Používám OZiExplorer, notebook má krapet větší displej než můj mobil. Ale je pravda, že k lovu jsem to použil jen jednou, zejména díky nemotornosti. Ale připojení k BT Nokia LD-3W mi funguje krásně. Zajímavé by to bylo jistě jako mega silniční navigace, ale to jsem zatím nezkoumal.
Určitě OziExplorer.
Garmin má pro tyhle účely nRoute, nadstavbu Mapsource, která zvládá dokonce hlasovou navigaci po silnici.
Potom třeba ještě ExpertGPS, VisualGPS (nemapový) a nebo také Google Earth ve variantě Plus nebo Pro.
Bohužel neznám nic vyloženě freewarového.
Použití nRoute je trošku složitější, protože program normálně pracuje jen s přijímači od Garminu, ale s pomocí tohohle návodu to jde zvládnout.