13.05.2008 07:59:40
Registrovaných členů: 10035
Komentářů: 389
Příspěvků v Shoutboxe: 1103
Příspěvků ve fóru: 79035
Fotek v Galerii: 558
13.05.2008 07:59:40
Registrovaných členů: 10035
Komentářů: 389
Příspěvků v Shoutboxe: 1103
Příspěvků ve fóru: 79035
Fotek v Galerii: 558
Ahoj, dá se nějak vystopovat třeba meziměsíční nárůst počtu registrovaných členů?
Vystopovat by se asi dal, protože je v databázi myslím datum registrace.
No měl jsem za to, že by byl hodně zajímavý meziměsíční nárust registrovaných čtenářů fóra. Pokdu by se na to hodila nějaké konstanta úhlu dopadu slunce, pak by z toho byl možná tak trošku vidět nárust počtu kačerů v čechách ![]()
Obcas mam pocit, ze tenhle pristup ke statistice maji nasi pani zastupitelove. Jinak by se snad nomohl periodicky opakovat nedostatek a prebytek mist ve skolnich lavicich…
Tak 8.6. v 1 h. jich bylo na gc.cz registrovano jen 10. 838, ta posledne uvedena extrapolace na mesic byla tedy nadhodnocena, pribylo jich "jen" 1.013 nikoliv predpovezenych 1.200. Ale stejne je to docela husty, mesicni prirustek vic nez 10 %. Myslim, ze to bude docela zajimavy sledovat. Skoda, ze nejsou k dispozici starsi data.
Docela zajimavej je i vyvoj v Pepove statistice. Nemam to sice presne zdokumentovany, ale pokud si dobre vzpominam, bylo pri spusteni v pulce ledna ve statistice celkem cca 2.400 kaceru a 200 nalezu predstavovalo umisteni kolem 600, tj asi na 25 percrntilu. O pul roku pozdeji je jich 3.300 to je narust skoro 40 %, ale s 200 nalezy je kacer az na tisicovce, tedy na tricatem percentilu. To by ovsem bylo lze interpretovat i tak, ze dynamika narustu zakladny vytvari tlak na aktivitu starych kaceru. Je to ale asi spis dusledek tech 8.000 kesi, takze je zkratka co lovit.
V dane situaci bych tedy rek, ze by bylo dobre prestat fnukat nad tim, ze uz to nikdy nebude co to bejvalo, (nebot to je svata pravda a nic se na tom neda zmenit) a vytvaret tlak na to, aby vznikalo co nejmene super blbych kesi na smetisti o nocem. Snad by takovy osvetovy tlak mohli vytvaret i rewievri (?)
A kdy dodas ten koeficient uhlu dopadu, Sobiku?
něco jsem ze seznamu uživatelů vytáhnul
1 6.1.2007
702 1.2.2007
1157 1.3.2007
1653 1.4.2007
2186 1.5.2007
2668 1.6.2007
3127 1.7.2007
3694 1.8.2007
4575 1.9.2007
5157 1.10.2007
5689 1.11.2007
6049 1.12.2007
6434 1.1.2008
7080 1.2.2008
7815 1.3.2008
8732 1.4.2008
9577 1.5.2008
10663 1.6.2008
Počty registrovaných uživatelů na gc.cz jsou docela zajímavé, ale hodně zavádějící. Když se podívám, tak hodně jich nemá žádný příspěvěk, tudíž přijdou a zase odejdou. Zajímavější by to bylo asi pokud by se dalo nějak "verifikovat" uživatele proti profilu na gc.com… Víc vypovídající je asi statistika, i když jsem nikde zatím nenašel popis její metodiky, jelikož seznam referenčních keší se mi zdá nevypovídajícím vzorkem.
Vzorek je náhodný a na návrh uživatelů. Pokud dokážeš vygenerovat vypovídající vzorek (počet nálezů místními >> počet nálezů cizinci, rozumné pokrytí), tak ho použiju.
Tomu moc nechapu, to jako myslis, ze se tady registruji posetilci, kteri se prisli podivat co to je GC.cz? Proc by to proboha delali?
Naproti tomu mohu rict, ze v dobe kdy sem chodim ja - cca mezo 01 - 03 h tady pravidelne byvame 1 - 3 registrovani a teba 4 - 6 hostu - prakticky vzdycky jich je vic (ted zrovna toje 1 / 4) Mozna to ale jsou registrovani, kteri nemaji potrebu se prihlasit, protoze nechteji zrovna nic psat.
Diky, prave tohle me docela zajimalo, myslim ze je z toho dostatecne patrne, ze v nejblizsi budoucnosti je treba jeste stale pocitat s rostoucim zajmem o GC - se vsemi dusledky. Mam za to, ze znamkovani kesi se driv nebo pozdeji stane samozrejmosti, ackoliv jsem si vedom toho, ze nekteri kaceri jsou k tehle veci skepticti z duvodu neobjektivnosti. Mne se tenhle atgument jevi jako zcela nepodstatny a davam prednost zkreslenemu subjektivnimu hodnoceni pred zadnym. Kdyz se navic podivam, kolik lidi kesku odlovilo, kolik ji ohodnotilo a jakou to ve vysledku dava hodnotu, lze z toho vycist docela dost.