Rád bych se zeptal některého z povolaných, zda je možné občas přimhouřit oko nad povinnou vzdáleností dvou schránek. Rád bych umístil jednu stage své multikeše cca 105 merů od existující tradicionálky.
Jaké mám důvody?
Místo tradicionálky je krásné, ale to moje je snad ještě krásnější.
K záměně nemůže dojít. Na místě je velmi dobrý signál. Navíc k tradicionálce vede turistická cesta, zatímco k mé stagi je třeba se prodírat houštím a lézt přes kameny
Stage by bylo škoda přesunout z "logických důvodů", takhle stvoří s těmi dalšími celkem přirozenou posloupnost, což by na jiném místě už netvořila.
Jedná se jen o jednu stage multikeše, ostatní jsou bez problémů tohoto druhu.
Zajímá mě, zda se mám pokusit dát takovou multikeš ke schválení a doufat, že mi to bude dovoleno, nebo zda mám raději už předem na takovou snahu rezignovat jako na snahu marnou.
Stage multikeše může být přece kdekoliv, na tu se pravidlo o 0.1NM nevztahuje, ne ? Jen finálka nesmí být od jiné finálky nebo tradicionálky blíže než uvedená vzdálenost.
Tedy mám na mysli stage, kde není nic uloženo, a ne případ že je tam uložené mikro s waypointy k další stage
Pokud je to bod typu ‘stage of multicache’, tak se predpoklada neco schovaneho a musi se splnit 161m odstup.
Pokud je to ale bod typu ‘question to answer’, kde nic na miste ulzoene neni, jen se na miste neco zjistuje, pak neni problem a odstup se pochopitelne dodrzovat nemusi.
no pokud je to jen uveden jako question to answer, tak revieweri nebudou mit problem, pokud je to jako stage of multicache tak budou chtit 161m. kazdopadne si ale myslim ze by neskodilo podivat se na tu multinu, pokud ta multina ma zastaveni na miste kde chces zalozit kesku a ma i tom miste nejake povidani, tak opravdu nema cenu zakladat tam jeste tradicni, ac by treba byla schvalena, ovsem pokud tam ta multina stavi jen na pocitani oken a nic tam o tom miste neni, tak keska navic, ktera i neco o tom miste rekne muze byt prinosem a navic i zpestrenim pri ceste po trase te multiny
edit: koukam ze me haluma predbehli
Ale: tato sekce fóra je (cituji preambuli) určená pro komunikaci s reviewery. Proto jsem doufal, že mi odpoví některý z nich. Všeobecná diskuse se jistě může rozproudit jinde. Je mimochodem docela zajímavé, kolik lidí se cítí být povolanými
Upřesním - jedná se opravdu o klasickou stage, nikoli o "ansver…", těch 105 metrů je tedy vzdálenost fyzicky existujících krabiček.
Omlouvám, se autorovi threadu, ale budu řešit podobný problém..
Jenoms tím rozdílem, že plánuju umístit začátek multicache s microkeší cca 150m od počátku mysterky, u které vůbec na tom místě nezáleží.. jenom je tam prostě plácnutá ikonka na mapě.
projde mi to taky? nebo mam rovnou žádat majitele tý mysterky jestli by ten počátek mysterky neposunul o pár metrů dál…
No a proc by se nemohly protinat? Nechtel jsi kreslit kruznice s polomerem POLOVINY te pozadovane vzdalenosti?
Tobe preci jde o minimalni vzdalenost dvou stredu dvou kruznic. Takze kdyz ta kruznice ma polomer pozadovane vzdalenosti, tak se klidne protinat mohou. podstatne je, aby stred jedne kruznice nebyl uvnitr druhe.
Kdybys ty kruznice udelal s polovicni vzdalenosti, pak by se protinat nemely.
Toto vlákno vůbec nemuselo vzniknout, kdyby si zúčastnění přečetli pravidla Guidelines, podle kterých revieweři postupují. Ale nic se neděje - ne každý musí význam Guidelines pochopit, byť vyjadřuje souhlas s nimi při odesílání nového listingu na GC.com. Proto to osvětlím.
Nedávno jsem dokončil pro wiki překlad Guidelines dle nové verze z února 2007 (přesněji - upravil jsem původní haggaeův překlad, který byl pro Guidelines z r.2005, které se od té doby dost změnily, do verze 2007 - původní verze např. ani add.waypointy neobsahovala). Znění guidelines mám tedy v živé paměti a cítím se proto dost povolaný na toto odpovědět. Čerpám z již zmíněných guidelines (anglická / česká verze) - sekce Hustota cache (případně Multicache)
3-monikes je zcela v pohodě - pravidlo 0.1 míle se nevztahuje na "falešné" výchozí body mystery cachí, tj. u těch mysterek, kde je daný bod jen "nastřelen" a jeho návštěva je nanic, souřadnice se musí vyluštit doma
_Tom má s velkou pravděpodobností smůlu a musí stage posunout, nebo o to požádat autora té druhé cache - 2 fyzické cache (ať je to finálka, fyz.stage multi či klasická trad. cache) toto pravidlo dodržují, pro ně bylo vytvořeno. Jak se dá dočíst v guidelines či ve článku Additional waypoints na wiki, který z nich čerpá, tak pro ty zastávky multi, kde se jen něco počítá, ale nic se nehledá, by se měly užívat waypointy typu "question to answer", které své okolí 161m neblokují (není tam cache). Stage multi, kde je postupová cache (s nějakou indicíí, dalšíma souřadnicema…) se pak označuje jako "stage of multicache" a okolí blokuje - je to pochopitelné, důvody blokace okolí u fyz.schránek jsou rovněž v guidelines.
No a myslím, že v běžné přírodě, kde není extra terénní rozdíl (skála, voda,…), nemají revieweři důvod dělat nějaké zásadní výjimky. Jednak by se ta hustota cachí zbytečně zvyšovala, jednak by se duplikovalo hledání ve skoro stejných lokalitách. Výjimky jsou řídké - např. v Praze má Šaman cache na věži Karlova mostu (Prague Tribute), čili tam nebyl problém povolit jinou trad.cache s vyhlídkou na Karlův most o kousek dále (Vltava-my country vzdálenou cca 100m). Zde to haggeus zdůvodnil v publish logu právě jasně výrazným terénním rozdílem (věž / zem) a opravdu jde o výjimky. Navíc neexistuje při schvalování žádný precedens, jak je zkraje Guidelines napsáno, čili nelze ty výjimky lavinovitě žádat jen proto, že to jinde podobně prošlo.