Ano, je to asi trochu kontra produktivní vůči kačerům, ale díky za každou rozumnou aktivitu, která dostane rodiny s dětmi z nákupních center do přírody, k aktivnímu pohybu, vzbudí v nich zájem o českou krajinu, kulturu. Od rodin s dětmi se nedá čekat, že následně začnou plenit městské a okolní keše…
Asi by to taky šlo, udělat jeho jednodušší klon pro tuto potřebu, ale zpřístupnit hned všechny keše se mi moc nezdá a hlavně tady by asi mělo jít o to, aby byly doporučeny určité keše vhodné pro rodiny s dětmi..
Jen aby to nedopadlo typicky po česku - "spřátelená" fima vytvoří "portálek", kam zkopíruje bez vědomí ownerů data o vhodných keších (tj. ty co leží v lese a mají nízkou obtížnost) a je hotovo a vyděláno.
No abych pravdu rekl, tak mne trochu polilo horko, kdyz jsem si precetl tu smlouvu s Lesy CR. Trochu je mi smutno, kdyz si uvedomim, ze iniciativa mnoha nadsencu bude prezentovana komercne pod hlavickou Lesu CR. No ale asi meni casy a z geocachingu se stava masova zabava a uz to neni zabava jen par lidi o kterych nikdo nic nevi. Ted uz jen cekam, jak se postupne budou ozyvat jednotlive obce, ze maji svuj vlastni portal o geocachingu a o umisteni cache bude rozhodovat starosta dane obce. Pak uz jen zbyva odelat obecne zavaznou vyhlasku o pokutach a odmenach pri sprave cache a jeji hledani. No nic, uvidime co z toho bude.
terms of use se týkají použití stránek gc.com. Pokud si budou kešky zakládat sami (píše se tam jen "založena na obdobě geocachingu" a propagační geocache, takže asi jimi založná), tak se jich to netýká.
Mě jako ownera by dost štvalo že by někdo měl vydělávat na mé kešce. Zakládám pro ostatní kačery za účelem pozvat na netradiční místa a ne pro svůj ani pro cizí finanční zisk.
to verim, ale jak to souvisi s timto vlaknem v sekci "Ostatni | Temata mimo geocaching"?
koukam, ze jedinej Pepa pochopil smysl toho tendru:|
geocaching je proste proflaklej pojem. budete muset se s tim smirit
ale ta myslenka, kterou geocaching dneska prezentuje, nebyla preci vymyslena jen lidmi z Groundspeaku. ta se musela a musi honit hlavou kazdymu, kdo chce nejakym zpusobem publikovat nejake pekne mistecko. tak by preci nikdy nevznikly stranky jako Jizerske pomnicky apod.
sam jsem se o podobnem projektu kdysi davno premyslel, jednu jestedskou domenu zaregistroval a dlouho predlouho premyslel o tom, jestli tak poklesnu a poridim si GPS… jenze s koupi GPSky jsem byl naverbovan do gc.com a tim moje snahy skoncily:D
a protoze Groundspeak tuhle myslenku (kombinace prirodnich kras a Internetu) dovedl po zpresneni souradnic jako prvni k dokonalosti tim, ze se lidi mohli logovat a tim se verejne delit a zaroven chlubit se svymi zazitky;), rikame tomu dnes geocaching.
Já bych to také chápal tak, že "obdoba geocachingu" znamená stejný princip, jiné krabičky. Zvláště když tam píší "propagační geocache". Těžko by mohli zařídit aby stávající schránky v rámci Geocachingu propagovaly něco jiného (Lesy ČR,…) než chce owner.
Takže myslím, že na panika není prozatím na místě.
Což o o to, smysl tendru "SOUTĚŽ PRO RODINY S DĚTMI - HLEDÁNÍ LESNÍCH POKLADŮ" jsem pochopil, ale ve svém příspěvku jsem vyjádřil svůj aktuální hluboký pesimismus s "tendry" a "portály" vůbec.
O tom, že je to obdoba geocachingu píšou koneckonců hned v první větě
Jenom jsem si představil scénář:
1/přijde "pan podnikatel" a vytvoří efektní portál s designem borových větviček (který si patřičně nafakturuje)
2/vloží souřadnice již založených tradicionálek s textem - zde na vás čeká propagační krabička!
3/rodinka s dětmi, co o geocachingu nemá ani páru a hraje tuto obdobu najde "propagační krabičku", kupodivu i (občas) s pěknou hračkou či zajímavými mincemi a napíše na stránky portálu pochvalný "log": krabička se nám líbila, procházka v lese taky a děti byly nadšené z těch krásných barevných mincí, hrajou si s nimi pořád…
4/zadavatel bude spokojen, jaký má pěkný živý portál s patřičnou propagací
Samozřejmě - je to za vlasy přitažená blbost pramenící z mé dnešní blbé nálady, ale v ČR jeden nikdy neví…
PS: Konečně jsme se s mwh setkali v jednom vlákně, takže pay attention! - aby vaše reakce na mé depresivní výlevy směřovaly správně
Taky si myslím, že to nebude tak horké. Vždyť "paralelní geocaching" už existuje v podobě opencaching.cz. A někteří owneři směle registrují na obou webech. Stejně na tom může být i nová aktivita. A jestli budou keše registrované i tam, to záleží na ownerech = na nás.
A jestli ta výzva vypadá tak jak vypadá, myslím, že si zadavatel dá pozor na nějaká kradená data.
Jen mi není jasné, kdo jim ty keše bude zakládat. Jestli jsem to v rychlosti prohlédl správně, zaplatí jen portál.
Myslim, ze termin poklady lesa je treba brat trochu jinak, nez je mezi nami kacery chapano. Kdyz vemu v minulosti pouzite motto Lesu CR: Vstupte bez klepani, ktere vyzyvalo k vetsi navstevnosti lesa, tak zrejme i zde pujde o zviditelneni nabidky v podobe navstevy lesa. Uz navsteva hezkeho lesa muze byt pokladem, necim co nam muze prinest neco necekaneho, prijemneho, obohacujiciho o zazitek se spolecneho prozitku s rodinnou v lese.
My samozrejme vime, ze navstevou lesnich porostu ziskame poklady (a hlavne body), ale ruku na srdce, casto je to take lov zazitku. Aspon ja GC tak chapu.
Nebude z toho nic, Lesy CR jako owner kesi, spravce portalu a profilu lesokaceru, takovy maly opencaching za 2 miliony danovych poplatniku.
Nekdo si namasti kapsu tvorbou mrtveho webu a ty hledace pokladu nalakaji jak? To v tehle zakazce neni reseno a taky to bude neco stát. Kdyz komerce tak reklama, kdyz reklama tak dalsi vyhozene penize…
Kdyby radsi spravili ty cesty co je tezbou nici!