Konecne jsem se dostal k OZIEXPLORERu, ale jelikoz se v nem jeste nevyznam, tak se chci zeptat, jestli se daji nejak spojovat mapy k sobe? Pr: Chci spojit list Praha sever a Praha jih do jednoho listu, abych nemusel prepinat mezi dvema mapami.
Myslim, ze to v Ozim nejde, asi se budou muset obrazky spojit napr. v Photoshopu a v Ozim nove zkalibrovat.
Taky jsem na to jeste nenarazil. Pro jednodussi prepinani je dobre nastavit si indexovou mapu. Ja tam treba mam ne moc podrobnou mapu cele CR.
nejsem si jistej,ale nefunguje nahodou v ozim stejne jako treba v PathAway, nebo Touratechu ze kdyz prejedes na oblast kde skonci mapa tak se to samo prepne? pokud ne tak si porid pathaway je v tomhle mysli schopnejsi ![]()
jinak si myslim ze spojovat vyslovene dve 50ky dohromady je docela silene, uz takhle jsou ty mapy velky a kdyz to spojis tak to bude dvojnasobne velke a navic se ti samozdrejme zpomali prace s tou mapou, nejlip udelat vyrez jen prahy. tedy pokud se tu bavime o OZI E. na PPC
To automaticke prepinani tam je taky, Ozi je program vybornej. Sesitim vice map se nic nevylepsi, ale na to si kazdy prijde sam :-).
Na to existuje utilita “OziMapMerge”!
Spojovat mapy nemá v ozim smysl,velké mapy se pak pomaleji načítají a přechod v ozim na pokračování mapy je automatické a velice rychlé. Důležité je mít mapy zkonvertované do ozf fomátu,aby se ti rychle načítaly.
Pokud přesto potřebuješ spojit mapy tak je spoj před kalibrací třeba programem PanaVue Image Assembler.
Jinak Ozi je naprosto geniální a rychle šlapající program,ale v jeho verzi pro PDA postrádám Kompas což je hrubý nedostatek.
No to automaticky posouvani bi mi stacilo, kde se to nastavuje? Kdyz kliknu na sipky na posun, tak mi tam vyskoci akorat world map, prestoze mam prenastaveny adresar s mapami.
kdyztak mi muzete napsat na icq 314-988-316
Ja mam cely atlas CR v adresari C:\oziexplorer\maps = jednotlive soubory (napr P10.ozf2 a k nemu P10ozf.map - celkem 63 mapovych listu). Mam zablokovane hledani jen na tuto cestu (male x pod sipkami). Kdyz kliknu na sipku, presune se pohled na dalsi list ve smeru, kterym klikam. Kdyz tam uz nemam list, hlasi, ze nebyla nalezena mapa pro zvolenou pozici. Muzu odblokovat hledani map na dalsi nastavene cesty a nabidne mi napr worldmap nebo dalsi nejblizsi list v pozadovanem smeru, ktere mam v jinem adresari.