Spojování tras v MapSource

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu, zda se dají nějak v MS spojit dvě (nebo více) tras do jedné trasy, kterou bych si potom mohl natáhnout do Legenda. Vím, že to jde u stop, ale u tras jsem na to nepřišel.Díky Zdenek.

No jestli si nepleteš pojmy.
Trasa je soupis bodů, ta jde spojovat jednoduše tak, že si za tu první připíšeš body z té další.
Stopa je tebou prošlá trasa, o tom, že by šla spojovat nevím - pokud ano, tak bych ti byl vděčný, kdyby jsi mi to sem napsal :wink:

Spojování stop také funguje. Když mi u Legenda během výletu několikrát vypadl signál, tak tolik jsem v něm pak měl stop. V MapSouce jsem to pak spojil a bylo…

Musis si aktualizovat MapSource…

Mám poslední verzi, ještě se na to podívám

OT:

Nevíte někdo jak naučit poslední verzi MS (6.13.1) mluvit česky pod ENG Windowsy ? Pokaždé se mi tam cpala angličtina. Do této poslední verze stačilo z instalace vydloubat pár soborů s češtinou, těmi přepsat anglické a začalo to fungovat. Teď už to nepomůže, program si jich ani nevšimne… Pomóóóć :o

Mě se tam nandala, když jsem updatoval mapu.
Taky se můžeš naučit anglicky, zas tak těžký na ovládání MapSource není :wink:

Anglicky umím docela obstojně, ale prostě mne rozčiliuje, když na mapě ČR musím luštit takové věci jako road, lake apod. :smiley:

Co tam máš za mapy? TOPO?

Jj, TOPO 3.10 od Legenda, 2.00 od Mountfielda i TOPO 1.20…

Mrkni se diskusi GPS na Pandore. Tam se resil nejaky problem posledni verze MapSource a je tam zminka o lokalizaci v teto verzi.

Trošku out-of-date, ale…

Možná to jde i jinak, ale dělám to přes clipboard. Zobrazím si vlastnosti trasy, záložka "Pomocné body", označím vše, kliknu na tlačítko kopírovat, zobrazím vlastností jiné trasy, nastavím se na pozici, kde chci vkládat, stisknu tlačítkko kopírovat.

Pokud si dobře vzpomínám, tak kdosi zde na fóru pro spojení stop poradil tento prográmek. Moc šikovný, nejen pro spojování stop.
http://www.gpsinformation.org/ronh/g7towin.htm:wink:

Stopy jdou spojovat rovnou v MapSource… Vlevo jak máš jejich seznam, tak si označ ty, které chceš spojit, a na nich dej pravý čudl myši. Jedna z nabídek je pak "Spojit…" :wink:

Spojit stopy není v MapSource problém. Původní dostaz zněl spojit trasy…

Já vím, jak zněl dotaz. Tak zkus spojit stopy stažené z gps třeba za týden cestování, když jsou uloženy po jednotlivých dnech jako v 60CSx, do jedné stopy v MapSource. Mě se to ještě nikdy nepodařilo. Problém je v tom, že ty jednotlivé soubory nedostaneš do toho levého sloupce (seznamu stop), vleze tam vždy jen jeden soubor i když se tam snažím všemožně dostat několik GPX souborů. Jinak ten prográmek spojí samozřejmě i trasy.:wink:

Zkus si pustit dva MapSource zároveň a kopírovat stopy (a nebo trasy) z jednoho do druhého přes kontextové menu (pravý klik) kopírovat / vložit…

Není to řešení?

Díky za cennou informaci, to jsem neznal. Tento postup funguje, ale delší cestu bych takto spojovat nechtěl. S G7toWIN je to alespoň pro mě o dost rychlejší.:slight_smile:

Njn, když někdo nezná základní ovládání MS Windows - Ctrl+C a Ctrl+V, to je pak těžké :wink:

Škoda, že nevidíš jak mám zrovna tyhle klávesy ošoupané od neustáleho kopírování čehosi. Ono kdyby v Garminu neseděli bezmozci, tak prostě otevřeš třeba 100 gpx souborů se stopou najednou a nemusís dělat Ctrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+V. To je pak těžké…;):smiley: