubory a převádět je do různých formátů a aktualizovat… takže nebudeš mít čas na hledání krabiček. Nejnáročnější je udržovat gpx v zařízení aktuální, věř mi.
PM se časem určitě nevyhnu Zatím mi pro udržení pořádku přijde výborný GeoGet, to na počítači. Na cesty jsem chtěl mít v mobilu nějakou vhodnou off-line aplikaci pro třídění a výběr keší. SmartGPX mi přijde jako řešení.
Pro PDA zkus program GeoScout. Můžeš do něj nahrát databázi keší včetně listingu, nápovědy, obrázků, všech logů i mapy (všechno volitelné).
Já to dělám tak, že přes Skrýšotlač vygeneruju .gpx soubor se souřadnicemi a názvy waypointů, ten nahraju do PDA, připojím ho k inetu, naimportuju .gpx soubor do GeoScout a nechám ho přes noc stahovat listingy ke keším. V případě aktualizace stačí jen nahrát do Skrýšotlače předchozí .gpx, aktualizovat, nahrát ho do GeoScout a aktualizovat (načítají se jen nové keše, takže je to rychlé).
Nevím tedy, o jakých krkolomných postupech tu "sobikovi" píše… Hold pro toho, kdo umí, to je jednoduché, kdo neumí, tak si raději zaplatí a nadává na krkolomné postupy, které by jinak musel absolvovat… Pravda, že přes PocketQuery (při PM) to asi bude jednodušší, hlavně rychlost stahování je údajně rychlejší, ale rozhodně bych neřekl, že bez toho by člověk musel absolvovat jakési krkolomné postupy…
Chtěl jsem napsat něco o zbytečném rýpání do sobíků a o tom že: "…přes Skrýšotlač vygeneruju .gpx…nahraju do PDA…připojím ho k inetu… naimportuju .gpx soubor do GeoScout…nechám ho přes noc stahovat listingy ke keším" rozhodně považuju za pomalejší a méně krkolomné než: "stažené PQ nahraju tam a tam", ale radši nic…
Pomalejší to je, především poprvé, kdy se načítají všechny keše, s tím souhlasím a to jsem také napsal. Nevidím však na tom něco extrémně krkolomného. Prostě sobík to napsal tím stylem, že neznalý čtenář by si z toho vyvodil, že to je prakticky nepoužitelné a jediná možnost je koupit PM. Tak to ovšem není, takže jsem to jen uvedl na pravou míru.
Jinak, jaké všechny informace má v sobě .gpx soubor stažený přes PocketQuery? Je v něm kompletní listing, nápověda, spoilery (obrázky) a logy? Navíc ve formátu, který je schopen např. GeoScout načíst a korektně zobrazit? Pokud ne a člověk by to tam chtěl, tak by se stejně nevyhnul tomu, aby stáhnul další data (příp. ještě i mapy) přímo přes GeoScout (příp. jiný program). A tam už rozdíl mezi aktualizací dat přes .gpx ze Skrýšotlače a přes PocketQuery moc nevidím… (Pro úplnost: To nic nemění na velmi pomalém prvním načítání datu u "mého způsobu", to chce opravdu pustit přes noc, trvá to několik hodin. Jenže to také člověk nedělá každý den, takže se to dá bez problémů přežít.)
Jde o alternativu. Samozřejmě, že všechno má své pro i proti. To už je pak na finálním rozhodnutí každého, co upřednostní. Nepřipadá mi však příliš korektní tu vyzdvihovat pouze PM a ostatní zadupávat do země jako nepoužitelný balast, který by raději ani nikdo neměl používat. To mi spíše zavání reklamou…
Nechci se o tom dál dohadovat, prostě je to určitá (použitelná!) alternativa k placenému PocketQuery přes PM účet. Má své klady i zápory, ostatně jako všechno. Nechť si každý vybere to, co mu vyhovuje více.
SmartGPX je supr nástroj, využíval jsem ho spoustu měsíců a ideálně do něj naimportuješ data z GSAKu a snad i GEOgetu. Pamatuji si, že jsem to exportoval vždy jako OZIExplorer wpt soubor a fungovalo to zcela bez problémů. Důležitá je ale otázka čím a jak naplnit GSAK resp. GG.
SmartGPX je pro BM nejlépe plnit Skrýšotlačem - Je tam volba Uložit jako GPX (PQ) - obecně by jím šel nakrmit libovolný program, který schroupne PQ - i GSAK. Jen pro omezení dat doporučuju přepnout Nastavení-Stahování dat-Jen poslední logy.
no vidíš, tohle je ten krkolomný postup, sám jsi ho popsal. A kromě jiného podle vlastní praxe (taky jsem to podobně kdysi tak dělal) nebudeš mít informace steně nikdy aktuální. Skutečně při PQ je to snadnější: pustíš GSAK, klikneš načíst PQ a hotovo. V druhém kroku klikneš vyexportovat do gpx a nahraješ do SmartComGPS. Tot vse za cca 10minut před odchodem na lov
Určitě je - prošel jsem si přechodem na BM na PM a před tím, jsem strávil přes 10 hodin programováním vlastního subsystému na stahování. Ne že bych dělal parser stránek - to by zabralo dýl, ale subsystém umožňující nadefinovat v jednom konfiguračním souboru souřadnice středů a poloměry, názvy a pak dávkově zpracovat, pospouštět různé existující utilitky tak, abych jako výsledek získal sadu HTML, obrázky, a GPX. Řešil jsem tam problémy češtiny, znaků které stažený GPX obsahovat neměl apod. Fungovalo to dobře až do změny na stránkách GS. Než čekat na nové verze utilit a dávat do toho další čas, koupil jsem PM na rok a myslím, že to bylo dobře - když jsem si uvědomil, že kdybych ten čas investoval do přesčasů, mohl jsem mít dávno PM na 3 roky dopředu.
Údajně proto, že to nemám vyzkoušené, takže to nemůžu tvrdit jako faktum. Údajně znamená to, že jsem to četl, ale nemám vlastní zkušenost. To slovíčko tam nebylo kvůli zpochybnění, věřím tomu, že to je rychlejší (nicméně už jsem to tu psal xkrát a nebaví mě to furt opakovat).
Stahuju to na notebooku, který má nízkou spotřebu, a hlavně, ten notebook byl by zapnutý tak jako tak (nezpracovávám na něm jen .gpx soubory). Tudíž je to úplně jedno.
Dovolil by som si nesuhlasit
Listingy som kedysi stahoval aj ako BM, cele som to spracovaval cez cgi skript pisany v perle (namiesto gsak,geoget). Bolo to cele automatizovane, takze ziadne krkolomne postupy neboli, ale aj tak som s tym prestal a prestupil na PM.
Hlavne som s tym prestal z dovodu ze sa snazim nespravat sa ako arogantny blbec a chapem ze ked aktualizujem 3tis listingov kesi tak to ide na ukor rychlosti ostatnych uzivatelov.
Len na rypnutie… Ak by si sa hackol do banky, budes radsej hodinu pisat kod na zadanie platobneho prikazu k uctu cez hacknuty pristup nez by si pouzil internet banking, lebo ten je len pre smrtelnikov a to pan samozrejme nieje, ze ?
GPX jsem považoval za jakýsi standard. Právě o to víc mě překvapilo, když mi při načítání GPX exportů z programů GeoGet i Skrýšotlač aplikace SmartGPX kolabuje. A nevím kde je chyba. Jestli je přímo ve SmartGPX. Nebo jestli této aplikaci vadí občas použitá diakritika u českých keší nebo jestli originální soubor PQ GPX má nějaké zvláštní ošetření speciálních znaků narozdíl od exportů atp.
Určitě bych uvítal, když by mi sem někdo pověsil odkaz na originální PQ GPX soubor s různými typy keší (třeba jen dvacítku kešek) pro vyzkoušení.