Sony Ericsson P910i a BT GPS

Nemáte někdo náhodou zkušenosti s touto kombinací ?

Konkrétně by mne zajímalo, která aplikace na tom mobilu to podporuje a co se s tím dá všechno dělat …

díky za jakoukoliv info.

doktor

mrkni na tuto konferenci:

http://pandora.idnes.cz/conference/p800/

S touto kombinací kešuji od listopadu 2005 a vcelku úspěšně:-)
Používám sw Wayfinder s licencí na rok (asi 3000,-), který pracuje velmi dobře. Jedinou nevýhodou je poměrně obtížné zadávání souřadnic v terénu. Zadávání souřadnic v PC a následná synchronizace oblíbených waypointů jde vcelku pohodlně.

Jeste by sel pouzit Spot http://www.skylab-mobilesystems.com/en/products/spot.php za $29

Mobil s BT GPS (používám Fortunu ClipOn) používám už rok a pro mě osobně to nemá chybu.

Pro navigaci do blízkosti keše používám hlasovou navigaci TomTom, je-li to třeba a na “poslední míli” program SmartComGPS resp. MapViewGPS (ten je dokonce free - oba na http://www.wild-mobile.com/). Tyto programy jsou prakticky kompatibilní s programem OziExplorer (jen je třeba provést konverzi “obrázku” mapy, ale s dodávanou utilitou je to snadné). Waypointy, tracky a map soubory jsou myslím 100% kompatibilní. No a mapy se pro Oziho dají sehnat od autoatlasu až po podrobné turistické.

Ideálním doplňkem je

  1. 1 - 2 GB paměťová karta, protože mapy jsou poměrně velké

  2. neomezený datový tarif, aby si geocacher našel i v terénu na internetu veškeré informace :wink:

Mám N70 a nokiáckej Bt modul…používám ten samej SW co ty,až teda na TOMTOM, ten fakt jenom do auta.SmartComGPS je v pohodě a dá se sním pracoat.Akorát,nevíš…modul mám 20-ti kanál,ale SmartComGPS umí jenom 12…že?

[quote]

Chlapi jak převádíte Waypointy pro SmartComGPS a do kterýho adresáře v T900 to pak nahrát aby to ten softík našel. Ted jsem to zkoušel a nějak mně to nejde. Dim za help

[quote]

No chlap nejsem, ale podobný problém jsem přeprala právě tento týden:-)
Stáhnu keše z GC.cz a pak je převedu pomocí GPSBabel na formát s kocovkou *.wpt.
Nevím jak ostatním, ale mně se to nepovedlo na první pokus, chtělo si to s tím chvíli hrát…
No a když bylo hotovo, vložila jsem soubor do adresáře “waypoints” který se (alespoň u mně) vytvořil (při intalaci SMC) v adresáři “dokumenty” - SmartMapsCom.
Pak už stačí otevřít v telefonu aplikaci a zvolit volbu “nahrát body” a mělo by to fungovat:-)
Teď čtu pořádně - T900??? Není to náhodou překlep z P900???

Jo a ještě jeden postřeh - podařilo se mi nahrát do TomToma keše jako kategorii bodů zájmu. V praxi to znamená, že mohu nastavit upozorňování na keše např. 3 km od trasy, kterou projíždím, či se rovnou na ni nechat navigovat. Když jsem na místě, vypnu TT a na dohledání použiji už SMC.

[quote]

No ja si stím hrál celkem dlouho je to p900. a at jsem to dělal jak jsem to děla prostě to nevidí a hotovo.
Mužeš mně poslat svůj soubor mejlem prosím.
Jinak body do tom toma používám saju je z www.poi.cz je to super.

[quote]

Keše do TT si dělám taky sama, abych je měla aktuální:-)
Soubor Ti poslat samo mohu, ale asi až v neděli:-/ Do té doby zkus jednu fintu: nahraj body, restartuj aplikaci, připoj BTGPS a zvol volbu “editovat bod”. Měl by se Ti objevit seznam bodů (které můžeš později po jednom různě barvit, přiřazovat jim upozornění a tak). Když dáš “zpět” už by si měl mít body zobrazené.
Nevím, proč to tak je, ale trvalo mi asi 3 týdny, než jsem na to přišla…:smiley:

[quote]

Dik zkusím to. Jinak na poi.cz ty body aktualizujou tak co tejden někdy i častěji.
Super jsou radary dáš nastavení upozornit na bod radar 300 a zvuk. Pokud se blížíš k místu kde je nebo měřívaj tak ti dá tom vědět :-))

[quote]

Jo, to mám také nastavené:-)
Hele poslala jsem Ti ten soubor raději hned - tak snad to bude fungovat:-)

Dik du se na to podívat